Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Mokro pod autem, co to może być - foto ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=234979)

novy1990 08-12-2015 13:36

Mokro pod autem, co to może być - foto ?
 
1 załącznik(i)
Wczoraj zauważyłem, że pod moim Galaxy Mk2 2.0 8v z LPG z 2002 coś się rozlało. Kolor na asfalcie czarny, uwalona była cała miska i kolor na niej taki bardziej żółty niż czarny był. Jako, że samochodowiec ze mnie żaden proszę Was o pomoc w rozwiązaniu - cóż to może być. Jestem mocno zmartwiony bo potrzebuje samochodu w pracy na codzien, a średnio mnie stać na wydawanie 1000 zł na naprawy w okresie świąt. Praca silnika się nie zmieniła, biegi wchodzą lekko, sprawdzałem też bagnet kilka razu i oleju chyba nie ubywa. Na jutro mam umówioną wizytę w warsztacie, ale boję się że mi kitu nawciskają (ponoć bardzo dobry warsztat w Szczecinie, nigdy niczego tutaj nie robiłem, zawsze jeździem do warsztatów w mojej rodzinnej miejscowości, Galaxy mam od września, przy nim jeszcze grzebane nie było).

Pytanie 1 - co to może być, jakie są koszty naprawy takiej usterki?

Pytanie 2 - czy mogę się poruszać autem w takim stanie?

wojtekn 08-12-2015 13:58

Odp: Mokro pod autem, co to może być, proszę o pomoc
 
A płyn chłodniczy ci nie bywa lub od wspomagania :?:

novy1990 08-12-2015 14:09

Odp: Mokro pod autem, co to może być, proszę o pomoc
 
Ostatnio dolewałem płynu chłodniczego bo było mało i rzeczywiście rzuciłem wczoraj na to okiem i było pod minimum, nagrzewa się dość szybko ale nie wchodzi ponad 90 stopni. Od wspomagania nie wiem, nie mam pojęcia gdzie jest wlew i jak sprawdzić jego poziom, ale jak wrócę z pracy ukochaną komunikacją miejską to się rozeznam w temacie.

Jarek G. 08-12-2015 22:28

Odp: Mokro pod autem, co to może być, proszę o pomoc
 
Spróbuj palcem na język: jak słodkie to płyn chłodzący, paliwo rozpoznasz po zapachu, stan oleju sprawdzisz na bagnecie.

novy1990 09-12-2015 06:39

Odp: Mokro pod autem, co to może być, proszę o pomoc
 
A jak duże jest ryzyko ze skrzyni mi leci i jak sprawdzić ze to właśnie tam ubywa? Bo domyslam sie ze bagnet w tej sytuacji na niewiele sie zda. O 8.30 galaxy idzie do do doktora.

grinio 10-12-2015 16:41

Odp: Mokro pod autem, co to może być - foto ?
 
Jeżeli to jest olej, to puszcza ci uszczelniacz wału silnika.
Gdyby ciekło ze skrzyni to mokra była by tylko dolna część skrzyni a nie silnik.
Dużo tego oleju ci pokapało? Wydaje mi się ze zdjęcia że ten wyciek nie jest groźny.
Jeżeli jednak będziesz coś z tym robił to trzeba skrzynie zrzucić, całe sprzęgło, dwumas i wymienić simering na wale.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.