Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Co mam zrobić, aby zmienić aux stereo na mono (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=235211)

JacoZiP8 12-12-2015 13:54

Co mam zrobić, aby zmienić aux stereo na mono
 
Witam, jakiś czas temu zmieniłem radio z 8S7T na Sony 6cd 7S7t .
Oczywiście nadszedł czas na wymianę modułu bt na starszy no i w związku z tym, że nie mogłem znaleźć nikogo, kto by przerabiał okablowanie AUX z stereo na mono (przeważnie jest odwrotnie) chciałbym zapytać forumowiczów jak mógłbym to zrobić. Moje mondeo jest z 2009 roku i ma instalacje stereo. Byłbym wdzięczny za rady lub jeszcze lepiej schemat obrazujący co i gdzie podłączyć.,

wrzoch 12-12-2015 16:06

Odp: Zmiana modułu 8S7T na 7S7t problem z AUX
 
A nie mogłeś po ludzku kupić radia 6CD w odpowiedniej wersji?
Ile dałeś za to swoje? Ja kupowałem na Alledrogo dla gościa jednego dwie sztuki, bo pierwszą popsuł i obie poniżej 400PLN wyszły.
Dodatkowo masz obsługę USB i A2DP, czego 7S7T na 99% nie ma. Warto było zmieniać?

JacoZiP8 14-12-2015 21:50

Odp: Zmiana modułu 8S7T na 7S7t problem z AUX
 
Dałem około 500zł, okolo bo dokładnie 100 funtów. Nie orientowałem się dokładnie co do wersji więc teraz mam nauczkę. Czy się opłacało? wymiana z 600cd bez obsługi mp3 i z czytnikiem na jedną płytę, teraz mam mp3 i zmieniarkę na sześć płyt i lepszą jakość. Mam już moduł do tego radia i myślałem że na forum znajdzie się ktoś kto mi poradzi, a nie będzie hejtował, że mogłem inne kupić. Nie doczytałem, trafiła się aukcja w cenie niezbyt wygórowanej za radio w bardzo dobrym stanie, więc kupiłem. Ciągle mam nadzieje, że ktoś mi podpowie jak mogę zmienić okablowanie ze stereo na mono, bo skoro w jedną stronę się da, to raczej powinno się dać i w drugą...

Adept 14-12-2015 21:51

Odp: Zmiana modułu 8S7T na 7S7t problem z AUX
 
Kolego zmień tytuł tematu
przeczytaj to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
potem to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
to dobra rada inaczej Twój temat pójdzie do poczekalni

wrzoch 14-12-2015 22:47

Odp: Zmiana modułu 8S7T na 7S7t problem z AUX
 
Cytat:

Napisał JacoZiP8 (Post 2499996)
ktoś kto mi poradzi, a nie będzie hejtował

Moja rada - sprzedaj aktualne radio i moduł i poszukaj radia i modułu 8M5T z obsługą USB ;)
Nie robię tego z przekory bynajmniej, a skąd się hejtu dopatrzyłeś, to nie wiem.

W przypadku BT Mono o ile mnie pamięć nie myli tor Audio nie idzie po AUX, a jest oddzielny. Poszukaj w dziale o dokładaniu BT jest taki schemat z dwoma quadlockami, na nim są też piny od BT Mono. Jeżeli nie działa Ci Aux po wpięciu modułu, to są dwie opcje - albo moduł jest walnięty, albo bardziej prawdopodobna - moduł "nie tyka" toru AUX i będziesz musiał go ominąć (bajpasik) aby AUX zaczął Ci działać.

Dlatego sugeruję poszukać nabywcy na komplecik i sprawić sobie nowy, lepszy.

JacoZiP8 19-12-2015 19:37

Odp: Co mam zrobić, aby zmienić aux stereo na mono
 
Ok dzięki za rady. Długo przeglądałem temat o dokładaniu bt, ale większość osób zmieniała z mono na stereo. Narazie nie chcę jeździć bez radia, więc najprawdopodobniej sprzedam moduł który dokupiłem i po nowym roku jak finanse pozwolą rozejrzę się za nowym radiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.