Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ubezpieczenie oc mojego Forda Mondeo mk2 1998 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=252116)

darkoser0 13-10-2016 13:09

Ubezpieczenie oc mojego Forda Mondeo mk2 1998
 
Witam was z tej strony darkoser0
Mam pewne pytanie na wstępie od razu podkreślam nie wiem czy to dobre miejsce na forum i czy w ogóle odpowiednie forum.
Nabyłem ostatnio mondeo od wujka za 800zł które już przerejestrowałem na siebie,ubezpieczenie oc powiedział mi że jest ważne do daty jej końca bo mi powiedział że jest do tego dnia zapłacona dokładnie do 27.11 br i czy mogę jeździć z tym ubezpieczenie gdzie na polisie widnieje inny numer rej. ale ten sam vin czy muszę podjąć jakieś kroki czy nie.Mam wierzyć wujkowi czy też nie :D ?

Antej 13-10-2016 13:22

Odp: Ubezpieczenie oc mojego Forda Mondeo mk2 1998
 
Idź do punktu ubezpieczeń który obsługuje Twoją firmę z OC i zapytaj.

gales 13-10-2016 14:26

Odp: Ubezpieczenie oc mojego Forda Mondeo mk2 1998
 
Powiadom ubezpieczyciela o zmianie wlasciciela, ktory nastepnie podejmie decyzje czy nie powinni zmienic stawki (twoje znizki lub brak i miejsce zamieszkania).
Przysla Ci nowa polise.

darkoser0 13-10-2016 18:28

Odp: Ubezpieczenie oc mojego Forda Mondeo mk2 1998
 
A to nie leży w interesie poprzedniego właściciela tj. mojego wujka.On chyba musi poinformować ubezpieczalnię o sprzedaży samochodu i o zmianie właściciela.Bo samochód mam już przerejestrowany i zdaje mi się że mogę na tym oc jeździć do daty końce oczywiście zmienią ją gdzieś 2 tygodnie wcześniej.

juri2069 13-10-2016 18:50

Odp: Ubezpieczenie oc mojego Forda Mondeo mk2 1998
 
W jego interesie jest zgłoszenie w ubezpieczalni , że sprzedał. Nie będzie stał w kolejce aby się dopytać czy ty możesz jeździć czy nie .
Jesli nie masz takich zniżek jak on to parę złotych być może dopłacisz.

A jak nie chce ci się iść do ubezpieczalni to wystarczy wykonać telefon i zapytać na infolinii. Nic bardziej prostszego . Na infolinii dowiesz się w 5 - 10 minut a tutaj czekasz na odpowiedź od 14.00

Marek 15-10-2016 06:26

Odp: Ubezpieczenie oc mojego Forda Mondeo mk2 1998
 
Oc jeżeli jest opłacone to jest ważne. Normalnie bym to w TU potwierdził ale jak Wujek to raczej Cię w konia nie zrobił.
Jak wujek zgłosi tu TU przyśle Ci papierek,że nabyłeś prawa i obowiązki. Ty nic nie musisz prócz tego, żeby wyliczyć nowe oc pod koniec listopada.
Nie wiem czy wiesz ale oc podrożało i to sporo więc zorientuj się szybciej ile Cię będzie w listopadzie nowe kosztowało.


Infolinii tak bardzo nie wierz bo pracuje tam pełno studenciaków co niewiele wiedzą. Kolega przez nich walił w gacie czy mu fundusz nie dowali bo mu potwierdzili oc, a później się okazało,że go nie ma. O reklamacji zapomnij bo to oni mają nagranie rozmowy.

boruch13 16-10-2016 19:29

Odp: Ubezpieczenie oc mojego Forda Mondeo mk2 1998
 
Nic nie musisz robić, należy jedynie wozić ze sobą umowę kupna samochodu lub fakturę zakupu. Należy pamiętać też, że ta polisa się nie przedłuża z automatu, tylko z ostatnim dniem ważności po prostu wygasa.
Możesz oczywiście jechać do tego ubezpieczyciela i przepisać polisę i tu trzeba się liczyć np. z dopłatą (zależy czy masz inne zniżki niż wujek). Możesz jechać do innego swojego i auto ubezpieczyć już na nowej swojej polisie.
Warto pamiętać, że z dniem zakupu wujek nie może tej polisy już wypowiedzieć tylko możesz to zrobić Ty. Wujek może jedynie zgłosić, że sprzedał i tyle.

Antek_Grzanka 25-10-2016 12:10

Odp: Ubezpieczenie oc mojego Forda Mondeo mk2 1998
 
On składa wniosek o sprzedaży pojazdu, a Tobie ubezpiczyciel robi rekalkulację stawki. No i może wyjść zdecydowanie więcej, zalezy jakie on miał zniżki i historię, a jaką Ty. jak tego nie zrobi to na niego się bedzie OC odnwaiało cały czas.

Marek 26-10-2016 05:05

Odp: Ubezpieczenie oc mojego Forda Mondeo mk2 1998
 
Oc wygasa, a nie wznawia się z automatu.

BrysQ 27-10-2016 06:07

Odp: Ubezpieczenie oc mojego Forda Mondeo mk2 1998
 
Zgodnie z nowym prawem ubezpoeczeniowym w PL OC jest automatycznie przedluzane na kolejny okres jezeli nie zostalo wypowiedzone malsymalnie na dzien lonca ochrony. Dlatego przy zmianie TU na nowy rok musisz podpisywac wypowiedzenie. Moze nie jestem agentem ubezpieczeniowym, ale siedze w likwidacji szkod woec co nieco wiem na ten temat.

Wrzucone Tapatalkiem z Asus Zenfone 2 Laser


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.