Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zatrzaśnięte drzwi pasażera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259291)

macek204 23-02-2017 17:24

Zatrzaśnięte drzwi pasażera
 
Witam,
Pół roku temu kipiełm MK3 2000r, od czasu kupienia nie działały mi przednie drzwi pasażera-tzn nigdy się nie otwierały ani zamykały z pilota ze wszystkimi drzwiami, zawsze otwierałem czy zamykałem je jako kierowca ręcznie od środka.
Niestety od jakiegoś czasu nie mogę ich otworzyć, gdy próbuję od środka element który pociągamy do siebie w celu otworzenia wraca i nic się nie dzieje.
Można jakoś rozebrać drzwi jak są zamknięte? co robić?
z góry dzięki:)
pozdrawiam
Mateusz

VuZeR 23-02-2017 18:15

Odp: Zatrzaśnięte drzwi pasażera
 
Temat był poruszany tutaj na forum.

1. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

2. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Murani 23-02-2017 18:27

Odp: Zatrzaśnięte drzwi pasażera
 
Cytat:

Napisał VuZeR (Post 2755775)
Temat był poruszany tutaj na forum.

1. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

2. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Żaden z Twoich linków nie pomoże koledze.

Bump:
Cytat:

Napisał macek204 (Post 2755721)
Witam,
Pół roku temu kipiełm MK3 2000r, od czasu kupienia nie działały mi przednie drzwi pasażera-tzn nigdy się nie otwierały ani zamykały z pilota ze wszystkimi drzwiami, zawsze otwierałem czy zamykałem je jako kierowca ręcznie od środka.
Niestety od jakiegoś czasu nie mogę ich otworzyć, gdy próbuję od środka element który pociągamy do siebie w celu otworzenia wraca i nic się nie dzieje.
Można jakoś rozebrać drzwi jak są zamknięte? co robić?
z góry dzięki:)
pozdrawiam
Mateusz

Mateusz ciężko będzie może uszczelkę zdemontuj na zewnątrz przy szybie i jakimś drutem może odciagniesz linke.

macek204 23-02-2017 21:10

Odp: Zatrzaśnięte drzwi pasażera
 
Robiłem coś takiego w autach typu polonez, duży fiat:)
od rączki wewnątrz auta do zamka idzie linka czy sztywny drut?
co tam mogło się wydarzyć?

Bump: VuZeR linki które podesłałeś już wcześniej przerabiałem,
niestety nikt tam nie miał zamkniętych drzwi z brakiem możliwości otworzenia z wewnątrz lub zewnątrz.
ale dzięki za chęci pomocy.

Murani 23-02-2017 21:20

Odp: Zatrzaśnięte drzwi pasażera
 
Cytat:

Napisał macek204 (Post 2755935)
Robiłem coś takiego w autach typu polonez, duży fiat:)
od rączki wewnątrz auta do zamka idzie linka czy sztywny drut?
co tam mogło się wydarzyć?

Bump: VuZeR linki które podesłałeś już wcześniej przerabiałem,
niestety nikt tam nie miał zamkniętych drzwi z brakiem możliwości otworzenia z wewnątrz lub zewnątrz.
ale dzięki za chęci pomocy.

Możesz ewentualnie pociachać boczek napewno kupisz taki od 25zl. I dostać się do linki , tyle że wygląda to na uszkodzony zamek , nie wiem czy się da go zdemontować od środka, raczej nie
Tak sobie pomyślałem ze może go centralny zablokował i może gdzieś przewód przetarty, bo przecież od środka czujesz naciąg klamki , o od środka jak zablokujesz drzwi po stronie kierowcy, blokuje wszystkie drzwi ? Może zadziała blokując/odblokowujac przelącznikiem tym przy klamce.

rustin 23-02-2017 21:23

Odp: Zatrzaśnięte drzwi pasażera
 
Raczej i to nie pomoże jezeli włączone jest podwójne ryglowanie, świadczyły by właśnie o tym że nie można odtworzyć od środka.

Murani 23-02-2017 21:32

Odp: Zatrzaśnięte drzwi pasażera
 
Cytat:

Napisał rustin (Post 2755943)
Raczej i to nie pomoże jezeli włączone jest podwójne ryglowanie, świadczyły by właśnie o tym że nie można odtworzyć od środka.

Hmmm no właśnie, masz rację. To jak by sygnał nie dochodził do mechanizmu zamykania i otwierania drzwi.

macek204 23-02-2017 21:39

Odp: Zatrzaśnięte drzwi pasażera
 
ale te drzwi mi nie działały z centralnego odkąd kupiłem auto, nigdy się nie zamykały z pilota.
jak próbuje je otworzyć ręcznie od środka to czuje opór na klamce i wraca do pozycji zamknięcia.
Mam myśl że mógł być przetarty kabel w wiązce od błotnika do drzwi, w jednym momencie zadziałał centralny drzwi się zaryglowały i dziękuje :)
Tylko teraz jak je otworzyć po najmniejszych kosztach.

rustin 23-02-2017 21:46

Odp: Zatrzaśnięte drzwi pasażera
 
Szukać tego kabla i połączyc, inaczej nie puści. Przynajmniej tak jest w Oplu

macek204 23-02-2017 21:53

Odp: Zatrzaśnięte drzwi pasażera
 
Kable najczęściej przecierają się w wiązce która jest łamana przy otwieraniu i
zamykaniu drzwi, jak by były otwarte to bym mógł szukać,
najlepszy pomysł to chyba spróbować zdemontować uszczelkę na zewnątrz jak kolega wyżej pisał i spróbować otworzyć drzwi, może się to udać?
Robił ktoś tak w Mondeo MK3?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.