Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261325)

rumunn95 29-03-2017 08:20

Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon
 
Witam jest ktos w okolicy Białej Podlaskiej z czyms lempszym niz forscan zeby wykonał aktualizacje i adaptacje modułu HCM xenonu?
Problem jest nastepujacy, na poczatku padl mi silniczek poziomowania xenon w lewej lampie na desce pojawil sie stosowny blad :"usterka oswietlenia"podczas wlaczenia zaplonu silniczki wykonuja delikatny ruch gora dól(nie taki jak przy uruchamianiu swiatel) lecz ciegna sa prawie na maksa schowane
po odczytaniu DTC
===HCM DTC B1A57:87-6C===
Kod: B1A57 - Obwód silniczka układu regulacji ustawiania reflektora z lewej strony

Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

Po dwókrotnej wymianie silniczka bez zmian, lecz po pewnym czasie dolaczyl blad:
===HCM DTC B1A58:87-6C===
Kod: B1A58 - Obwód silniczka układu regulacji ustawiania reflektora z prawej strony

Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

Co bylo robione :
-wymieniane silniczki kilkukrotnie, bez zmian
-sprawdzanie wiazek w srodku lamp, wiazki ok
-sprawdzenie wiazek od lamp do modulu HCM, wiazki ok
-sprawdzenie wiazek od czujnikow poziomowania, wiazki ok (forscan pokazuje normalna prace czujnikow podczas ugiecia zawieszenia)
-diagnostyka tak jak w linku (napiecia, rezystancje "ksiazkowe") http://workshop-manuals.com/ford/mon...ing/#G954651t5
-bezpieczniki w EJB, ok
-podmiana modulu HCM, bez zmian
-kasowanie bledow DTC, reset modułu HCM, kalibracja lamp w forscan przebiega bez problemow lecz po ponownym wlaczeniu zaplonu stosowne info na zegarach i bledy jak pozywej , juz sil mi brak ;)

pogrzebałem w goglach i problemem moze byc blad kalibracji modulu.

cliner 29-03-2017 09:11

Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon
 
IDS pomoże.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

rumunn95 29-03-2017 10:17

Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon
 
mam nadzieje tylko kto tutaj posiada w mojej okolicy IDSa

mm32 29-03-2017 16:29

Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon
 
Cytat:

Napisał cliner (Post 2777419)
IDS pomoże.

Nie byłbym taki pewny.
W swoim aucie w sumie miałem zamontowane 4 komplety lamp i nigdy nie musiałem używać IDS'a po wymianie lampy.
Coś przeoczyłeś.Zmieniałeś całą lampę na inną ?

rumunn95 29-03-2017 19:12

Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon
 
Nie zmienialem prawej , lewa kupilem z uszkodzonymi mocowaniami ale ta sama sytuacja, a tak to przekladalem silniczki. wyjmowalem wiazke z lamp i jest sprawna, niestety nie mam nimogo w okolicy do podmianki. Co moglem pominac nie liczac punktow z pierwszego posta? Co jeszcze sprawdzic

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

mm32 29-03-2017 19:49

Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon
 
To wygląda na uszkodzoną wiązkę/brak dobrego kontaktu na wtyczce pośredniej po miedzy lampami a modułem,pod warunkiem,że podmieniałeś moduł i skasowałeś błędy.

rumunn95 29-03-2017 21:36

Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon
 
tak modul podmienialem , robilem reset pozniej kasowanie bledow i kalibracje niestety bez zmian. Wiazka sprawdzona takze pomiedzy pinami komunikacji LIN miernik na "dzwonku" pokazywal 0 czyli ok. Jutro wezme jeszcze kawalek kabla i puszcze wprost z modulu na lampy , sa dostepne jakies fotki ktoredy puszczona jest wiazka i czy gdzie po drodze nie ma jakis wtyczek zlacz o oznaczeniu C21-A/B-23?

mm32 30-03-2017 18:04

Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon
 
Po podmianie modułu błąd/błędy od razu wyskakiwały,czy po jakimś czasie ?

rumunn95 30-03-2017 20:49

Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon
 
Po podmiance modulu najpierw wyskoczyl blad zwiazany z bedna konfiguracja, lecz po kalibracji swiatel i ponownym wlaczeniu zaplonu stosowne info na desce wraz z bledami jw. Silniczki robia delikatny ruch gora dol ale ich ciegna sa prawie na maks schowane, identycznie zachowuja sie po zasileniu z zasilacza warsztatowego. Miernik pokazuje brak przerwy na przewodach LIN ani zwarc do masy czy plusa lecz mozliwe zeby nawet maly ubytek w kontakcie powodowal problemy z komunikacja ? . Wiecie moze w ktorym miejscu laczy sie przewod zolty (LIN z HCM) na rozprowadzenie do lamp? czy moze byc to w EJB?

Golson 30-03-2017 22:34

Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon
 
Cytat:

Napisał rumunn95 (Post 2778394)
Wiecie moze w ktorym miejscu laczy sie przewod zolty (LIN z HCM) na rozprowadzenie do lamp?

Przy złączu C21-A/B


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.