Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Zawor regulacji cisnienia pompy VP30 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226279)

jacob10 14-06-2015 12:25

Zawor regulacji cisnienia pompy VP30
 
Witam!
Mam problem, jakis czas temu na przegladzie diagnosta powiedzial, ze cieknie ropa z zaworu regulacji cisnienia. Zakupilem taki od firmy, ktora wylacznie serwisuje transity. Po zamontowaniu mialem problem z autem, bardzo ciezko odpalal, praktycznie zero mocy. Zadzwonilem do serwisu, ze pradopodobnie zawor jest uszkodzony, byli troche zdziwieni, ale nie robili problemu i przyslali drugi. Zamontowalem zawor, auto odpala juz lepiej(ale nie tak jak po wymianie zaworu), ale jest slabsze. Wczesniej na cieknacym zaworze jezdzilem na trasie 130-140km/h, a teraz rozpedzic sie do 120km/h wymaga wiele cierpliwosci. Komputer nie wywala zadnych bledow, wszystkie filtry nowe, spalanie sie nie zmienilo. Ma ktos jakis pomysl?

lukas_ko 16-06-2015 13:29

Odp: Zawor regulacji cisnienia pompy VP30
 
Cytat:

Napisał jacob10 (Post 2415259)
Witam!
Mam problem, jakis czas temu na przegladzie diagnosta powiedzial, ze cieknie ropa z zaworu regulacji cisnienia. Zakupilem taki od firmy, ktora wylacznie serwisuje transity. Po zamontowaniu mialem problem z autem, bardzo ciezko odpalal, praktycznie zero mocy. Zadzwonilem do serwisu, ze pradopodobnie zawor jest uszkodzony, byli troche zdziwieni, ale nie robili problemu i przyslali drugi. Zamontowalem zawor, auto odpala juz lepiej(ale nie tak jak po wymianie zaworu), ale jest slabsze. Wczesniej na cieknacym zaworze jezdzilem na trasie 130-140km/h, a teraz rozpedzic sie do 120km/h wymaga wiele cierpliwosci. Komputer nie wywala zadnych bledow, wszystkie filtry nowe, spalanie sie nie zmienilo. Ma ktos jakis pomysl?

Według mnie albo jednocześnie masz jakąś inną usterkę niewidoczną w błędach albo w co bardziej wierzę twój oryginalny cieknący zawór dawał większe ciśnienie przez co auto miało większą moc. Ja tak miałem w silniku 2.0 HDI 140 km to jest ten sam silnik co w fordach 2.0 TDCI tylko u mnie zaczął wyskakiwać błąd
I tryb awaryjny a na komputerze pokazało za wysokie ciśnienie paliwa w układzie comonreil za co odpowiadał w/w zawór po wymianie zaworu na inny nowy błędów nie było ale auto było odrobinę słabsze.

wojtekjanus 16-06-2015 14:17

Odp: Zawor regulacji cisnienia pompy VP30
 
Cytat:

Napisał lukas_ko (Post 2416291)
Ja tak miałem w silniku 2.0 HDI 140 km to jest ten sam silnik co w fordach 2.0 TDCI tylko u mnie zaczął wyskakiwać błąd

Kolega jacob10 ma silnik tddi z pompą Boscha, a nie tdci Delphi.

MIREKTERAZPOLSKA 16-06-2015 16:33

Odp: Zawor regulacji cisnienia pompy VP30
 
zawor stary i nowy mają ten sam nr katalogowy??

lukas_ko 16-06-2015 17:58

Odp: Zawor regulacji cisnienia pompy VP30
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2416309)
Kolega jacob10 ma silnik tddi z pompą Boscha, a nie tdci Delphi.

Wojtek ja o tym wiem że on ma inny silnik a ja dałem tylko przykład bo działanie jest to same lub może być podobne.

A tak na marginesie to silniki TDCI w fordach miały i mają różne osprzęty pierwsze 2.0 TDCI miały Siemensa pompę i wtryski później był Delphi i jak był montowany osprzęt Delphi to równolegle wkładano Siemensa wiem bo mam dwa Focusy i każdy ma inny osprzęt. A silnik ten sam.

jacob10 24-06-2015 07:32

Odp: Zawor regulacji cisnienia pompy VP30
 
Sprawa zalatwiona :) mialem pecha co do zaworow. Zakupilem trzeci i autko znowu smiga jak powinno. Jeden zawor dawal za male cisnienie, drugi sie zawieszal, troche zwatpilem ze moze pompa siada, ale na szczescie wszystko wporzadku. :)

DELIKFENT 30-06-2015 11:30

Odp: Zawor regulacji cisnienia pompy VP30
 
Kolego gdzie kupowałeś te zawory? Mam podobny problem. Kupiłem transita z uszkodzonym sterownikiem pompy. Po naprawie i przejechaniu 5000km sterownik znów się spalił. Powodem jest zwarcie w zaworze regulacji dawki. Miałem kiedyś pompę pod mondeo 2.0 tddi ale oddałem znajomemu za darmo a teraz sam nie mogę dostać takiego zaworu. Mówię o używce. Cena nowego to około 1300zł

jacob10 01-07-2015 06:47

Odp: Zawor regulacji cisnienia pompy VP30
 
Kupilem nowy zawor w ASO, a cena tych zaworow spadla o polowe bo zaplacilem za niego 690zl. Uzywki kupilem dwie i szkoda mi bylo nerwow na kolejne. Cena 1300zl obowiazywala w tamtym roku teraz jest o wiele lepiej ;)

DELIKFENT 01-07-2015 18:33

Ok sprawdzę sobie jutro w ASO bo do tej pory każdy śpiewał sobie 1300-1500zł. W ASO jeszcze nie pytałem. Jeszcze jedno pytanie. Czy posiadasz może fordowski numer FINIS tego zaworu?? Czy w razie gdyby w Łodzi mieli starą cenę jesteś w stanie dowiedzieć się o taki zawór u siebie w ASO?

Czy mogę prosić kogoś kto ma dostęp do microcata o sprawdzenie jaki numer ma ten zawór.

jacob10 10-07-2015 06:18

Odp: Zawor regulacji cisnienia pompy VP30
 
Jak ktos potrzebuje sprawny zawor dawki do pompy vp 30 to wlasnie kolega sprowadzil transita z 2005r. i moge wyslac. Cena 250zl, pasuje do wszystkich transitow z pompa vp30.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.