Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] ACS wasze doświadczenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=227626)

xcom 13-07-2015 20:04

ACS wasze doświadczenia
 
Jak wam sprawuje się ten system.

Mam C-Maxa z tym systemem ale przez pół roku nie zauważyłem żeby kiedykolwiek odpalił.
Musiałbym specjalnie zrobić test na kartonach.

Gdzieś w necie ktoś pisał cyt.
"System działa ale pod pewnymi warunkami:
1. Czujnik odpala się przy jeździe do 30 km/h
2. Aby zahamował przed stojącą przeszkodą musi jechać nie szybciej niż 15 km/h (te dwa pierwsze warunki są opisane w instrukcji).
3. Koła nie mogą być skręcone ponieważ wtedy myśli, że próbujemy ominąć przeszkodę/wyjechać
4. Przeszkoda musi mieć elementy odblaskowe - światła, tablice itp.
I tyle. Moja próba z basenem była skazana na niepowodzenie nie z powodu rozmiarów basenu (kamizelka była dużo mniejsza) a z powodu braku elementów odblaskowych. Tak samo jak zatrzymanie się przed ścianą.
"


BTW.
Nie wiecie czy fabryka nie zostawia pod szybą czujników w full wypasie z tym system? (może czujnik deszczu itd.)
Czy tylko czujniki które służą systemowi ACS.

tedi_k 14-07-2015 10:30

Odp: ACS wasze doświadczenia
 
Czujników nie, miejsce na czujnik deszczu/zmierzchu na pewno. Być może też miejsce na kamerę czytania znaków - zależy od zastosowanej szyby i obudowy czujników. Zdjęcie obszaru czujników na szybie (od przodu szyby) wszystko by wyjaśniło.

xcom 14-07-2015 12:23

Odp: ACS wasze doświadczenia
 
1 załącznik(i)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wygląda to jak powyżej - zapomniałem dodać szyba podgrzewana

tedi_k 14-07-2015 14:56

Odp: ACS wasze doświadczenia
 
1 załącznik(i)
No to masz co jest co

xcom 14-07-2015 16:21

Odp: ACS wasze doświadczenia
 
Rozumiem że kamera czytająca znaki pójdzie tylko z kolorowym wyświetlaczem (mam podstawowy wyświetlacz).

BTW
tak z ciekawości czy Ford SYNC 2 jaki mają obecnie "NOWE" C-maxy od 2015.07 da się włożyć do modelu z 2014?

tedi_k 14-07-2015 17:01

Odp: ACS wasze doświadczenia
 
Do czytania znaków potrzebny jest duży kolorowy wyświetlacz w zegarach. Wtedy z tej jednej kamery da się też uruchomić system trzymania pasa ruchu, automatyczne światła długie oraz system monitorowania zmęczenia kierowcy.
Do FF3 został już założony co najmniej jeden komplet sync-2 z 8-calowym wyświetlaczem. Chwalił się tym na Focus Klub jeden z kolegów.

mlx 17-07-2015 10:17

Odp: ACS wasze doświadczenia
 
Raz mi ten system zadziałał, ale mam wrażenie że warunkiem też jest że nie możesz hamować, ale nie dam sobie głowy za to obciąć. Zmieniałem w korku pas i wjeżdżałem za ciężarówkę. Naczepa ciężarówki była bardziej wysunięta w moją stronę niż podwozie/zderzak ciężarówki więc radar znalazł się blisko końca naczepy i i zahamowało. Opony zazgrzytały, auto się zatrzymało i wyświetliło komunikat jakiś tam że Active City Stop. Jestem prawie pewien, że koła miałem jakoś tam skręcone, ale tak jak już pisałem nie wiem czy już hamowałem czy jeszcze nie.

xcom 17-07-2015 12:59

Odp: ACS wasze doświadczenia
 
Najlepiej by było dołożyć radar i żeby taki radar wyhamował auto i uruchomił klocki jak trzeba. Laser chyba nie jest tak pewny



Przymierzam się do szerszego przetestowania tego ACS-u zobaczymy jak wyjdzie tak czy inaczej dam znać

u08mlap 01-11-2015 19:37

Odp: ACS wasze doświadczenia
 
ja już testowałem ASC i działa nieraz się bawię przed wyjazdem z parkingu z pod pracy i zawsze mi zatrzymuje auto oczywiście prędkość powyżej 15 km/h raz też mi zahamowało przed dostawczakiem i działa nawet jak hamujesz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.