Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Radio Sony szwankuje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233981)

Borys997 21-11-2015 09:35

Radio Sony szwankuje
 
Witam
Na pewno ten temat był już poruszany, ale nie mogę tego znaleźć. Jestem użytkownikiem Mondeo MK4 z 2007r. 2.0 TDCI w którym zainstalowane jest radio CD/MP3 Sony. Po uruchomieniu silnika nie mogę nieraz włączyć radia po chwili włącza się samo. Przeważnie po włączeniu radia (na uruchomionym silniku) pokazuje się komunikat 1 hour także wygląda to tak jakby pojazd nie był uruchomiony. Nieraz podczas jazdy radio zaczyna działać prawidłowo tzn. pojawia się napis z radia na wyświetlaczu komputera deski rozdzielczej i wówczas wszystko działa prawidłowo, można rozmawiać przez telefon poprzez bluetooth itd. Następny problem to nie działa sterowanie klawiszami z kierownicy do wyświetlacza komputera natomiast klawisze do sterowania radia działają.
Dziękuje za udzielenie odpowiedzi na powyższy problem
Pozdrawiam

leszcz 21-11-2015 13:02

Odp: Problemy z radiem Sony MondeoMK4
 
Cytat:

Napisał Borys997 (Post 2487083)
Po uruchomieniu silnika nie mogę nieraz włączyć radia po chwili włącza się samo. Przeważnie po włączeniu radia (na uruchomionym silniku) pokazuje się komunikat 1 hour także wygląda to tak jakby pojazd nie był uruchomiony. Nieraz podczas jazdy radio zaczyna działać prawidłowo

No to kolego nie chciało się szukać :D
Masz problem z magistralą CAN . Pewnie licznik do naprawy . Bo pewnie masz duży licznik Convers+

lukaszbrd 28-12-2015 19:32

Odp: Radio Sony szwankuje
 
Witam, odświeżam problem, mam tak samo jak napisał Borys, próbowałem znaleźć coś na temat tego CAN niestety nie znalazłem, dodam tylko że między zegarami mam zwykły komputer nie converse+ Bardzo proszę o odpowiedź, bądź podpowiedź gdzie mogę to znaleźć. Dodam jeszcze tylko że tak samo jak u Borys997 działają mi również przyciski do sterowania komputerem z kierownicy, do radia działają bez problemu - tu czytałem że to mogą być jakieś styki.

edettlaff 21-02-2020 11:55

Odp: Radio Sony szwankuje
 
Witam mam identyczny problem z radiem i przyciskami na kierownicy. Czy może ktoś zna rozwiązanie na ten temat?

pozdrawiam
Ed

tymoniasty 30-08-2020 10:45

Odp: Radio Sony szwankuje
 
Mam podobnie. Przyciski od radia dzialają, od komputera tylko prawo lewo, góra dół już nie. Ponadto czasami głupieje obrotomierz, wskazówka przestaje pracować płynnie i zaczyna się przycinać. Czasem na wyłączonym motorze mam 3tys obrotów/min jak już się zawiesi definitywnie :) rozważam dołożenie tempomatu, ale najpierwnchce uporać się z w.w problemem. Jakieś sugestie? Cokolwiek?

Antej 30-08-2020 10:49

Odp: Radio Sony szwankuje
 
Cytat:

Napisał tymoniasty (Post 3277696)
Jakieś sugestie? Cokolwiek?

spotkać się, sprawdzić licznik, sprawdzić radio,sprawdzić płytki przycisków w kierownicy

tymoniasty 30-08-2020 11:06

Odp: Radio Sony szwankuje
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3277698)
spotkać się, sprawdzić licznik, sprawdzić radio,sprawdzić płytki przycisków w kierownicy

Namówiłeś :) ogarniasz temat? Dzis zamierzam zdemontować poduche i dobrać się do przycisków, zaczne od podstaw - przeczyszcze. Antej ja na codzień stacjonuje w Wawie, w Grudziadzu bywam od święta.

Antej 30-08-2020 11:10

Odp: Radio Sony szwankuje
 
to takie puzzle "na śrubki", a ja mam spore zapasy na podmianę, więc mogę sobie ustalać "winnego" metodą eliminacji

zrobić czyszczenie klawiszy, to więcej o tym gadać niż samej roboty

tymoniasty 30-08-2020 11:19

Odp: Radio Sony szwankuje
 
Rozumiem wszystko poza ostatnią metaforą hehe :) jakkolwiek uderzam do Ciebie na priv

Antej 30-08-2020 11:22

Odp: Radio Sony szwankuje
 
zdjąć poduchę, odkręcić po dwie śrubki, rozłożyć "skrzydełka" do gołej płytki, przeczyścić.... 20minut?
ewentualnie "od góry" próbować to zalać Izopropanolem, efekt może być mizerny, ale czasem pomaga, a czysta IPA nie zaszkodzi.
Czas rozmowy na forum przekroczył już pół godziny.
Żadnej metafory, czysta kalkulacja.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.