Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 2.0 benzyna szarpie, przerywa. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263580)

daniel1978 10-05-2017 19:50

2.0 benzyna szarpie, przerywa.
 
Witam wszstkich zanim dodałem temat troche poszukalem ale nie znalazlem takiego tematu.
Posiadam forda smax 2.0 w benzynie i gazie od jakiegoś miesiąca mam problem z przerywaniem i szarpaniem podczas przyspieszania (wyprzedzania) głównie w przedziale obrotow od 700 do 3000, potem idzie w miarę ładnie. Jak delikanie operuje gazem to dlawienie, przerywanie jest bardzo slabe . Mialem tez przypadek ze samochód w czasie jazdy stracił moc, taj jak by nie palił na jeden gar, silnik dziwnie furkotal i zaczela mrugać kontrolka silnika - komputer nic nie pokazal żadnego błędu.
Wymieniłem świece na ngk platynowe, kupiłem jedną cewke ngk i pdmienialem na każdej świecy bo myślałem ze to może któraś cewka pada, ale nie. Wspomnę tylko ze nie raz szarpanie, dławienie się jest słabsze raz mocniejsze. Wydaje mi sie ze jak silnik jest zimny to ta przypadłość jest znikoma, ale może tylko mi się wydaje. Ostatnia rzecz dławienie, przerywanie występuje zarówno na gazie jaki i na benzynie
, jednak na gazie zdecydowanie mocniej.
Podczas jazdy z podlaczonym komputerem, kompter nic nie wyłapał.
Bardzo proszę o pomoc.

toma1891 10-05-2017 20:05

Odp: Ford smax 2.0 benzyna ,2008r. szarpie, przerywa.
 
proponuje zacząć od zmierzenia kompresji na cylindrach

motorek4612 10-05-2017 20:15

Odp: Ford smax 2.0 benzyna ,2008r. szarpie, przerywa.
 
W tym silniku jest EGR, zaślep go i ciesz się z jazdy.

daniel1978 10-05-2017 20:21

Odp: 2.0 benzyna ,2008r. szarpie, przerywa.
 
Myślisz ze to wina zaworu recyrkulacji spalin?

toma1891 10-05-2017 21:39

Odp: 2.0 benzyna ,2008r. szarpie, przerywa.
 
hmm z zaworu egr powinno wywalić błąd

motorek4612 10-05-2017 22:10

Odp: 2.0 benzyna ,2008r. szarpie, przerywa.
 
dopiero teraz doczytałem ze masz LPG w aucie, uszkodzenie(zabrudzenie) EGR nie zawsze będzie poparte błędem w kompie. sam zakładałeś LPG czy już kupiłeś z gazem??? objawy występujące na jednym i drugim paliwie nie wróża nic dobrego, kiedy wymieniałeś świeczki i przewody zapłonowe???

daniel1978 10-05-2017 22:25

Odp: 2.0 benzyna ,2008r. szarpie, przerywa.
 
Tak rok temu. Komputer zenita i wtryski hanna, zrobiłem jakieś 30 tyś. Swieczki ngk platynowe wymienione 3 dni temu, cewka kupiona dzisiaj tez ngk, na pdmiane nic nie dalo. Wróciłem 30min temu od auta odlaczylem egr auto zachowywało się tak jak wtedy jak migał mi czek, może to egr jednak?
Przewodów u mnie chyba nie ma są cewki na każdy cylinder.

dr_hans 11-05-2017 08:27

Odp: 2.0 benzyna szarpie, przerywa.
 
Jak miga CHECK - to blad musi byc zarejestrowany przez komputer.

Jakim programem interfejsem sie podlaczales?

daniel1978 11-05-2017 09:22

Odp: 2.0 benzyna szarpie, przerywa.
 
Ogólnie podlanczalem 2 kompy, ale nie pamietam jakie, ale kolega ma dobry sprzęt-błąd nigdzie się nie zapisał. Dzisiaj rano odpalilem silnik zachowywal się tak jak wczoraj po odłączeniu egr,nieruwne obroty, na początku mi gasł tak jak by palił na 3 gary, nie przerywał bo, po chwili zapali się check engine i pali się cały czas, więc komp napewno coś pokaże, awaryjnie zamówiłem już uzywke egr z gwarancją, jutro bede miał więc podmienie i dam znać co u jak. Dzieki za pomoc i zainteresowanie, mam nadzieję że wymiana pomoże.

Gerpi 11-05-2017 18:06

Odp: 2.0 benzyna szarpie, przerywa.
 
Gazownicy upierają się, że Ford na lpg musi mieć oryginalne elementy zapłonu i coś w tym jest. W swoim mk3 chcąc znaleźć przyczynę szarpania kupiłem cewkę ngk i na niej było jeszcze gorzej niż na mojej starej Beru. Kabelki też zakupiłem Beru i na nich widzę poprawę. Tak więc albo oryginały, albo najlepszy z zamienników Beri. Pomyśl, może to jest jakiś trop?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.