Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] nie moge odpalic auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=239333)

alex12 22-02-2016 20:31

nie moge odpalic auta
 
Witam wszystkich na forum posiadam mondeo 2.0 tdci silnik duratec , autko nie tak dawno uległo awari tz doszło do zwarcia w komorze silnika i czesc instalacji uległa zniszczeniu. Wymieniłem wiązke komory silnika i pompe abs ,po próbie przekrecenia kluczyka pojawia sie komunikat usterka silnika po czym imobilajzer aktywny słychac pikniecie przekaznika w skrzynce z bezpiecznikami. Po podłaczeniu komputera pojawiaja sie nastepujace błedy
P0504
P2455
P0113
U0300
prosze o pomoc i zgóry dziekuje

pgrob 22-02-2016 20:48

Odp: nie moge odpalic auta
 
W Mondeo MK4 pompa abs jest elementem systemu immo i po jej wymianie należy ją sparować z pozostałymi elementami tego systemu.
Uzupełnij profil i napisz skąd jesteś to będzie można łatwiej polecić kogoś z forum z IDS-em.

alex12 22-02-2016 21:08

Odp: nie moge odpalic auta
 
dzieki kolego za zainteresowanie sie tematem skladam go już drugi miesiąc auto comem tylko błedy moge z czytac wszystko robiłem sam jestem mechanikiem lecz elektronika mnie przerasta

pgrob 22-02-2016 21:11

Odp: nie moge odpalic auta
 
W Bydgoszczy kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dysponuje IDS-em.
Zapytaj w swojej strefie klubowej, może znajdziesz kogoś jeszcze bliżej.

alex12 22-02-2016 21:19

Odp: nie moge odpalic auta
 
dzieki

gaco12 07-08-2019 15:48

Imobilajzer Aktywny
 
Witam
Dzisiaj miałem taki problem
Rano auto odpaliło normalnie a le jak pojechalem do sklepu i zagasiłem i przyszedłem po 10 minutach nie mozna było juz go odpalic nie reagował tylko pisało od razu Imobilajzer aktywny i po naicsnieciu przycisku ford power było tylko pykniecie i nic. i przycisk esp mrugał.
Po przejsciu pół miasta do domu aby wziąc drugi kluczyk otworzyłem nim auto i od razu zapalił bez problemu. Nie pisało juz aktywny imobilajzer
Moze byc wina kluczyk lub w nim bateri ?
Co to mogło sie stac ?

peteypee 07-08-2019 18:55

Odp: Imobilajzer Aktywny
 
Zazwyczaj wcześniej wywala komunikat slaba bateria pilota, albo akumulator. Moze błąd w komunikacji...podpiac pod kompa, posprawdzać błędy na początek.

gaco12 07-08-2019 19:26

Odp: nie moge odpalic auta
 
Rozumiem
Wczesniej tez miałem kilka razy taki żółty komunikat z tym pilotem nieznaleziono czy nie wykryto pilota czy jakos tak. Dokładnie nie pamietam co pisało. Trzeba było nacisnac ford power i po wyłaczeniu jego było juz dobrze

radkor 07-08-2019 20:36

Odp: nie moge odpalic auta
 
Następnym razem wyjmujesz zaślepkę stacyjki i wkładasz pilota w szczelinę i odpalasz. Jest tam "awaryjna" tradycyjna pętla czytnika immobilisera a w pilocie keyless jest tradycyjna pestka immo. Właśnie po to, aby odpalić gdy padnie całkowicie bateria lub elektronika w pilocie.

PS. Pytanie do fachowców: czy mając samą pestkę (transponder) immobilisera, i przykładając ją do pętli przy kolumnie, można odpalić auto przyciskiem Ford Power BEZ fizycznej obecności kompletnego pilota w samochodzie?

gaco12 07-08-2019 20:49

Odp: nie moge odpalic auta
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał radkor (Post 3160934)
Następnym razem wyjmujesz zaślepkę stacyjki i wkładasz pilota w szczelinę i odpalasz. Jest tam "awaryjna" tradycyjna pętla czytnika immobilisera a w pilocie keyless jest tradycyjna pestka immo. Właśnie po to, aby odpalić gdy padnie całkowicie bateria lub elektronika w pilocie.

PS. Pytanie do fachowców: czy mając samą pestkę (transponder) immobilisera, i przykładając ją do pętli przy kolumnie, można odpalić auto przyciskiem Ford Power BEZ fizycznej obecności kompletnego pilota w samochodzie?

Nie da sie u mnie włozyc tego pilota. Próbowałem kiedys wozyc tam pilota to sie nie miesci
Bo mam takiego


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.