Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wentylacja i klimatyzacja - uwagi na temat działania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224759)

MT123 14-05-2015 15:16

Klimatyzacja - uwagi na temat działania
 
proszę o Wasze wrażenia i komentarze dotyczące jakości, skuteczności, mankamentów dotyczących działania Klimetyazcji i wentylacji w MK5:
1. jak ustawiacie kratki wlotów powietrza by zapewnić komfort bez odczucia nieprzyjemnych powiewów zbyt zimnego lub ciepłego powietrza.
2. jak zaprogramować klimatyzację / wentylację z panela 8" / i tego guziczkowego by skutecznie stabilizowała temperaturę bez przesterowań (drogi dystrybucji, ustawienia nawiewów, obroty wentylatora nawiewu, temperatura.
3. co Wam sie podoba, a co nie dokońca jest jakbyście oczekiwali.

Bump: Z nawiewami jest problem. Nie da się ustawić by nie dmuchały po twarzy, po głowie lub po ramionach, a klimatyzacja w trybie "auto" jakby przesterowuje... jak zimno to wieje za bardzo ciepłem, a jak gorąco bo nagrzał się na parkingu to wieje za bordzo zimnem.
Zmiana nastaw o jeden stomień w górę w dół powoduje przejście od razu do pracy nawiewu na dużych obrotach.

Gdy słońce grzeje przez przednią szybę i nagrzewa kokpit pod szybą to nie wiedzieć czemu w trybie AUTO klimatyzacja w ogóle nie dmucha pod szybę tylko do wnętrza i na nogi ?

MT123 14-05-2015 21:20

Uwagi do dzialania wentylacji i klimatyzacji
 
W jaki sposob ?

Bump:

MKX4 14-05-2015 23:12

Odp: Wentylacja i klimatyzacja
 
To, że nie dmucha na rozgrzaną szybę to chyba normalne. Wydajność przy takim zabiegu jest marna dlatego lepiej do wnętrza.

siebek 15-05-2015 06:34

Odp: Wentylacja i klimatyzacja
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tak z ciekawości zapytam... jaką temperaturę ustawiasz?

MT123 15-05-2015 07:26

Odp: Wentylacja i klimatyzacja
 
rano 20... po południu 21... pewnie jak upały będą to ok 23.. przynajmniej tak ustawiałem w MK4.
Teraz nawiewy boczne ustawiam idealnie w poziomie i całkowicie w bok na zewnątrz a środkowe całkowicie zamknięte i nie czuje że mi wjeje po twarzy czy po ramionach.
Rano na AUTO bez Klimy, po wyjściu z pracy gdy jest ciepło i słonecznie na AUTO z Klimą. Jak gorąco to na początku na 5 minut ustawiam nawiew na przednią szybę, a potem go wyłączam wracając na AUTO.
W ten sposób jest jako tako komfortowo.
! samochód zawsze stoi na wolnym powietrzu (nie pod dachem).
! gdy świeci słońce warto parkować jak się da tyłem do słońca.

MT123 01-06-2015 12:07

Odp: Wentylacja i klimatyzacja - uwagi na temat działania
 
A jak Wasze uwagi na ten temat?

krychos 01-06-2015 14:40

Odp: Wentylacja i klimatyzacja - uwagi na temat działania
 
Nie wiem jak w MK5, ale ja mam cały rok włączone AUTO i nie kombinuje. Zmieniam tylko temperaturę. W przedziale 18-21C i jest git. No chyba, że na zewnątrz 30+ to wtedy 25+.

krolinho 02-03-2021 08:23

Brak nawiewu na szyby i nogi
 
Mam problem, z którym od jakiegoś czasu się borykam, mianowicie nie działa nawiew na szyby oraz nogi.
Przyciski na panelu dotykowym są aktywne, da się je wcisnąć i świecą się przy nich kontrolki, jednak nic się nie zmienia, nawiew dmucha tylko na twarz.
Po przeskanowaniu forscanem, wyskakuje błąd silniczka klap nawiewu, wyjąłem go i jest sprawny, również klapy chodzą bez żadnych oporów. Bezpieczniki sprawne.
I teraz ciekawostka, silniczek zmienia położenie klap, gdy się wyłącza cały panel sterowania nawiewem, jak się go włącza, z powrotem ustawia klapy tylko na twarz.
Wygląda na to, że uszkodzony jest cały panel sterowania, i teraz pytanie, czy jest to jakiś błąd softu i wgranie go od nowa rozwiąże problem, czy trzeba wymienić cały panel?
A może coś zupełnie innego jest przyczyną takiej usterki?
Bardzo proszę o podpowiedź, bo już od dłuższego czasu z tym walczę, a efektów brak...

Garbojad 02-03-2021 12:02

Odp: Brak nawiewu na szyby i nogi
 
Odłącz akumulator na chwilę czasem pomaga jeżeli nie to trzeba się przyjrzeć sterownikowi

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

krolinho 02-03-2021 22:02

Odp: Brak nawiewu na szyby i nogi
 
Odłączałem, nic nie dało...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.