Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Naprawa dachu panoramicznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218388)

Chomiczek 20-01-2015 20:23

Naprawa dachu panoramicznego
 
Witam panowie potrzebuje pomocy,porady,planu działania odnosnie dachu panoramicznego. Więc tak wszystko fajnie super działało i pewnego pięknego dnia odsuwałem ją i nagle zaczeło wciągać podsufitke z jednej strony wiec chłopaki w serwisie Forda rozebrali mi to i sie okazało,ze 'kółeczko' które jest na tym całym stelazu i prowadnicach pękło i wciągało podsufitke od panoramy. Znajomi w serwisie sklejajac mi to od razu zastrzegli,że to jest rozwiązanie tylko na chwile i bedzie trzeba wymienić cały stelaż (cena stelażu przez ASO Forda 2200zł) bo jest podobno nierozbieralny. Po kilku razach otwierania i zamykania ponowił się problem,szukalem po allegro i znalazłem tylko 2 i to cały dach z szyba za kwote około 1300-1500zł ale raczej takie rozwiązanie nie ma szans. Czy ma ktos jakąś alternatywe? pomysł? albo jakieś kontakty skąd mógłbym uzyskac taki stelaż? Jak ktoś jest w stanie mi pomóc to bardzo prosze i z góry dziękuje ;)

Palek_PL 21-01-2015 17:39

Odp: Naprawa dachu panoramicznego
 
Witam.Pstryknij fotke o co dokładnie chodzi.Ja w zeszłym roku wymieniałem u siebie cała rolete ze stelażem , bo miałem podobnie jak Ty,najpierw obluzowana /bo wypadla z prowadnic/ a potem pofałdowana rolete. Ford nie widział problemu i tłumaczył to złym uzytkowaniem ;) .Kupiłem okazyjnie cały stelaż z mechanizmem i roleta i wymieniłem u siebie. Koszt niestety jak piszesz ale to zawsze taniej niz w ASO. Starą trzymam u szwagra w garażu /na wypadek gdyby siadł jakis element elektryczny lub sterownik/. pzdr!

Chomiczek 21-01-2015 22:23

Odp: Naprawa dachu panoramicznego
 
Dokładnie tak jak piszesz najpierw się obluzowała i pozniej pofałdowała. Mam taki sam dokładnie problem a fotki niestety nie pstrykne,bo jest wszystko złożone i do czas aż nie znajde stelaża to nie rozbieram. Trzeba walczyć i szukac stelaza i rozwiązania ;)

bartekd 22-01-2015 00:55

Odp: Naprawa dachu panoramicznego
 
Mi się udało wymienić roletę jeszcze na gwarancji. Panowie od razu wiedzieli o co chodzi. Nie jestem pewny czy przypadkiem nawet tu na forum nie było informacji, że rolety poliftowe 2010/2011 miały jakiś problem konstrukcyjny, który potem rozwiązano.

Chomiczek 22-01-2015 08:47

Odp: Naprawa dachu panoramicznego
 
Szukałem i nie moge nigdzie dorwać tego stelaza,na allegra są tylko przed lift'owe z dzielona panoramą ;( trzeba będzie siedzieć i szukać jak coś sie trafi to brać :(. bartekd niestety szukałem ale nic na ten temat nie moge znależć na forum może zle szukam ;) To chyba lepiej wydac pare stów więcej i zamówić przez ASO jak byl jakaś wada to w nowym stelażu na pewno ja rozwiazali...

Chomiczek 23-03-2015 23:51

Odp: Naprawa dachu panoramicznego
 
Cytat:

Napisał Palek_PL (Post 2337601)
Witam.Pstryknij fotke o co dokładnie chodzi.Ja w zeszłym roku wymieniałem u siebie cała rolete ze stelażem , bo miałem podobnie jak Ty,najpierw obluzowana /bo wypadla z prowadnic/ a potem pofałdowana rolete. Ford nie widział problemu i tłumaczył to złym uzytkowaniem ;) .Kupiłem okazyjnie cały stelaż z mechanizmem i roleta i wymieniłem u siebie. Koszt niestety jak piszesz ale to zawsze taniej niz w ASO. Starą trzymam u szwagra w garażu /na wypadek gdyby siadł jakis element elektryczny lub sterownik/. pzdr!


