Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MKIII] Problem z modułem sterowania klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=24663)

bod99 09-05-2007 11:36

[MKIII] Problem z modułem sterowania klimatyzacji
 
Witam.
Po sprawdzeniu całego układu klimatyzacji (MKIII 2.0 TDI '02) u mechanika okazało się, że moduł klimatyzacji nie podaje sygnału i klima się nie załącza. Reszta jest sprawdzona i jest ok (ciśnienie, elektryka, cewka). Więcej mechanik nie był w stanie powiedzieć (na ich komputerze nie mogli zdiagnozować tego problemu) i odsyła do ASO. Czy ktoś spotkał się z taką awarią? Czy moduł odpowiedzialny za serowanie klimą jest do naprawy, czy go się wymienia? Jeśli tak to jakie koszty?
Proszę o pomoc.
Pzdr.

Borys 10-05-2007 09:01

Hej ja miałem podobny problem u mnie tylko, że ja nie mogłem wyłączyć klimy jak się okazało tak mi się zawiesił komputer sterujący że mimo wyłączonej klimy na panelu ona cały czas chodziła. Pomogło rozłączenie akumulatora na chwile.

marek11 10-05-2007 13:13

A bezpieczniki sprawdzone?

RECONDO 10-05-2007 16:22

Re: [MKIII] Problem z modułem sterowania klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał bod99
Witam.
Po sprawdzeniu całego układu klimatyzacji (MKIII 2.0 TDI '02) u mechanika okazało się, że moduł klimatyzacji nie podaje sygnału i klima się nie załącza. Reszta jest sprawdzona i jest ok (ciśnienie, elektryka, cewka). Więcej mechanik nie był w stanie powiedzieć (na ich komputerze nie mogli zdiagnozować tego problemu) i odsyła do ASO. Czy ktoś spotkał się z taką awarią? Czy moduł odpowiedzialny za serowanie klimą jest do naprawy, czy go się wymienia? Jeśli tak to jakie koszty?
Proszę o pomoc.
Pzdr.

W ASO mają podobno wytyczne które mówią iż min. panel klimy nie podlega naprawie - tylko wymianie :fcp7 :fcp27

bod99 10-05-2007 19:00

Cytat:

Napisał marek11
A bezpieczniki sprawdzone?

Tak, cała elektryka, w tym bezpieczniki i przekazniki

[ Dodano: 2007-05-25, 00:35 ]
A jednak nie wszystkie bezpieczniki były OK, a problem powodował uszkodzony ogrzewacz dyszy spryskiwacza :)
Pzdr.

giker70 08-05-2009 18:43

Odp: [MKIII] Problem z modułem sterowania klimatyzacji
 
udało sie wam to naprawić domowym sposobem??

Zawika 08-05-2009 19:07

Odp: [MKIII] Problem z modułem sterowania klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał giker70 (Post 1158557)
udało sie wam to naprawić domowym sposobem??

Tak.
Moduły klimatronika z pierwszych lat produkcji, miały błąd oprogramowania.
Musisz zamienić moduł na taki (najważniejszy jest przycisk MAX):

http://img21.imageshack.us/img21/307/15619513.th.jpg

Na Allegro od 200 zł. I wszystko będzie OK!

giker70 13-06-2009 16:18

Odp: [MKIII] Problem z modułem sterowania klimatyzacji
 
kupiłem ten moduł ale klima dalej nie działa a na panelu cały czas świeci się ac

piotrekak 23-06-2009 18:40

Odp: [MKIII] Problem z modułem sterowania klimatyzacji
 
Kozystajac z okazji ze mowicie o klimatyzacji prosze o pomoc w rozwiklaniu mego problemu. Moge wlaczyc klime w moim fordzie tylko na 1 biegu wentylatora, kiedy zmienei predkosc na wieksza lampka AC gasnie. Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje.

bluebob 23-06-2009 18:48

Odp: [MKIII] Problem z modułem sterowania klimatyzacji
 
Zawika a o co chodzi z tym przyciskiem MAX w kolorze pomarańczowym? Ja mam taki. Czy w tym panelu jest ten poprawiony soft? A tak przy okazji to czy można wymienić przycisk w tym panelu, tzn. ten z czerwoną kreską, bo mi pękł na pół, czy jest nierozbieralny?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.