Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 2.0 Duratec 145KM - świszczenie podczas przyśpieszania - problem rozwiązano (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251479)

Pogodny 01-10-2016 09:47

2.0 Duratec 145KM - świszczenie podczas przyśpieszania - problem rozwiązano
 
W moim Focusie z silnikiem benzynowym 2.0 145KM Duratec ostatnio martwi mnie pewne świszczenie, które pojawia się tylko i wyłącznie podczas dynamiczniejszego przyśpieszania - na postoju jak i przy delikatnym przyśpieszaniu muskając tylko pedał gazu tego świszczenia nie ma. Wraz ze wzrostem prędkości obrotowej świerszczenie jest głośniejsze. Z czym to może być związane? Może ktoś już przerabiał taki temat?

weuek 01-10-2016 12:53

Odp: 2.0 Duratec 145KM - świszczenie podczas przyśpieszania
 
Może wydech ma jakąś nieszczelność, często zaczyna się od plecionki.

tomosky 01-10-2016 13:06

Odp: 2.0 Duratec 145KM - świszczenie podczas przyśpieszania
 
Pewnie to jest dzwięk turbiny wciągającej asfalt zwijający sie pod kołami od momentu ;-)


A tak na serio to u siebie miałem kiedyś podobny problem jak miałem źle/krzywo poskładany dolot powietrza z pasa przedniego do puchy z filtrem (w niektórych autach jest z okolic nadkola od dołu) i na łączeniu gwizdało przy większym przepływie.

U Ciebie to może być związane z klapkami wirowymi, nieszczelnością w dolocie, ewentualnie nieszczelnościami w układzie podcinieniowym (może być któryś wężyk nadgryziony) - czy to samo świszczenie jest zależne tylko od obciążenia tak jak pisałeś, czy także od ilości obrotów na silniku (w sensie: na postoju jak przygazujesz to jest świst ?), może to dziura w układzie wydechowym ?

Pogodny 01-10-2016 15:31

Odp: 2.0 Duratec 145KM - świszczenie podczas przyśpieszania
 
Na postoju jak przegazuje tego dziwnego świstu nie ma.
Plecionka na wydechu była wymieniana i kto wie czy nie wydmuchało uszczelki na łączeniu kolektora z plecionką...

Poza tym zauważyłem, że śrubki obudowy filtra powietrza praktycznie go nie trzymają - ktoś chyba za dużo siły przy dokręcaniu przyłożył :/

michal2203 01-10-2016 21:22

Odp: 2.0 Duratec 145KM - świszczenie podczas przyśpieszania
 
w swojej foce, co prawda mk1 też mi świstało :) Problemem był wężyk idący pod kolektorem ssącym (był dziurawy i spierdzielało mi powietrze), wymieniłem i jest gitarka, a chodziło, tak jak by miało turbinke pod maską heh :p

Pogodny 03-10-2016 08:15

Odp: 2.0 Duratec 145KM - świszczenie podczas przyśpieszania
 
Nagrałem filmik, na słuchawkach słychać to świszczenie, bardziej podchodzi to pod metaliczne piszczenie niż gwizdanie powietrzem, na słuchawkach to słychać:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zombie6 03-10-2016 10:59

Odp: 2.0 Duratec 145KM - świszczenie podczas przyśpieszania
 
Uszczelka kolektora wydechowego.

Pogodny 03-10-2016 13:38

Odp: 2.0 Duratec 145KM - świszczenie podczas przyśpieszania
 
Cytat:

Napisał zombie6 (Post 2668858)
Uszczelka kolektora wydechowego.

Ciężki temat, pamiętam jak wymieniałem w Astrze uszczelkę, to 3 szpilki uwaliłem, a potem mordęga z ich wykręceniem... Zerknę na kołnierz łączący katalizator z plecionką, ale ewidentnie świerszczy mod maską...

Pogodny 03-10-2016 19:21

Odp: 2.0 Duratec 145KM - świszczenie podczas przyśpieszania
 
A jednak to coś innego :)

Śruby/wkręty na obudowie filtra powietrza były poprzeciągane :/
Wymieniłem na zwykłe śruby, nakrętka z podkładką z drugiej strony i cisza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.