Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] Diagnoza wycieku p³ynu ch³odniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=221871)

ryanan 21-03-2015 15:19

Diagnoza wycieku p³ynu ch³odniczego
 
Witam!
Nasze Ka ma ostatnio problem z wyciekiem p³ynu.

Zobaczcie na zdjêciu:

http://images66.fotosik.pl/726/655b6ab3de89f075med.jpg

1. Cieknie jakby z uszczelki. Powiedzcie co to jest wogole w tym miejscu? Przykrêcone na 2 ¶ruby 10. Wchodzi do tego gruby w±¿ z p³ynem i potem mniejszy.

Ile mo¿e kosztowaæ uszczelka pod ten numer 1? Czy jak odkrêce to wycieknie mi du¿o p³ynu?

2. Cieknie spod takiej podk³adki p³askiej przykeconej te¿ ¶rub± 10. Taka sama jest obok wlewu oleju, ale ta jest sucha.
Próbowa³em doci±gn±æ kluczem, ale mocniej siê ju¿ nie da, a nie chce urwaæ. Co tutaj trzeba zrobic?



Bardzo proszê o szybk± odpowied¼.

Basra 21-03-2015 18:06

Odp: Diagnoza wycieku p³ynu ch³odniczego
 
Witam

Pod t± pokryw± co opisujesz,znajduje siê termostat.Obudowa termostatu uszczelniana jest uszczelk±.¦ruby dokrêcamy momentem 27 Nm.Musisz odkrêciæ korek spustowy w ch³odnicy i upu¶ciæ p³yn ch³odz±cy.Korek znajduje siê w dolnej czê¶ci ch³odnicy.Po odkrêceniu obudowy termostatu, mo¿esz p³aszczyznê wyrównaæ na p³askiej powierzchni papierem ¶ciernym.Oczy¶æ powierzchnie styku przewodu gumowego i obudowy termostatu.

pozdrawiam

salom 21-03-2015 19:43

Odp: Diagnoza wycieku p³ynu ch³odniczego
 
Basra, a czy przypadkiem w obudowie termostatu roli uszczelnienia nie spe³nia specjalny wyprofilowany oring gumowy ? Bo tek jest u mnie w Fokusie, i jak wymienia³em termostat, to jeszce posmarowa³em to silikonem wysokotemperaturowym, i póki co ju¿ 3 lata jest sucho.

Basra 22-03-2015 10:33

Odp: Diagnoza wycieku p³ynu ch³odniczego
 
Witam

Termostat w Ka zmienia³em na pocz±tku jej produkcji.Byæ mo¿e, jest inne uszczelnienie.Ale w swoich archiwach,na rysunku widzê p³ask± uszczelkê.Czêsto planowali¶my powierzchniê obudowy termostatu,gdy¿ by³a lekko odkszta³cona.

pozdrawiam

ryanan 22-03-2015 11:01

Odp: Diagnoza wycieku p³ynu ch³odniczego
 
Witam!

Bardzo dziêkujê za odpowied¼.
Zamówi³em ju¿ komplet termostat + oring gumowy + uszczelka pod obudowe termostatu. Ca³o¶æ 30z³ z wysy³k± Vernet.

Proszê jeszcze o radê co z wyciekiem nr 2?

Znalaz³em uszczelkê pokrywy zaworów za 5,50z³ - tylko czy to co¶ zmieni w moim przypadku? Bo u mnie nie cieknie z pod pokrywy, tylko z tego miejsca gdzie jest ¶ruba. Mo¿e ja wykrêciæ i daæ uszczelkê gumow± pod ¶rubê, ewentualnie silikonem czerwonym troche posmarowaæ j± do wkrêcenia?

Du¿o roboty jest z wymian± tej uszczelki? Tzn rozbieraæ cos trzeba od góry czy starczy odkrêciæ te 4 ¶ruby? Bo nie mam teraz auta u siebie.

Dziêkuje

Basra 22-03-2015 11:24

Odp: Diagnoza wycieku p³ynu ch³odniczego
 
Witam

Pokrywê zaworów uszczelnia uszczelka korkowa.Byæ mo¿e przerwana jest uszczelka,w okolicy otworu i dlatego jest wyciek.Przy zbyt mocnym dokrêceniu,nastêpuje odkszta³cenie pokrywy i uszczelki.Nigdy w tym miejscu nie u¿ywa³em silikonów.Jak wymontujesz pokrywê zaworów,zwróæ uwagê na powierzchniê gdzie styka siê z uszczelk±.Odkszta³cenia wystêpuj± w okolicy otworu.Wyrównaj-popraw powierzchniê np.ma³ym m³oteczkiem.¦ruby dokrêcamy momentem 6 Nm.Mi³ej pracy.

pozdrawiam

ryanan 22-03-2015 11:55

Odp: Diagnoza wycieku p³ynu ch³odniczego
 
Dziêki, dokupi³em uszczelkê. W przysz³± sobotê siê tym zajmê.

Powiedz, przy wymianie tej uszczelki wystarczy okrêciæ te 4 ¶ruby czy trzeba co¶ jeszcze demontowaæ? Odepne sobie kable ze ¶wiec z tego co widzê, a pozatym jeszcze co¶?
Modu³ przepustnicy, krokowiec itd nie bêdzie przeszkadza³?

Basra 22-03-2015 12:03

Odp: Diagnoza wycieku p³ynu ch³odniczego
 
Witam

Tylko wypinasz przewody.Jak mia³bym pokrywê ¶ci±gniêt± to sprawdzi³bym luz zaworowy.

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.