Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana paska wieloklinowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251866)

wiewior7 08-10-2016 16:32

Wymiana paska wieloklinowego
 
Mam pytanie, chciałbym wymienić pasek wieloklinowy w Mondeo mk4 2.0 benzyna wraz z napinaczem i rolką czy jest jeszcze coś do wymiany czy reszta są to koła od akcesoriów i nic się już nie wymienia? Jaki napinacz wziąć SKF czy Febi czy całkiem inny jakiś?

Thomsit 09-10-2016 07:49

Odp: Wymiana paska wieloklinowego
 
witam

jaki jest powod wymiany napinacza? rozumiem ze pasek juz umiera?

wiewior7 09-10-2016 12:27

Odp: Wymiana paska wieloklinowego
 
Cytat:

Napisał Thomsit (Post 2671997)
witam

jaki jest powod wymiany napinacza? rozumiem ze pasek juz umiera?

Tak pasek umiera, a napinacz wydaje dziwne dźwięki - stuka. Dlatego też chciałbym wymienić pasek i napinacz do tego rolkę żeby już było wszystko za jednym zamacham zrobione. I stąd moje pytanie o to czy jeszcze coś ruchomego tam się wymienia aby mieć spokój przez dłuższy czas? Oraz jakiego producenta napinacza polecacie żeby za poł roku nie wymieniać znowu.

Thomsit 09-10-2016 19:28

Odp: Wymiana paska wieloklinowego
 
Ja kupilem napinacz caly z rolka, jest mozliwsc samej rolki ale napinacz jest od nowsci widac wiec bzdura by bylo wymienic sama rolke a za kilka mesiecy napinacz szlak trafi tym bardzije ze w Finlandii bede jezdzk tym mondkiem. rolke posrednia tez wymienima ta wziolem z SKFu bo juz jest wychulana. Pasek polecam contitecha sam mam taki i s poprzednich autach tez z tego paska korzystalem.

Posprawdzaj sprzegielko alternatora jeszcze.

Moim zdniem wiecje jezeli nic Ci nie daje znakow umierania nie ma sensu wymieniac.

Ewentulanie rzypagrzec sie kolu pasowemu co na wale jest.
Niewiem jak w fordach tu niech sie wypowiedza wlasciciele co maja forda dluzej jest z tym kolem ale mialem poprzednio alfa romeo w dieslu i tam mialo znacznie producent tego kola bo wieksozc producentow robilo poprostu kupe a nie kola.

wiewior7 10-10-2016 20:48

Odp: Wymiana paska wieloklinowego
 
Ok dzięki wielkie też biorę skf zobaczymy jak długo pochodzi :)

Radi73 11-10-2016 11:30

Odp: Wymiana paska wieloklinowego
 
Ja kupiłem napinacz paska klinowego marki: DAYCO indeks: DAYAPV2424, wszystko bowiem wskazuje, że to on robi dla Forda na tzw. OEM, czyli oryginał :)

horak 01-02-2017 02:15

Re: Wymiana paska wieloklinowego
 
Czy miał ktoś doczynienia z paskami wieloklinowymi Gates czy tańszy Dayco ? Znalazłem te zamienniki w imternecie. Jak się sprawują? Polecacie je czy może jakiś inny sprawdzony ? Ja mam przebieg 160 tyś i przy okazji roboty zawieszenia mechanik zalecił mi jego wymianę bo widać jego zużycie itp. Ja nic nie widzę ale zaufam mu że tak jest. Mam nadzieję, że nie będzie nic piszczeć bo teraz jest cisza.

bartoszek 01-02-2017 07:14

Odp: Wymiana paska wieloklinowego
 
Ja przy c.a. 130 tys wymieniałem cały układ z paskiem Gates. Teraz mam ca. 195tys (3 lata) i pasek już nosi ślady zużycia. Jednak jeszcze bardziej daje o sobie znać napinacz.

horak 01-02-2017 07:46

Odp: Wymiana paska wieloklinowego
 
Mój nie wiem czy w ogóle był wymieniany, a nawet jeśli to nie wiem kiedy. Może oko mechanika widzi, że jest zużyty. Więc raczej go wymienię na tego Gates skoro auto i tak będzie stało. Boję się, że mówił iż warto, ja to oleje a w trasie mi pęknie.

bieniek247 11-06-2017 14:11

Odp: Wymiana paska wieloklinowego
 
Witam, wymieniłem około miesiąca temu pasek wieloklinowy oryginał Ford, i od wczoraj po odpaleniu auta zaczęły dochodzić dziwne dźwięki z okolic napinacza chyba? Dźwięk ten jest tylko przez kilka sekund potem już go nie ma, i pytanie moje czy to jest rolka napinacza? cały napinacz? czy może rolka alternatora jak to dokładnie zdiagnozować ? Dźwięk to tak jakby sie coś zacierało/ zgrzyt metaliczny. Rolka napinacza wraz z napinaczem pracuje tzn rusza się góra/dół względem paska tak jakby na pasku było np zgrubienie. Nie wiem czy tak powinno być ponieważ napinacz eliminuje drgania w ten sposób.
I czy wymieniać samą rolkę czy cały napinacz?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.