Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Dłuższy postój auta- na co zwrócić uwagę? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249163)

Majson 14-08-2016 08:06

Dłuższy postój auta- na co zwrócić uwagę?
 
Witam,
Pacjent 1.8 tdci MK4. Autko bedzie w garazu nie jezdzone ponad tydzien.
Zwrocić na cos szczególną uwagę typu odpięcie aku, czy nie ma potrzeby?
Z góry dzięki za info.

Litwa525 14-08-2016 08:08

Odp: Dłuższy postój auta- na co zwrócić uwagę?
 
Jak czujesz ze masz słabe aku to odłącz. tydzień to nie jest miesiąc ani dwa teoretycznie nic nie powinno się zdarzyć.

radek9103 14-08-2016 08:12

Odp: Dłuższy postój auta- na co zwrócić uwagę?
 
Panie widziałem auto po 5 latach ruszone z szopki i to nie byle jakie bo BMW E60 ;) najpierw wymiana płynów i powietrza w kołach i jazda :D Tak na poważnie to taki postój w garażu nawet miesiąc nie zaszkodzi, gorzej jak na zewnątrz stoi.

Majson 14-08-2016 08:13

Odp: Dłuższy postój auta- na co zwrócić uwagę?
 
Aku jest ok, w tamtym roku wymieniony. Bardziej interesuje mnie kwestia bezpieczeństwa, typu zwarcia itp. Z drugiej strony czy odpinając nie narażam sie później na jakies nieprzyjemności z elektroniką.

Bump:

cattani75 14-08-2016 08:14

Odp: Dłuższy postój auta- na co zwrócić uwagę?
 
Tydzień to dłuższy czas???? :-) Moja żona czasem przez trzy miesiące nie jeździ i nie przyszło mi do głowy jakoś szczególnie zapobiegać skutkom tego niecnego procederu. :-D

radek9103 14-08-2016 08:16

Odp: Dłuższy postój auta- na co zwrócić uwagę?
 
W twoim przypadku jedynie kodowanie radia itd itd , w sumie nic specjalnego. Co do zwarcia to w sumie jest loteria ale jeśli dbasz ,a na pewno dbasz o auto to nie masz się czego bać, ale Twój tok myślenia jest słuszny.

Majson 14-08-2016 08:16

Odp: Dłuższy postój auta- na co zwrócić uwagę?
 
Jeżdzę codziennie sporo km stąd tydzień dla mnie to wieczność ;)

TomCat 14-08-2016 09:12

Odp: Dłuższy postój auta- na co zwrócić uwagę?
 
jak masz potem cały tydzień się stresować że nie odpiąłeś aku i coś się może stać - to odepnij go - dla świętego spokoju własnego. Większość zostawiłaby go jak jest ;)

juri2069 14-08-2016 11:25

Odp: Dłuższy postój auta- na co zwrócić uwagę?
 
Tydzień to tylko 7 dni więc nic nie rób. Bez sensu :) Chyba , że faktycznie ci się rozładowuje aku. Jeśli nie to szkoda w ogóle maski otwierać.
Mam wyjazdy służbowe 2-3 razy w roku na 3 tygodnie i zostawiam auto w robocie pod gołym niebem.

Edi 14-08-2016 12:17

Odp: Dłuższy postój auta- na co zwrócić uwagę?
 
Jak bym miał się martwić o auto że przez tydzień będzie stało to bym go nie kupował. Co się ma stać jeśli na codzień jest ok to nic mu nie będzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.