Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Dziwne uruchamianie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262235)

valdi22 14-04-2017 12:35

Dziwne uruchamianie silnika
 
Witam. To moj kolejny post z tej serii. W poprzednim mialem problem z zimnym silnikim, a teraz mam jeszcze dziwniejsze objawy. A wiec:
1. Zimny silnik - startuje tylko z wcisnietym pedalem hamulca i sprzegla ( gdy wcisne tylko pedal sprzegla zapalaja sie kontrolki, brak rozruchu, ale gdy tylko dotkne hamulca nastepuje natychmiastowy start oczywiscie z wcisnietym sprzeglem.
2. Silnik goracy: wystarczy tylko sprzeglo i startuje natychmiast.
3. Sinik po przerwie 2-3 godzinnej: ze wcisnietym sprzeglem musze czekac okolo 10-15 sekund na start, z hamulcem startuje natychmiast.
Dodam ze w komputerze nie ma bledow.
I tu moja prosba, czy ktos moze wie gdzie lezy problem. Czy to problem z komputerem, czy moze jest tam jakis modul rozruchowy ktory to powodujje.
Wszystkie sugestie mile widziane.

Piotrek Kuga mk1 14-04-2017 19:12

Odp: Dziwne uruchamianie silnika
 
Cytat:

Napisał valdi22 (Post 2786345)
Witam. To moj kolejny post z tej serii. W poprzednim mialem problem z zimnym silnikim, a teraz mam jeszcze dziwniejsze objawy. A wiec:
1. Zimny silnik - startuje tylko z wcisnietym pedalem hamulca i sprzegla ( gdy wcisne tylko pedal sprzegla zapalaja sie kontrolki, brak rozruchu, ale gdy tylko dotkne hamulca nastepuje natychmiastowy start oczywiscie z wcisnietym sprzeglem.
2. Silnik goracy: wystarczy tylko sprzeglo i startuje natychmiast.
3. Sinik po przerwie 2-3 godzinnej: ze wcisnietym sprzeglem musze czekac okolo 10-15 sekund na start, z hamulcem startuje natychmiast.
Dodam ze w komputerze nie ma bledow.
I tu moja prosba, czy ktos moze wie gdzie lezy problem. Czy to problem z komputerem, czy moze jest tam jakis modul rozruchowy ktory to powodujje.
Wszystkie sugestie mile widziane.


No nie powiem . Procedura startowa prawie jak w 787 Dreamliner :). Jeszcze trochę i samochód każe ci przeczytać check listę przed ruszeniem drogę .

jacektp 15-04-2017 14:06

Odp: Dziwne uruchamianie silnika
 
Ja bym najpierw sprawdził czujnik wciśnięcia pedału sprzęgła - nie zaszkodzi.

valdi22 18-04-2017 06:44

Odp: Dziwne uruchamianie silnika
 
Mam jeszcze takie pytanie: czy ktos jeszcze musi uzywac pedalu hamulca do uruchomienia silnika, i jak jest u was z wyrownaniem obrotow do wyzszego biegu przy zmianie, bo zauwazylem ze na zimnym silniku spadaja mi do wolnych z bardzo krotkim zatrzmaniem. Praktycznie prawie odrazu. Na goracym wszystko jest ok.

mikell 29-05-2017 16:58

Odp: Dziwne uruchamianie silnika
 
Mam bardzo podobny problem, autko nie startuje bez wciskania hamulca. Udało Ci się dojść co jest przyczyną? Czy ktokolwiek z was musi wciskać hamulec podczas uruchamiania auta?

Meniumeh 09-10-2017 21:23

Odp: Dziwne uruchamianie silnika
 
Mam dosyć dziwny dźwięk rozrusznika podczas odpalania Ford Kuga 2.0 TDCi. Zazwyczaj taki dźwięk słyszy się w autach z silnikiem benzynowym.

Ogólnie rozrusznik kręci szybko i auto odpala bez problemu ale dźwięk jest zastanawiający. Ktoś miał podobnie ? Czy coś się stało potem albo znalazł jakąś przyczynę ?

Tak już mam od około 3 miesięcy odkąd kupiłem ten samochód. Rozrusznik jest oryginalny nie wymieniany i wygląda bardzo dobrze.

Poniżej link do filmiku z odpalania Kugi. Pod koniec słychać piszczącą rolkę, ale proszę na to nie zwracać uwagi.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


PROBLEM ROZWIĄZANY! winny rozrusznik, wymiana na nowy lub regeneracja i wszystko dobrze teraz.

tomaszjan31 09-10-2017 22:07

Odp: Dziwne uruchamianie silnika
 
Twój film kolego jest niedostępny...

Meniumeh 10-10-2017 18:47

Odp: Dziwne uruchamianie silnika
 
Poprawione powinno działać

Kuga6615 09-02-2018 07:57

Odp: Dziwne uruchamianie silnika
 
Witajcie Forumowicze
Mam podobnie jak Waldi22. Moja Kuga odpala tylko z wciśniętym sprzęgłem i hamulcem.
Może ktoś rozwiązał ten problem.
Dodam, że serwis forda rozłożył ręce. Czujnik sprzęgła OK, błędów na kompie nie wykazuje. Nie wiem gdzie się zwrócić z tematem. Proszę o jakieś informacje

kozunio12 12-02-2018 13:04

Odp: Dziwne uruchamianie silnika
 
Z wciśniętym sprzęgłem też muszę odpalać, ale to wersja keyless z przyciskiem Ford Power. Czy problem pojawił się nagle, czy początkowo występowało to sporadycznie, a teraz jest na stałe?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.