Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   LED roolez - czyli zostawilem auto na swiatlach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256078)

MaXyM 30-12-2016 10:51

LED roolez - czyli zostawilem auto na swiatlach
 
Wczoraj jadac do pracy musialem z powodu mgly recznie wlaczyc swiatla mijania. W aucie sluchalem glosno muzyki, ktora sie wylacza dopiero po otwarciu drzwi wiec przeoczylem sygnalizacje zapalonych swiatel.

Jakiez bylo moje zdziwienie jak po 9 godzinach wrocilem na parking a moje auto z oddali witalo mnie swiecacymi swiatlami (z tylu i z przodu LEDy, z przodu DRLe swiecace na pol gwizdka). Chwile sie zastanawialem czy odpali. A ono to nawet na Converse nie pokazalo komunikatu "bateria rozladowana" :)

Robert 68 30-12-2016 13:46

Odp: LED roolez - czyli zostawilem auto na swiatlach
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2717866)
moje auto z oddali witalo mnie swiecacymi swiatlami

A nie powinien przełączyć się na światła postojowe tak jak jest to w przedliftach? No chyba, że DRL-y to uniemożliwiają.

MaXyM 30-12-2016 14:14

Odp: LED roolez - czyli zostawilem auto na swiatlach
 
Przelaczyl sie (jak napisalem). Z tylu nie ma roznicy. Z przodu swiecil przygaszonymi DRLami czyli postojowymi.

hubi_c 30-12-2016 14:16

Odp: LED roolez - czyli zostawilem auto na swiatlach
 
Fuksiarz.

bartulko 30-12-2016 18:29

Odp: LED roolez - czyli zostawilem auto na swiatlach
 
Oznacza to, że LEDY nie pobierają dużo prądu w porównaniu z żarówkami.

Robert 68 30-12-2016 18:56

Odp: LED roolez - czyli zostawilem auto na swiatlach
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ależ to "oczywista - oczywistość" ;)jak mawia "Prezes"

radekrogo 30-12-2016 21:34

Odp: LED roolez - czyli zostawilem auto na swiatlach
 
Skoro o LED , to co sadzicie o zamiennikach standardowych żarówek ? Mam takie w domu i o ile świecą jasno to się strasznie grzeją. A skoro się grzeją to jest jakiś przetwornik voltów i straty przez to ciepło im się robi , normalne to jest ?

latar 31-12-2016 07:10

Odp: LED roolez - czyli zostawilem auto na swiatlach
 
No niestety normalne. W środku mają przetwornice 230V na stałe 12V. Producenci podają żywność LEDa ale nikt o trwałości przetwornicy nie mówi.

Znajomy budując chatę zrobił sobie pod światło instalację 12V i powieszał LEDy bez przetwornic z ali. Takie po 2-5 zeta sztuka. Jest świetnie. Nic się nie grzeje. Nic się nie "przepala".

tapatalk

bartulko 01-01-2017 19:58

Odp: LED roolez - czyli zostawilem auto na swiatlach
 
Cytat:

Napisał Robert 68 (Post 2718171)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ależ to "oczywista - oczywistość" ;)jak mawia "Prezes"

Czyli mogę zapominać też o swoim ledach. Super.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.