Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] drgania na luzie 1,6 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236088)

forma 02-01-2016 13:58

drgania na luzie 1,6 TDCi
 
Przeszukałem forum i nie znalazłem wystarczających informacji na ten temat.
Od pewnego czasu pojawia się w moim Focusie 1,6TDCi problem z drganiami.
Samochód po zatrzymaniu np. na światłach wpada w dziwna wibracje, pojawiają sie drgania na kierownicy i chyba robi się głośniej. Auto zaczyna pracować jak traktor.

Teraz te drgania nasilają się. W samochodzie stojącym na luzie lub z wciśniętym sprzęgłem bardzo mocno drga kierownica. Drgania są nie tylko wyczuwalne ale nawet widać jak drga kierownica. Jednocześnie czuć drgania na pedałach. Dźwignia zmiany biegów w tym czasie ma zdecydowania słabsze drgania.
Lekkie wciśnięcie pedału gazu i wzrost obrotów powyżej 1000 powoduje zanik tych drgań, również w czasie jazdy nie są wyczuwalne. Wolno tocząc się do świateł niezależnie czy na luzie czy przy wciśniętym sprzęgle drgań nie ma.
Samochód staje i zaczynają się pojawiać.

Gdzie szukać przyczyny?

Wciskanie sprzęgła nie powoduje wyraźnej różnicy w pracy i drganiach. Więc chyba nie dwumas i sprzęgło.
Czasami zdarza się haczenie przy zmianie biegu z 2 na 3, ale nie wiem czy może to mieć związek.
Focus ma przejechane 142tyś.

Matych 02-01-2016 14:33

Odp: drgania na luzie 1,6 TDCi
 
Obstawiam poduszki silnika zrobiło sie zimno i się nasila,ale pewnie dwumas też nie jest pierwszej świerzości, mój też drżał przy minus 15 stopniach bardzo się to nasilało na wolnych obrotach po wymianie poduszek jak ręką odjął.

bond008 02-01-2016 15:00

Odp: drgania na luzie 1,6 TDCi
 
Witam
Przyczyna może także leżeć w uszkodzonym wtrysku paliwa.

krzysHO 02-01-2016 16:07

Odp: drgania na luzie 1,6 TDCi
 
Jak spadły temp. Poniżej zera to u mnie tez autko zaczęło wibrować. Jak jest temperatura dodatnia to wszystko jest ok.

juri_taxi_wwa 19-01-2016 21:13

Odp: drgania na luzie 1,6 TDCi
 
podłączę się do tematu. U mnie sprawa wygląda następująco - dojeżdżam do świateł na dwójce. Przy prędkości ok 15km/h wrzucam luz by wyhamować na czerwonym i tuż przed wyhamowaniem obroty spadają poniżej normalnych obrotów biegu jałowego i silnik zaczyna mocno drżeć. Drgania ustępują w dwóch w sytuacjach.
1. jeżeli odpuszczę pedał hamulca zanim się zatrzymam do zera lub
2. jak już się zatrzymam i odpuszczę hamulec

Może ktoś coś wie?? Przeszukałem forum i inne miejsca gdzie mogłem się czegoś dowiedzieć ale nic nie znalazłem. To moje początki z Foką i nie znam typowych problemów tej marki.

krzys1968 19-01-2016 21:39

Odp: drgania na luzie 1,6 TDCi
 
Umnie wystepuje tak samo jest to zwiazane z odczytem z czujnika predkosc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.