Kolego powiedz mi czy wymiana jest bardzo problematyczna? Udało mi sie dorwać za psie pieniadze praktycznie nówke z lutego 2014 ;) Jak możesz mi napisać na co trzeba zwrócić uwage przy wymianie to bylbym bardzo wdzieczny :) Żeby nic nie spiedzielić w głupi sposób :P

Slartibartfast 24-03-2015 11:01

Odp: Naprawa dachu panoramicznego
 
Chłopaki,
Zróbcie jakąś dokumentację zdjęciową dla potomnych :)
Też mam panoramę, nic złego się z nią nie dzieje (raz tylko nie chciała się domykać, co ASO usunęło chyba przez "restarcik"), ale na wszelakij słucziaj :)

Palek_PL 25-03-2015 21:06

Odp: Naprawa dachu panoramicznego
 
Cytat:

Napisał Chomiczek (Post 2375132)
Kolego powiedz mi czy wymiana jest bardzo problematyczna? Udało mi sie dorwać za psie pieniadze praktycznie nówke z lutego 2014 ;) Jak możesz mi napisać na co trzeba zwrócić uwage przy wymianie to bylbym bardzo wdzieczny :) Żeby nic nie spiedzielić w głupi sposób :P

Witam. Sama wymiana nie jest problematyczna. Dobrze miec kogos do pomocy aby w miarę sprawnie zdemontować podsufitkę. Ja robiłem ze szwagrem , który siedzi w autach wiec dla niego to pestka. Sam bym sie nie zdecydował bo po pierwsze nie mam gdzie a po drugie brak mi wiedzy :razz: ...U mnie trzeba było zdemontować kratke homologacyjna , potem normalnie rozbierasz podsufitke , aby dostac sie do stelaża rolety. Trzeba pozdejmować osłonki słupków i chyba pasy. Sam stelaż mocowany jest śrubkami wiec nie da sie go potem źle zamontowac. Rozpinasz zasilanie rolety i wymieniasz całe ustrojstwo na nowe. Po podłaczeniu nowej rolety pamietaj o sprawdzeniu czy działa poprawnie. Skrec srubami albo niech ktos trzyma ja w miare równo. Ja mam lusterko wsteczne w obudowie z czujnikami zmierzchu,deszczu i schowkiem na okulary. Przy demontażu przerwałem kabelek zasilajacy podswietlenie tego pudła i to jedyny skutek uboczny demontażu. pzdr!

Chomiczek 01-04-2015 06:53

Odp: Naprawa dachu panoramicznego
 
Panowie musze napisać,ze wymiana przebiegła bez problemu i od dziś ciesze się działającą panoramą ;) Niestety minusem jest brak dokumentacji zdjęciowej,bo nie miałem do tego warunków. Dla ogarniętej osoby nie bedzie to stanowić problemu jako że ja takową do końca nie jestem w tym temacie zleciłem robote znajomemu ;) :P Dzięki za pomoc i wskazówki oby pochodziła dłuuugo ;)

podsedek 02-07-2015 21:23

zacięła się rolera panoramadachu
 
witam.
w moim s-maxie 2012r. zacięła się roleta panoramadachu.
nie drgnie ani w przód ani w tył, a sam materiał z jednej strony wyszedł z szyny w której powinien być prowadzony i luźno wisi. natomiast belka która go prowadzi jest na miejscu.
zdjąłem już prawie całą podsufitkę. widzę już prowadnice itd.
nie wiem w ogóle jak się dalej do tematu zabrać. czy wymontowywać cały mechanizm? co robić? miał ktoś z takim problemem do czynienia?
już późno i tyle udało mi się zrobić. jutro od rana podejmuję tą nierówną walkę dalej.
pomóżcie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.