Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Przednia kamera parkingowa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262891)

cuub 25-04-2017 19:02

Przednia kamera parkingowa
 
Panowie,
jestem właścicielem Forda Fusion 2013 z SYNC2. Po przerysowaniu przedniego zderzaka o krawężnik zamarzyło mi się dołożyć kamerę parkingową z przodu auta. Może docelowo switch do kamer z chińskiego portalu (kamera przód + boczne w lusterkach). Mam SYNC2 i seryjną kamerę cofania. Myślałem aby załączać kamerę za pomocą włącznika chwilowego bądź poprzez przekaźnik bistabilny. Na prawo od dźwigni zmiany biegów mam zaślepkę, może udało by się wykorzystać włącznik z MK5, który załącza bodajże czujniki przednie. I teraz nasuwa się zasadnicze pytanie:
1. które piny we wtyce do ekranu podają sygnał z kamery tylnej?
2. w jaki sposób ekran dostaje sygnał, że ma pokazać obraz z kamery cofania, czy jest to podanie napięcia na któryś pin z wtyki do monitora, czy raczej jakiś bardziej skomplikowany sposób?
Może ktoś z Was ma jakiś pomysł, metodę, schemat pinów. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam,
Kuba.

tedi_k 25-04-2017 21:31

Odp: Przednia kamera parkingowa
 
Cytat:

Napisał cuub (Post 2792557)
...Mam SYNC2 i seryjną kamerę cofania. ....

No to zabierz się od razu za umieszczanie dodatkowego ekranu do Twoich pomysłów/wynalazków.
Sync2 do tego nie wykorzystasz. Obraz z kamery cofania załączany jest w oparciu o cyfrowe komunikaty na magistrali CAN o włączeniu biegu wstecznego a nie z przełączników. Nie da się włączyć kamery wstecznej w Sync2 bez włączenia biegu wstecznego.

gandolfinek 26-04-2017 18:28

Odp: Przednia kamera parkingowa
 
A ja gdzieś na yt widziałem poprzez kombinację klawiszy z kierownicy i właśnie nie pamiętam teraz którego jeszcze można wyświetlić obraz z kamery cofania bez biegu wstecznego. Co prawda pojazd stał w miejscu ale napewno nie miał R (to było w automacie) Problem w tym że nie mogę sobie teraz przypomnieć tej kombinacji i za chiny nie mogę znaleźć tego w necie. Ale naprawdę nie był to żaden mod i działało.

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka

tedi_k 26-04-2017 20:19

Odp: Przednia kamera parkingowa
 
Cytat:

Napisał gandolfinek (Post 2793156)
... Ale naprawdę nie był to żaden mod i działało...

A ja dziś w Centrum Katowic widziałem Yeti!!!
Serio!!! Był całkiem żywy - prawie go mogłem dotknąć...
Na prawdę nie rozumiem z jakiego powodu nie ma żadnego filmu na YT z tego wydarzenia :surprise:

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jeśli byłbyś uprzejmy pisać te rewelacje po sprawdzeniu i ze szczegółami - było by bardzo miło.:568:
A tak wprowadzasz tylko zamęt i dezinformację.
Na YT widziałeś chińskie przystawki do Sync2 sterowane z przycisków kierownicy z dodatkowymi wejściami video i pod kamery. Zupełnie nie ta bajka.
Następnym razem sprawdzaj gdzie dzwonią i dopiero wtedy pisz.:568:

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jak możecie to kasujcie proszę takie posty jak wyżej, bo tylko zamęt powstaje zupełnie zbyteczny.

gandolfinek 26-04-2017 20:47

Odp: Przednia kamera parkingowa
 
Nie widziałem żadnych chińskich przystawek i nie obrażaj mnie. To był test nowego Mk5 przeprowadzany przez jedną z hiszpańskich redakcji motoryzacyjnych w 2016 roku. Napisałem to co widziałem i się tym z Wami podzieliłem. Nie musisz mi wierzyć ale prosiłbym abyś mnie w ten sposób nie obrażał bo nie jestem dzieckiem.

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka

leszek 26-04-2017 21:26

Odp: Przednia kamera parkingowa
 
to nasz Tedik :) nie lubi chinoli ja szfabów i amerykanów ale
twory działają :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cattani75 26-04-2017 21:32

Odp: Przednia kamera parkingowa
 
Tylko jak to zainstalować i czym włączać? :-D

leszek 26-04-2017 21:43

Odp: Przednia kamera parkingowa
 
jak ktoś zmienia radio te szmelc z sync 1 na androida to można :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
filmik poniżej mają też pokazane jak czujniki działają z kamerami firmy u nas już to robią od 1 roku z gwarancją

tedi_k 26-04-2017 22:20

Odp: Przednia kamera parkingowa
 
Cytat:

Napisał gandolfinek (Post 2793274)
...nie jestem dzieckiem.
...

Przecież masz MK5 - no to do dzieła!
Udowodnij - przeproszę bardzo uprzejmie - choć na razie nie było żadnej obrazy tylko co najwyżej zgryźliwość.:568:

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Chińczyków nie to, że nie lubię, bo kupuję i używam sporo ich sprzętu.
Mam tylko chłodny osąd ich jakości i niezawodności...

leszek 26-04-2017 22:38

Odp: Przednia kamera parkingowa
 
ale niestety zalewają nas szajstwem ale kupujemy bo taniej, a po drugie przodują w nowinkach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.