Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jakie spalanie ma po lifcie silnik 2.0 Duratec 145KM ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=240973)

Sienek21 18-03-2016 07:44

Jakie spalanie ma po lifcie silnik 2.0 Duratec 145KM ?
 
Witam serdecznie,

chciałbym się dowiedzieć, jakie średnie spalanie mają użytkownicy S-maxów po lifcie z silnikiem 2.0 Duratec.

Moje spalanie to 12,7 l. Trasę jaką pokonuje codziennie to 6 km (do pracy i z powrotem) plus raz na parę dni jakieś trochę dłuższe przejazdy. Ogólnie jazda po mieście.

Pozdrawiam.
Sienek21

hand-ball 18-03-2016 08:01

Odp: Jakie spalanie w S-maxie po lifcie silnik 2.0 Duratec 145KM
 
To jakos duzo Ci wychodzi, sorawdz zakewajac pod korek izrob 100 km, moze komp klamie.

Sienek21 18-03-2016 08:12

Odp: Jakie spalanie w S-maxie po lifcie silnik 2.0 Duratec 145KM
 
Mam ten samochód od niedawna. Tak własnie zrobiłem. Zalałem cały bak i taka wychodzi mi średnia z prawie z całego baku.

latar 18-03-2016 08:29

Odp: Jakie spalanie w S-maxie po lifcie silnik 2.0 Duratec 145KM
 
Ja bym się raczej spodziewał takiego spalania. Po pierwsze warszawski styl jazdy jest bardzo dynamiczny. Nawet jeśli Warszawiaky twierdzą inaczej. Po drugie ten silnik nie należy do sknerusów i w Focusie potrafi spalić 10+ na mieście. Po trzecie S-Max to jednak ciężki samochód i przy tym silniku trzeba się zdrowo nadeptać żeby jechał.

szmelcmax 18-03-2016 08:41

Odp: Jakie spalanie w S-maxie po lifcie silnik 2.0 Duratec 145KM
 
Cytat:

Napisał Sienek21 (Post 2559704)
Moje spalanie to 12,7 l.

Dużo niestety. Wprawdzie moje auto jest starsze, ale przecież takie samo poza elementami wizualnymi. I takiego spalania nigdy nie miałem. Nawet w zimę na bardzo krótkich (1-4 km) odcinkach. A w lato bez problemu 9,5. I wcale nie specjalnie eko. Ogólnie spala mi wyraźnie mniej w mieście, niż podaje producent. Za to w trasie nawet przy super eko trudno zejść do 7 litrów. U mnie 8 litrów to standard. Pewnie opory powietrza robią swoje. Czasem można coś podregulować. A czasem jest to trudne. Bo akurat ten konkretny egzemplarz tak ma.

Sienek21 18-03-2016 08:59

Odp: Jakie spalanie w S-maxie po lifcie silnik 2.0 Duratec 145KM
 
Po wcześniejszym przeczytaniu poniższego wątku, także doszedłem do wniosku, że trochę za dużo, dlatego pytam jak to wygląda u innych.
Wynik 12,7 uzyskałem po naprawdę po delikatnej jeździe, a nie po dynamicznych rajdach warszawiakya po Warszawce.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mario_Mario 18-03-2016 09:38

Odp: Jakie spalanie w S-maxie po lifcie silnik 2.0 Duratec 145KM
 
Dużo,powiedz nam jaki przebieg ma auto i czy za Twojej kadencji było podpięte pod komputer.Może któryś z czujników przekłamuje i silnik dostaje za dużą dawkę paliwa itp. Jakie masz założone opony.Wiem,że diesel i jego moment obrotowy radzi sobie z "wiekszym oporem toczenia" Za to w benzyniakach,często od razu to widać po spalaniu. Nie zbiera Tobie opon ? Rozumię,że podczas jazdy miejskiej po Warszawie udaję się Tobie wrzucić chociaż 4 bieg i pokonywać odcinki 500m jednostajnie? Czy jazda wygląda na tzw.kangura? Aha,Twój silnik chyba nie posiada automatycznej kompensacji luzu zaworowego. Jaki masz przebieg i czy były sprawdzane zawory? W Toyotach z silnikami VVTi ich zużycie objawiało sie większym spalaniem benzyny.

Sienek21 18-03-2016 11:51

Odp: Jakie spalanie w S-maxie po lifcie silnik 2.0 Duratec 145KM
 
Przebieg auta to 60 k km. Za mojej kadencji nie było podpinane do kompa oraz nie miało sprawdzanych zaworów. Obecnie auto jeździ na standardowych oponach zimowych Good 215/60/16.
Średnia 12,7 uzyskałem jeżdżąc (100 km zrobione na trasie) a nie stojąc w korkach.
Co jeszcze można sprawdzić oprócz rzeczy wymienionych przez Mario_Mario?

paoloWawa 18-03-2016 13:52

Odp: Jakie spalanie w S-maxie po lifcie silnik 2.0 Duratec 145KM
 
Moim zdaniem spalanie to może być wzglednie normalne. Zimą ledwo co osiągniesz temperaturę roboczą na odcinku 6 kilometrów.
S-Max to ciężkie auto, z dużymi oporami powietrza, a żeby to 2.0 jechało to pewnie je musisz trochę kręcić na obroty.
Dla porównania: ja mam 7,5km do pracy, rano stoję/jadę na moście Łazienkowskim i na benzynie wychodziło mi ok. 14-15l/100km. Więc myślę że Twój, uwzględniając że to 2.0 ale jednak S-Max to myślę że spala raczej normalnie. Nie spodziewaj się 10 litrów ;)

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

expaby 18-03-2016 14:28

Odp: Jakie spalanie w S-maxie po lifcie silnik 2.0 Duratec 145KM
 
Spalanie na tak wysokim poziomie miałem przy uszkodzonym termostacie. Po wymianie 9,5l/100km


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.