Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] komunikat awaria silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=221900)

Marcel1122 22-03-2015 09:43

komunikat awaria silnika
 
Witam posiadam kuge z 2011r 163km.Wyświetla się komunikat "awaria silnika",i następuje spadek mocy,elektrycy stwierdzili że to winna przepływomierza,wymieniłem i po dwóch dniach problem wrócił.Komputer pokazuje że masa powietrza jest zbyt wysoka! Miał ktoś może taki przypadek. Jak auto zgaszę to po chwili auto jedzie normalnie i komunikat znika cuda nie widy!!

drinks 22-03-2015 11:16

Odp: komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Marcel1122 (Post 2373915)
Miał ktoś może taki przypadek. Jak auto zgaszę to po chwili auto jedzie normalnie i komunikat znika cuda nie widy!!

W mojej Kudze miałem raz, kolega w takiej samej już chyba ze 4x. Za każdym razem po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu wszystko było OK.

dubik77 22-03-2015 18:27

Odp: komunikat awaria silnika
 
Jak Kuge kupiłem to ambitnie tankowalem diesla premium. Po jakimś półtora miesiąca również raz pojawił mi się ten komunikat. Po wyłączeniu silnika, odczekaniu paru minut wszystko wróciło do normy. Od roku temat nie wróci.
W ASO powiedzieli aby nie tankowac diesla premium, co przestałem robc.

Gostek_ 22-03-2015 18:37

Odp: komunikat awaria silnika
 
Ja tak miałem, mam i będę miał... Za pierwszym razem mnie to ruszyło, teraz jak się zdarzy już nie. Najczęściej miałem jak już na budziku było więcej niż przewidziane i pewnie mieszanka nie nadążała.

Marcel1122 22-03-2015 19:20

Odp: komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał dubik77 (Post 2374260)
Jak Kuge kupiłem to ambitnie tankowalem diesla premium. Po jakimś półtora miesiąca również raz pojawił mi się ten komunikat. Po wyłączeniu silnika, odczekaniu paru minut wszystko wróciło do normy. Od roku temat nie wróci.
W ASO powiedzieli aby nie tankowac diesla premium, co przestałem robc.

No ja też tankuje paliwa premium ale co ma paliwo z powietrzem czy bardziej fachowo z doładowaniem?? Trochę to irytujące strach gdzieś dalej wyjechac z obawy że bedzia awaria? Słaba ta kuga chyba szybko będzie sprzedana!?

Hipos 22-03-2015 22:19

Odp: komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Marcel1122 (Post 2373915)
... to winna przepływomierza,wymieniłem ...

Nówka czy używka?

Cytat:

Napisał Marcel1122 (Post 2373915)
... Wyświetla się komunikat "awaria silnika",i następuje spadek mocy...

Cytat:

Napisał Marcel1122 (Post 2373915)
...Komputer pokazuje, że masa powietrza jest zbyt wysoka ...

A możesz opisać dokładniej w jakich sytuacjach wyskakuje ten błąd (jaki dokładnie jest kod błędu) i czy to ten sam błąd (przed i po wymianie przepływomierza)?

Marcel1122 23-03-2015 06:35

Odp: komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Hipos (Post 2374441)
Nówka czy używka?




A możesz opisać dokładniej w jakich sytuacjach wyskakuje ten błąd (jaki dokładnie jest kod błędu) i czy to ten sam błąd (przed i po wymianie przepływomierza)?

Jeśli chodzi o przepływomierz to nówka ,błąd ten sam co zwykle"masa powietrza zbyt wysoka" A sytuacje to nie ma reguły w jakich wyskakuje ten bład?

dubik77 23-03-2015 06:43

Odp: komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Marcel1122 (Post 2374292)
No ja też tankuje paliwa premium ale co ma paliwo z powietrzem ...

Nie wiem, nie znam się, opisuje tylko swój przypadek. Poinformowano mnie ze chodzi o spalanie i ustawienia silnika. Inaczej wygląda to przy paliwach premium a inaczej przy klasycznych.
Ja w rok przejechałem Kugą 40 tys i nie boję się nią jeździć. W moim przypadku sprawuje się niezawodn, czego i Tobie życzę.

Hipos 23-03-2015 06:54

Odp: komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Marcel1122 (Post 2374498)
Jeśli chodzi o przepływomierz to nówka ,błąd ten sam co zwykle"masa powietrza zbyt wysoka" A sytuacje to nie ma reguły w jakich wyskakuje ten bład?

Jeździsz po Polsce?
Dobrze byłoby, abyś podjechał do kogoś dobrego na diagnozę.

Czy zanim wyskoczy błąd są jakieś oznaki złej pracy/słabej mocy?

Marcel1122 23-03-2015 07:01

Odp: komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Hipos (Post 2374505)
Jeździsz po Polsce?
Dobrze byłoby, abyś podjechał do kogoś dobrego na diagnozę.

Czy zanim wyskoczy błąd są jakieś oznaki złej pracy/słabej mocy?

Przed wystąpieniem zero objawów.Własnie przed chwilą wracam i wyskoczył ten bład przy jezdzie 30 km/h


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.