Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Uniroyal rainsport 3 czy ktoś używa ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218390)

odini 20-01-2015 20:28

Uniroyal rainsport 3 czy ktoś używa ?
 
Zastanawiam się nad zakupem tych opon. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym modelem opon ?

http://www.laneks.lv/en/tests/read/AMS-2014-summer.html

W testach AMS 2014 wyglada nieźle

NX-A 26-01-2015 19:59

Odp: Uniroyal rainsport 3 czy ktoś używa ?
 
Tak, ja jeden sezon już na nich przejeździłem. Wrażeń z hałasu nie potrafię opisać, bo nie mam specjalnie odniesienia, ale generalnie nie szumią i ogólnie nie mam zastrzeżeń na tym polu. Kupując te opony głównie chodziło mi o zachowanie się na mokrej nawierzchni z dużą ilością wody. Jeżdżę dużo po niemieckich autostradach i mogę Ci powiedzieć, że 200km/h w deszczu na tym spokojnie można jechać. Raz nawet zdarzyło mi się jechać w oberwanie chmury. Nie była to ulewa, woda się po prostu lała z nieba. Pochyłość autostrady nie wyrabiała z odrowadzeniem wody i gdzieniegdzie porobiły się wręcz kilkumetrowe strumyki - woda przepływała lekko pod kątem w poprzek autostrady. To były idealne warunki na testowanie opon. Najpierw przypadkiem wpadłem w taki strumyk 140km/h i momentalne zwolnienie samochodu, ale opona 100% zachowała kontakt z nawierzchnią. Żadnego aquaplanning'u. Max, co się odważyłem wtedy przetestować, to było 150km/h. Żadnych nieoczekiwanych zachowań, poza tym, że auto bardzo mocno było zwalniane przez opór wody.

Zużycie po 30tys.km (głównie autostrada) mam na poziomie 5mm przód i 8mm tył. Nie wiem ile ma nowa opona. Co do zużycia jeszcze, to mimo tych 30tys.km 90% na autostradzie, nie wystąpił w nich jeszcze efekt wyząbkowania, co jest charakrerystyczne dla opon wyższej klasy w takim charakterze użytkowania, jak mój.

Na początku też z niedowierzaniem podszedłem do kierunku bieżnika (lewa zgodnie z kierunkiem bieżknia, prawa w przeciwnym kierunku), ale wszedłem na stronę Uniroyal'a i rozwiało to moje wątpliwości. Niemniej jendak nie omieszkałem popróbować prawej i lewej strony wjeżdżając w większe kałuże na drodze ze znaczną prędkością, w tym co któryś raz mocno shamowując. Nie odnotowałem żadnej różnicy w zachowaniu się ani prawych kół ani lewych kół. Wyłączyłem też ESP i byłem ciekawy jak się auto zachowa przy mocnym hamowaniu - czy nie będzie próbowało postawić go w poprzek. Nic z tych rzeczy. Auto zachowuje się jak na standardowej oponie kierunkowej.

Tak dla informacji, Uniroyal to marka należąca do Continentala. Wcześniej, przed RainSport3, miałem Continentale Sport Contact. Też fest dobre opony z samowulkanizującym wkładem. Na kończącym się bieżniku (poprzycierane niektóre znaczniki zużycia), spokojnie można było w deszczu 160km/h na nich śmigać. Chciałem je kupić, tyle, że cena za nie była 50% wyższa, niż za RainSport'y.

Żadna z opon mi jeszcze nie strzeliła, a jeżdżę dosyć poważnie załadowany. Najczęściej w 4 osoby + bagaż, a jak z rodziną, to też kufer max wypchany po brzegi.

Podsumowując - dla mnie to był najlepszy wybór jakości (dobra marka, klasa oszczędności A, klasa oszczędności paliwa C, 72dB) do ceny. Ja dałem coś koło 400zł/szt. wiosną 2014.

odini 28-01-2015 22:03

Odp: Uniroyal rainsport 3 czy ktoś używa ?
 
Dzięki za opinie. Już zamówiłem. Zawierzyłem testom Auto Motor und Sport .
Tam oponki w Aquaplaningu dużo lepsze od Conti Sport Contact 5

stefanekmac 28-01-2015 22:19

Odp: Uniroyal rainsport 3 czy ktoś używa ?
 
W poprzednim aucie miałem te Rainy.Naprawdę dobre.

Petus77 30-01-2015 14:20

Odp: Uniroyal rainsport 3 czy ktoś używa ?
 
Polecam . Mam je w Vectrze C. Wcześniej miałem Vredesteiny i po 2 latach stały się bardzo głośne. Uniroyale świetnie trzymają się na mokrym i nie są głośne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.