Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] podgrzewanie foteli - długo się rozkręca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=241768)

jekr62 31-03-2016 15:24

podgrzewanie foteli - długo się rozkręca
 
Witam.
Co prawda temat może okazać się już nieaktualny niemniej jednak chciałbym poznać spostrzeżenia innych użytkowników. Chodzi mianowicie o podgrzewanie foteli ze skórzaną tapicerką. Podgrzewanie jest, funkcjonuje, ale usiąść na takim siedzeniu zimą to prawie tak samo jak gołą d..ą na betonie i mimo iż owo podgrzewanie się włączy to zanim poczuje się jego efekty szybciej zagrzeje się to siedzenie własnymi 4 literami. Wcześniej miałem samochód z siedzeniami z tapicerką materiałową i funkcja podgrzewania w pełni spełniała swoją rolę tzn. chwila moment i robiło się cieplutko w wiadomym miejscu :razz: . Natomiast tutaj trzeba dłuuuuugo czekać zanim Celsjusz da oznaki życia. Mam zatem pytanie, czy to we wszystkich samochodach tak jest, czy może tylko w moim coś jest nie tak.
Dziękuję za podzielenie się swoimi uwagami.

vpw 02-04-2016 15:43

Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca
 
Ja mam standardowe siedzenia częsciowo skorzane ;) i ogrzewanie działa blyskawicznie. 4 bieg wręcz piecze w zadek. A w innej furce ze skórzanymi siedzeniami po 20 minutach zaczynam czuć jakieś podgrzanie. Skóra chyba gorzej przewodzi ciepło i możliwe że dla jej bezpieczeństwa tak jest odizolowana. Takie grzanie i zamrażanie skóry w zimie chyba by ją rozwaliło w kilka dni.

Wacman 03-04-2016 18:35

Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca
 
U siebie też mam skórę i też wolno się nagrzewa, ale na pewno nie trwa to 20 min :) w drugim aucie mam fotele z materiału i tam działa to błyskawicznie.

wrzoch 05-04-2016 22:13

Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca
 
Skóra jest przede wszystkim dużo grubsza od szmaty. Przez to, że jest grubsza, to dużo więcej ciepła z maty odbijana jest w dół i samo jej ogrzanie trwa też znacznie dłużej.

Na materiałowych tapicerkach ja zazwyczaj włączam w Focusie poziom 2 i po minucie-dwóch jest już dobrze. Jak mi bardzo zimno, to trójka, czwórka - jajka na miękko, piątka - jajka na twardo.
Dłużej na tym (na maks grzaniu) się wysiedzieć nie da inaczej niż lewitując nad fotelem.
Te dwa dodatkowe poziomy grzania przydają się pewnie w skórach, chyba, że po lifcie zmniejszyli siłę grzania.

jekr62 16-04-2016 14:53

Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca
 
W moim jest 5 stopni grzania, ale tak jak wspominałem trzeba dłuuuuuuugo czekać na efekt cieplny. Macie rację, ewidentnie to wina skóry, nie pozostaje nic innego jak wymienić fotele albo ciepłe poddupniki na zimę :razz:

Audi'ofil 16-04-2016 21:26

Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca
 
Cytat:

Napisał jekr62 (Post 2567703)
Co prawda temat może okazać się już nieaktualny ...

Jeszcze aktualny.
Rano temp. spada w okolice 0. W mojej Qdze fotele półskóra. Materiał szybko się nagrzewa (przy temp. na zewnątrz ≈0°, 1min i siedzisko jest ciepłe), lecz boki skórzane (pod którymi chyba nie ma mat grzewczych) dużo dłużej łapią temp.
Dla tego zawszę będę polecał, przy zamawianiu nowego auta, na doposażanie w webasto. Koszt stosunkowo niewielki (2400,-), a korzyści wiele i odpada problem siadania na zimnych fotelach.

maciek_84 29-04-2016 18:37

Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca
 
U mnie jest skórzana tapicerka i także potwierdzam - rozgrzewanie pupy trwa powoli.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.