Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Najczęściej występujące przyczyny rozładowywania się dobrego akumulatora. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233804)

opford 17-11-2015 15:33

Najczęściej występujące przyczyny rozładowywania się dobrego akumulatora.
 
Witam.
Regularnie coś mi w aucie podkrada prąd.Akumulator wymieniłem na nowy .Okazało się ,że niepotrzebnie ponieważ w aucie coś mi podkrada prąd.
Np .dziś zamontowane nowe aku.Miał 12.5 V.Po sześciu godzinach już tylko 12,1V.Autem nic nie jezdziłem.
Alternator działa podczas jazdy prawidłowo ,ładuje jak należy.Gdybym jeżdził autem co dzień to nawet nie zauważyłbym problemu.Bo z dnia na dzień odpala .Ale wystarczy ,że nie używam auta 3 dni i już nie można odpalić.
.Np.w ubiegłym tygodniu nie używałem swojego auta cały tydzień od niedzieli do niedzieli.Bo miałem wyjazd służbowym autem.Aku było naładowane do pełna po tygodniu miało 8.,5V
Gdzie szukać przyczyny.Nie jestem elektrykiem.Może ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak się do tego zabrać.Podobno potrzebny jest miernik amperomierz i trzeba sprawdzać bezpieczniki.Ale jak ?Wyjmować po kolei bezpieczniki i miernikiem sprawdzać napięcie na każdym .Czy jakoś inaczej.

Przemol1974 17-11-2015 16:11

Odp: Najczęściej występujące przyczyny rozładowywania się dobrego akumulatora.
 
Ja bym podłączył omomierz w obwód akumulatora i w stanie czuwania wyciągał bezpieczniki, może coś zauważysz?

spławik 17-11-2015 16:18

Odp: Najczęściej występujące przyczyny rozładowywania się dobrego akumulatora.
 
raczej Amperomierz... trzeba zmierzyć natężenie prądu w stanie uśpienia.

kolopeter 17-11-2015 16:20

Odp: Najczęściej występujące przyczyny rozładowywania się dobrego akumulatora.
 
Czyli... Odlaczasz kabel od akumulatora,jedna końcówkę amperomierza łapiesz do akumulatora,druga do dołączonego kabla. I wtedy wyciagasz bezpieczniki. Nie napisałeś,czy masz alarm. Bardzo często one zjadają prąd. Ktoś nawet pisał , ze pendrive w radiu był problemem. Ale to raczej nie był jego problem. Pierwsze to jednak alarm...a dalej to bezpieczniki...

MaXyM 17-11-2015 16:22

Odp: Najczęściej występujące przyczyny rozładowywania się dobrego akumulatora.
 
omomierz? w zasilony obwod?
Jesli juz to amperomierz i mierzyc odbierany prad. Problem w tym ze z kazda manipulacja w obwodzie, budza sie do zycia moduly. Wiec prad trzeba sprawdzac po 30 min od wyciagniecia/wlozenia bezpiecznika. A w tym czasie nie wolno nawet drzwi czy klapy silnika otworzyc/zamknac

Ogolnie trudna sprawa. prad moze uciekac przez zwarcie w alternatorze (ale to by wystarczyla jedna noc). Gdzies czytalem ze moze to robic uszkodzone radio ew jakies moduly ktore sie wybudzaja (btw radio masz fabryczne?).
Masz cos podpiete do gniazda zapalniczki lub jego obwodu?
Masz podpiete jakies niestandardowe moduly typu alarm, centralke sledzenia pojadow przez GPS etc.

Ale imo najszybciej bedzie dac auto do jakiegos obeznanego w nowych autach elektryka.

opford 17-11-2015 17:13

Odp: Najczęściej występujące przyczyny rozładowywania się dobrego akumulatora.
 
Alarmu nie mam.Radio z nawigacją mam fabryczne.Cały panel teraz mi nie działa.Mam navi TravelPilot FX z felernej partii gdzie przy dłuższym braku dopływu prądu(np .gdy aku się rozładuje) cały panel nie działa.

GTB20 17-11-2015 17:45

Odp: Najczęściej występujące przyczyny rozładowywania się dobrego akumulatora.
 
tu moz ebyc trop bo to ze panel nie sweici sie wcale nei znaczy ze jednostka nie pobiera sobie pradu.
Amperomierz ustaw na ampery nie na mili ampery w szereg z kablem od akumualtora i pozamykaj wszystkie drziw a pryznajmniej zasymuluj, maske tez i odczekaj ze 3-5 minut az auto przejdzie w tryb uspienia i wtedy szukaj co pobiera prad przez wyciaganie kolejno bepziecznikow. Tylko ten ktory wycigasz i nie zmianiaja sie wartosic namierniku wpinaj spowrotem i kolejny wyciagaj i tak wszystkie. Potme podasz nr bezpiecznika albo z fiszki odczytasz za co odpowiada i juz wiesz co dolega.

Przemol1974 17-11-2015 19:08

Odp: Najczęściej występujące przyczyny rozładowywania się dobrego akumulatora.
 
Cytat:

Napisał spławik (Post 2485462)
raczej Amperomierz... trzeba zmierzyć natężenie prądu w stanie uśpienia.

No fakt, jak mogłem tak napisać? Ech...

opford 17-11-2015 20:48

Odp: Najczęściej występujące przyczyny rozładowywania się dobrego akumulatora.
 
Cytat:

Napisał GTB20 (Post 2485509)
tu moz ebyc trop bo to ze panel nie sweici sie wcale nei znaczy ze jednostka nie pobiera sobie pradu.
Amperomierz ustaw na ampery nie na mili ampery w szereg z kablem od akumualtora i pozamykaj wszystkie drziw a pryznajmniej zasymuluj, maske tez i odczekaj ze 3-5 minut az auto przejdzie w tryb uspienia i wtedy szukaj co pobiera prad przez wyciaganie kolejno bepziecznikow. Tylko ten ktory wycigasz i nie zmianiaja sie wartosic namierniku wpinaj spowrotem i kolejny wyciagaj i tak wszystkie. Potme podasz nr bezpiecznika albo z fiszki odczytasz za co odpowiada i juz wiesz co dolega.

Dzięki bardzo za podpowiedzi.Dopiero za kilka dni spróbuję to zrobić ,bo jestem kilka dni w delegacji .Znowu bez swojego auta .Ale tym razem odłączyłem klemę przed wyjazdem.

lolot 18-11-2015 20:36

U mnie aku rozwalały żarówki led chciałem zmienić podświetlenie przestrzeni nóg ale okazało się że złe żarówki założyłem 😉

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.