Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Tylny spryskiwacz nie spryskuje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=234736)

radzioo 04-12-2015 14:40

Tylny spryskiwacz nie spryskuje
 
Panowie (a może i Panie),

Kilka tygodni temu tylny spryskiwacz zaczął mi słabnąć, psikał ledwie co, teraz nie psika już w ogóle a pogoda jest teraz taka, że po 15 minutach nic już nie widzę w tylnej szybie. Więc moje pytanie jest - jak się do niego dostać, żeby go przedmuchać a nic nie połamać. Próbowałem podważyć 3 światło stop ale zaczęło niebezpiecznie trzeszczeć więc się poddałem.
Pompka raczej działa bo ją słychać (z resztą coś się tam z spryskiwacza czasem zapieni), więc obstawiam zapchaną dyszę.

Pozdrawiam,

Radek

tedi_k 04-12-2015 14:49

Odp: Tylny spryskiwacz nie spryskuje
 
W takich sprawach nieocenione jest zawsze allegro. Trzeba sobie obejrzeć lampę i wtedy widać co i jak... Tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] np. dobrze widać metalowe "wąsy" blokujące światło w lotce. Lampy z MND4, C-maxa MK2, Grand C-maxa są takie same. Inne szczegóły na innych zdjęciach, które już znajdziesz sobie sam.

Jarek G. 04-12-2015 19:18

Odp: Tylny spryskiwacz nie spryskuje
 
Spróbuj oczyścić dyszę - najlepiej jednym drucikiem ze szczotki stalowej.

szkodnik85 05-12-2015 10:40

Odp: Tylny spryskiwacz nie spryskuje
 
To ze slychac pompkę to nie oznacza ze ona działa. Miałem tak we własnym samochodzie.

tedi_k 05-12-2015 18:23

Odp: Tylny spryskiwacz nie spryskuje
 
Pompka pompuje na przód albo tył w zależności od kierunku obrotów (polaryzacji napięcia). Jeśli pompuje na przednie spryskiwacze i słychać ją przy próbie spryskiwania tyłu to jest sprawna.

Karwos00 05-12-2015 18:28

Odp: Tylny spryskiwacz nie spryskuje
 
Trzeba byłoby się dobrać do przewodu doprowadzającego - odpiąć i sprawdzić czy leci płyn. Jak leci znaczy że dysza zapchana.

LapBeer 06-12-2015 17:11

Odp: Tylny spryskiwacz nie spryskuje
 
też miałem z tym problem ale u mnie dziwnym trafem ułamała się dysza (jakby ktoś ją wcisnął do środka) i woda lała się w środek klapy bagażnika. Po wymontowaniu światła stopu wystarczyło przyczepić dyszę drucikiem... :-) póki co działa...

radzioo 17-12-2015 19:53

No więc zgodnie z sugestią Jarka G. pogrzebałem cieniutkim drucikiem i dysza zaczęła psikać. Nie jest może jeszcze idealnie, ale jak na kilka ruchów drutem tuż przed wyjazdem do pracy to wynik jest satysfakcjonujący :) Jeśli problemy wrócą, wtedy wezmę się za rozbieranie. Dziękuję wszystkim za porady :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

IrenaJacek 31-01-2016 11:22

Odp: Tylny spryskiwacz nie spryskuje
 
Witam wszystkich! Kupiliśmy C-max i nie działa tylny spryskiwacz a najdziwniejsze jest to że nie możemy go zlokalizować nie widać dyszy a silniczek chodzi

krzys1968 31-01-2016 12:13

Odp: Tylny spryskiwacz nie spryskuje
 
Dysza jest chyba w lampie stop na klapie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.