Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Fabryczny alarm - włącza się bez powodu... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226182)

wiewior7 11-06-2015 18:18

Fabryczny alarm - włącza się bez powodu...
 
Witam,
od niedawna posiadam Mondeo MK4 kombi z fabrycznym alarmem... zauważyłem że zdarza się że alarm potrafi sam się włączać i wyje... bez powodu przynajmniej nie wiem jaki ma powód... Czy ktoś miał podobnie może jakieś sugestie? Po wyłączeniu alarmu wsiadam naciskam guzik start i widzę komunikat - alarm się włączył. Czy można jakoś przez ELM327 gdzieś znaleźć jaki był powód włączenia? Lub czy w serwisie w IDSie to znajdą?

MaXyM 11-06-2015 21:18

Odp: Fabryczny alarm - włacza się bezpowodu...
 
moze byc uszkodzony czujnik domkniecia ktorychs z drzwi wlacznie z klapa silnika. IMO najbardziej prawdopodobna jest ta ostatnia. Mi tak robilo jak bylo wilgotno/padalo. Ale potem sie samo naprawilo (2 lata temu)

Alecki 12-06-2015 11:59

Odp: Fabryczny alarm - włacza się bezpowodu...
 
...a ja miałem pająka, który buszując uaktywniał mi czujnik :)

bruneros 12-06-2015 12:22

Odp: Fabryczny alarm - włacza się bezpowodu...
 
też myslalem ze wlacza sie bezpodstawnie, a tymczasem odklejala sie przyssawka z uchwytem od telefonu

wiewior7 12-06-2015 12:40

Odp: Fabryczny alarm - włacza się bez powodu...
 
a czy jest szansa ze w IDSie jest komunikat co włączyło alarm? czy któreś drzwi czy może czujnik ruchu? Może jakiś pająk :P

Alecki 12-06-2015 13:21

Odp: Fabryczny alarm - włacza się bez powodu...
 
Wyłącz czujniki wewnętrzne - może to naprowadzi Cię szybciej na przyczynę.

wiewior7 14-06-2015 19:50

Odp: Fabryczny alarm - włacza się bez powodu...
 
Kurcze dziś znowu alarm się załączył bez przyczyny. Ustawiłem teraz alarm ograniczony... to chyba teraz działa bez czujników wewnętrznych przynajmniej tak mi się wydaje... i czekam czy się załączy czy nie... jeśli się nie załączy to znaczy że są do wymiany te czujniki ruchu??

Alecki 14-06-2015 21:47

Odp: Fabryczny alarm - włacza się bez powodu...
 
Mi wymieniali czujniki ruchu (te koło lampki podsufitowej) w ramach akcji serwisowej.

wiewior7 23-06-2015 21:02

Odp: Fabryczny alarm - włacza się bez powodu...
 
Dziś podłączyłem kabel ELM i właczyłem FORScan-a. Okazało się że w module BCMii są następujące wpisy:
ALARM_1 - Niedomknięcie drzwi kierowcy
ALARM_2 - Niedomknięte drzwi lewe tylne
ALARM_3 - Niedomknięte drzwi lewe tylne
ALARM_4 - Niedomknięte drzwi lewe tylne
ALARM_5 - Niedomknięcie drzwi kierowcy

Chyba to wartości dla pięciu ostatnich wzbudzeń alarmu... jednak w sumie żadna nie pochodzi od czujnika ruchu... tylko od drzwi. I do tego od różnych. Pewny jestem że gdy alarm wył i go wyłączałem drzwi były domknięte (nie odstawały od karoserii). Chyba że jakoś słabo trzaśnięte?? Czy ktoś ma jakiś inny pomysł. Coś może być innego co powoduje sporadycznie załączanie alarmu?

wojciechoslaw 05-08-2016 22:49

Odp: Fabryczny alarm - włacza się bez powodu...
 
Witajcie,
mam ten sam problem. Nie mogę zlokalizować źródła wycia alarmu. Czy koledzy już znaleźli powód włączania się alarmu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.