Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Programator OBD na budżecie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=245005)

paxtonix 26-05-2016 16:23

Programator OBD na budżecie
 
Witam

Posiadam 2 wsady ECU do mondeo mk4 (Sterownik Siemens SID 206 CAN)

Jeden wsad mocniejszy i jeden Stock. chciałbym dobrowolnie zmieniać sobie wsady w ECU bez wizyt w zakładach tuningujących i płacenia za usługę wgrania.

jakim programatorem mogę wgrać mapę ECU do powyższego sterownika beż jego "uwalenia"

Chodzi mi o to że do codziennego użytku do roboty itd chcę używać oryginalnej mapy , ale jak wyjeżdżam na trasy to chce mieć trochę więcej mocy.

Wiadomo jest sporo programatorów klonów np KESS czy MPPS na Ebay czy alegro z ryżowego kraju ale ryzyko też jest spore.

który z nich wybrać nie nadszarpując zbytnio budżetu i też nie ryzykując ubicia ECU ?

bodziofila 26-05-2016 17:54

Odp: Programator OBD na budżecie
 
tylko czy ci podejda te wsady masz dw10,a ten czasami lubi byc kaprysny

slawek-kali 26-05-2016 18:09

Odp: Programator OBD na budżecie
 
ZONK, tu sie nie da.. I jaki to niby wsad posiadasz?

paxtonix 26-05-2016 18:50

Odp: Programator OBD na budżecie
 
oryginalną 140 -stkę i 180 zrobioną na moim oryginalnym wsadzie - nie żadne zmodyfikowane mapy typu V-tech gdzie jeden wsad ładują do miliona aut i albo działa albo nie używając do tego wyłącznie programatorów slave. Tylko robiony przez profesjonalną firmę uwzględniając wszystkie parametry techniczne i typy pracy mojego silnika.

Temat jaki ciąży mi na sercu to programator, którym mógłbym sobie wyciągać zmodyfikowaną mapę , wgrać oryginalną , a jak zachce mi się świrować to wgrać zmodyfikowaną , ( bo posiadam obydwa pliki na płytce) - w sumie nawet nie wyciągnąć bo to potrafi większość interfejsów diagnostycznych , ale wgrać mapę bo to potrafi nie wiele z nich.

Macie coś na uwadze ?

wertowałem tematy klona Kess -2 , MPPS v16 ( v13 nie obsługuje sterownika) galletto1260 , ale nie chce włożyć pieniądze w coś co działa na papierze

mam na uwadze grzebania sobie we własnym samochodzie w domowych warunkach nie żadne wojaże na skale światową. hehe

oryginalny wsad to kopia mojego własnego fabrycznego ECU a mocniejszy wsad to zmodyfikowana wersja tegoż oryginalnego wsadu. W każdym bądź razie na obydwu wsadach jeździło moje auto.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Kolega Sławek dlaczego się nie da . Mieszkasz nie tal daleko ode mnie więc możemy to obgadać przy piwie :) hehe

slawek-kali 26-05-2016 18:55

Odp: Programator OBD na budżecie
 
Jesli zrobisz cos takiego na silniku dw10 to zrobisz kase.

leszcz 26-05-2016 19:03

Odp: Programator OBD na budżecie
 
Cytat:

Napisał paxtonix (Post 2601789)
oryginalną 140 -stkę i 180 zrobioną na moim oryginalnym wsadzie

jakie rozszerzenie ma ten plik na 180PS ?

paxtonix 26-05-2016 19:13

Odp: Programator OBD na budżecie
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2601792)
jakie rozszerzenie ma ten plik na 180PS ?

co masz na myśli czy po kropce jest .bin .rav czy .exe ?

to plik binarny a nie jak w niektórych przypadkach bezużyteczny zapis slave.

leszcz 26-05-2016 19:16

Odp: Programator OBD na budżecie
 
Cytat:

Napisał paxtonix (Post 2601795)
to plik binarny

szkoda ,że tak daleko jesteś

paxtonix 26-05-2016 19:20

Odp: Programator OBD na budżecie
 
a co chciałbyś dla siebie kopie ? hehe

bodziofila 26-05-2016 19:27

Odp: Programator OBD na budżecie
 
leszcz zwietrzyl interes:one:hhaha


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.