Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Fotele kierowcy i pasażera przód (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256651)

concord28 09-01-2017 18:07

Fotele kierowcy i pasażera przód
 
Witam
Pytanko do użytkowników focusa mk3.
Mam wrażenie, że te fotele są jakieś wąskie, a na pewno węższe od mondeo.
Też macie takie odczucie czy to tylko złudzenie i kwestia przyzwyczajenia?

slawek-kali 09-01-2017 18:18

Odp: Fotele kierowcy i pasażera przód
 
Focus to nie Mondeo, wiec czego wymagasz? Klasa nizej prosze pana...

concord28 09-01-2017 19:24

Odp: Fotele kierowcy i pasażera przód
 
To znaczy, że w Focusie będą tylko 3 koła bo to niższa klasa?
Pytam czy to fakt jest z tymi siedzeniami. Bo ja mam astre 2 i tam fotele są szersze. Przynajmniej mam takie odczucie. Nie chodzi mi o kwestie komfortu, a o odczucie czy faktycznie te fotele są wąskie.

Grinch 09-01-2017 19:34

Odp: Fotele kierowcy i pasażera przód
 
Se weź miarkę i pomierz. Jeśli chcesz wiedzieć jakie kto ma odczucie wsiadając do focusa to najpierw zapytaj o wagę i wzrost. Dla jednego fotele z foki mogą być ok, dla drugiego nie...

concord28 09-01-2017 19:52

Odp: Fotele kierowcy i pasażera przód
 
A fotele w focusie różnią się kształtem lub wielkością w zależności od wyposażenia?

Maclan2 09-01-2017 20:08

Odp: Fotele kierowcy i pasażera przód
 
W wersji Trend są zwykłe najszersze. Trend Sport ma lekkie kubełki. Titanium ma podobne do Trend Sport ale bardziej miękkie. Mi osobiście najbardziej odpowiadają z wersji Trend.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Szymon_Zy 09-01-2017 20:14

Odp: Fotele kierowcy i pasażera przód
 
Fakt, że focus w TI ma fatalnej jakości tapicerkę ale komfort foteli jest naprawdę niezły. Po 1000 km trasy nic nie boli, żaden mięsień w miejscu gdzie kończą się plecy. Kubełki w aucie żony są pod tym kątem gorsze mimo, że auto droższe. Ja fotelom w foce niczego nie zarzucę, a nawet pochwalę.

edmun 09-01-2017 20:51

Odp: Fotele kierowcy i pasażera przód
 
Jako użytkownik dwóch Focusów (mimo że jeździłem wieloma, także z Recaro) powiem tak.
O ile w MK2FL Style miałem materiałowe szerokie siedzenia do których łatwo się wsiadało, to w zakrętach miałem wrażenie że latam po całym siedzisku (niestety, albo stety mam wciąż wąską d**ę więc nie dla mnie takie szerokości). Teraz jako użytkownik MK3 Titanium chwalę sobie wąskie siedzenia. Mi wystarczył jeden urlop z wyjazdem do Polski. 1600km w jedną stronę, potem 400-500 km po Polsce i 1600km z powrotem do UK. Po takiej trasie zaczynasz rozumieć sens wygodnych siedzeń, automatycznej (sprawnej) dwustrefowej klimatyzacji czy choćby tempomatu (nie wspominając jeśli ktoś ma aktywny/adaptacyjny). Mondeo może i ma inne siedzenia, ale mi spokojnie wystarczają takie jakie są.

ignas 09-01-2017 21:12

Odp: Fotele kierowcy i pasażera przód
 
Cytat:

Napisał concord28 (Post 2724382)
Mam wrażenie, że te fotele są jakieś wąskie (...)
Też macie takie odczucie czy to tylko złudzenie i kwestia przyzwyczajenia?

Tak jak koledzy piszą: zależy od wzrostu i wagi pasażera, pewnie też od przyzwyczajenia.
Moje odczucie jest takie, że dla mnie (170-parę wzrostu, waga nieco ponad 70kg) są idealne (mam zwykłego Trenda), tzn. zapewniają bardzo dobre boczne trzymanie i są komfortowe.
Nie mam doświadczenia z Mondeo, ale te w Focusie mk3 oceniam wyżej niż w Corolli Terra '03, a fotele w Focusie mk1 Ambiente wg mnie (tzn. przy moich gabarytach) nie miały w ogóle bocznego trzymania (były tak szerokie, że mogłem ślizgać się na nich od prawej strony do lewej ;-)). To wszystko kwestia indywidualna, trzeba pojeździć i samemu ocenić.

Szymon_Zy 09-01-2017 21:21

Odp: Fotele kierowcy i pasażera przód
 
To na fotelach z Wartburga byś chyba nie pojeździł :D Kto siedział to wie o czym mówię.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.