Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Dyskusje na temat ekologicznych skutków zaślepienia EGR (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259381)

mkaminski100 23-02-2017 10:22

Dyskusje na temat ekologicznych skutków zaślepienia EGR
 
Cytat:

Napisał elbarto (Post 2753939)
niestety te EGR. to zło w mojej opinii.

Jezeli nie szanujesz swojego zdrowia to na pewno.

mkaminski100 23-02-2017 11:12

Dyskusje na temat ekologicznych skutków zaślepienia EGR
 
Tak tylko wody są dużo mniej regulowanlne, tak samo jak nie masz wpływu na emisję w USA czy Chinach, ale jak mieszkasz w mieście to nie jest to pocieszające że statki generują więcej tlenków azotu, bo to auta miejskie cię bardziej truja.
Co zresztą bardzo ładnie widać w smogu polskich miast w ostatnim okresie, a ludzie palący śmieci dalej twierdzą, że to przemysł jest tylko winny.
I tak samo nie przekonuje mnie owcze tłumaczenie że "inni truja i tak, wiec moje auto nic nie zmieni".
Dzieci mają wieksze ryzyko wystąpienia astmy kiedy wdychaja NOx, wiec dla mnie argument kosztu EGRa jest taki, ze jak kogoś nie stać na auto to ma rower. Ja nie kupuje nowego auta wlasnie z tego powodu, bo wole miec technicznie zadbane i nie trujace starsze auto niz kombinowac jak usunac, obejsc lub zaslepic piekielnie drogi element ktory kiedys w koncu sie zepsuje.

Sent from my E6853 using Tapatalk

BobMF 24-02-2017 07:22

Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 2755512)
Ja nie kupuje nowego auta wlasnie z tego powodu, bo wole miec technicznie zadbane i nie trujace starsze auto

Sam sobie zaprzeczasz.

mkaminski100 24-02-2017 07:27

Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!
 
Niby w jaki sposób?

Sent from my E6853 using Tapatalk

CARISMA 24-02-2017 08:16

Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!
 
A czym kolega jeździ, że poucza innych nt ekologii? chyba,że konno ale ostatnie badanie wykazały duży ujemny wpływy biogazu wydalanego od zwierząt hodowlanych.

d3bian 24-02-2017 08:34

Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!
 
Moim zdaniem trzeba wrocic do meritum tematu. Gadanie ze jak kogos nie stac na egr niech jezdzi rowerem pozostawie bez komentarza. Spiny zostawmy dla fanow newsow politycznych :)
I tak kto bedzie chcial to zaslepi.
Ja tak zrobilem staram sie myslec o ekologii ale w granicach rozsadku, myśle ze sa znacznie lepsze mozliwosci zrobienia czegos dobrego dla srodowiska.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

mkaminski100 24-02-2017 08:43

Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!
 
Ty w ogóle przeczytales mój post, bo ja tam o ekologii nie pisze, a o truciu siebie i innych tlenkami azotu z silników z zaslepionymi zaworami egr.
A jeżdżę autami w których stać mnie na nowy zawór jak sie zepsuje.

Sent from my E6853 using Tapatalk

eclipse 24-02-2017 09:40

Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 2756104)
A jeżdżę autami w których stać mnie na nowy zawór jak sie zepsuje.

Sent from my E6853 using Tapatalk

To ty chłopie musisz być wyjątkowo bidny :diabel2: skoro wybierasz tylko takie stare strupy . Co z takiego życia masz ?....
Tylko sznurek..... i sie wieszać, zamiast sie ciągle skrobać bo np. nie stać cie na droższy zawór EGR .
Ale dajmy temu spokój jak to kolega wyżej napisał bo nie po to jest to forum .

Uważam że ten temat był wałkowany tysiące razy i co jakiś czas odzywa sie ,, obrońca uciśnionych '' :619: który ma odmienne zdanie i na siłę przekonuje o swoich racjach ....
to tak jak ci co przykuwali sie łańcuchami do drzew w ich obronie a jednocześnie olewali to w jakich skrajnych warunkach żyją ich bliscy sąsiedzi do których na co dzień szczerzą zęby .

mkaminski100 24-02-2017 10:40

Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!
 
A już skąd wnioskujesz, ze biedny i skąd wiesz czym ja jeżdżę i skąd wiesz jak stare? Jeżeli kogoś stać na auto to powinno stać i na EGR czy kosztuje 900 czy 4500 i nie beczeć że to taki koszt. Jak taki duży koszt to rower, ale Polak zastawi się a postawi się.
Obrońca ucisnionych? Moze, bo egr akurat chroni nas, a nie środowisko. Tak, mnie, Ciebie a przede wszystkim nasze dzieci bo to one najbardziej dostają od tlenków azotu. Wg raportów, NOx mogą powodowac dwukrotnie zwiększone ryzyko astmy u dzieci do 10 roku życia.

Piszesz o skrajnycg warunkach? Kogo? Jezeli nie stać kogoś na serwis auta nowszego to go nie stać na to auto i kupuje starsze. Proste.
Kiedyś tak jak ty patrzysz na mnie patrzono na tych którzy próbowali tłumaczyć ludziom, że palenie papierosów w domu jest źle lub ze palenie śmieci w piecu powoduje smog. Wtedy każdy wiedział lepiej. Mam nadzieje ze kiedyś podejście się zmieni.


Sent from my E6853 using Tapatalk

CARISMA 24-02-2017 11:26

Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!
 
Stary wuluzuj bo Ci guma w majtach pęknie, gadasz jak poparzony albo człek z mózgiem wypranym przez ,,Korpo". Jeśli stać Cię na EGR za 4500 koła to kup jeszcze bardziej ambitny pojazd elektryczny i napewno nikogo nie będziesz truł, chyba, ze dzieciaki w Indiach produkujące te akumulatorki. A tak przy okazji, gdzie mieszkasz na stałe?...w Polsce?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.