Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Czy to oznaki ślizgającego się sprzęgła? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=217451)

P_K 04-01-2015 21:32

Czy to oznaki ślizgającego się sprzęgła?
 
Witam, ostatnio mam dziwne objawy w mojej Foce. Przy mocnym przyśpieszaniu na 5. i 6. biegu (np. z 90 do 130 km/h), obroty rosną do ok 3000 obr. ( i utrzymują się), auto przyśpiesza (początkowo bez szału, później, bez szarpnięcia już "cała na przód"); całość wygląda jak jazda autem z automatyczną skrzynią biegów (a takowej nie mam;). Dodatkowo zauważyłem, że w momencie takiego zachowania auta, wyłącza się tempomat (nie naciskam ani pedału sprzęgła ani hamulca), ESP / ASR nie sygnalizują działania (sprawdziłem, ogólnie działają). Takiej sytuacji nie zauważyłem na biegach 1-4. Sprzęgło odbija normalnie, stawia taki sam opór przy naciskaniu jak wcześniej. Co może być przyczyną takiego zachowania? Czy jest to oznaka ślizgającego się sprzęgła (taki mam na razie pomysł)?
Z góry dziękuję za pomoc!

salom 04-01-2015 22:11

Odp: Problem ze sprzęgłem?
 
Trafiłeś na 100 procent

P_K 04-01-2015 23:11

Odp: Czy to oznaki ślizgającego się sprzęgła?
 
Czyli trafiony-zatopiony.. ile (poza ASO) kosztuje przyjemność wymiany sprzęgła (jak rozumiem, 'dwumasę' także powinno się wymienić)? Co jeszcze powinno się przy tej okazji wymienić? Na co zwrócić uwagę?

Fulara 05-01-2015 06:50

Odp: Czy to oznaki ślizgającego się sprzęgła?
 
w 2500 się zmieścisz, ASO 3600 :)

damiasek 05-01-2015 07:11

Odp: Czy to oznaki ślizgającego się sprzęgła?
 
Pewnie sprzęgło, w moim przypadku z prawie identycznymi objawami (nie mam VI) nie wymieniłem sprzęgła, przeczekałem ;).
Miałem już umówioną wizytę na wymianę kompletu (dwumasa, sprzęgło, wysprzęglik) ale objawy ustąpiły. Od tamtej pory minął ponad rok i ponad 25kkm. Do tej pory nie wiem dlaczego się ślizganie ustąpiło. A z przebiegu sprzęgło ma prawo jak najbardziej się kończyć.

Fulara 05-01-2015 07:26

Odp: Czy to oznaki ślizgającego się sprzęgła?
 
mi to troche nie pasuje na ślizganie sprzęgła

P_K 05-01-2015 15:23

Odp: Czy to oznaki ślizgającego się sprzęgła?
 
Fulara, nie pasują Tobie objawy Foki mojej czy Damiaska:570:?

Czym może grozić jazda z takim sprzęgłem (dystans ok 300-400 km)? Czy oprócz sprzęgła / dwumasy / wysprzęglnika może coś uszkodzić się?

mtl 05-01-2015 17:51

Odp: Czy to oznaki ślizgającego się sprzęgła?
 
Cytat:

Napisał P_K (Post 2327048)
Fulara, nie pasują Tobie objawy Foki mojej czy Damiaska:570:?

Czym może grozić jazda z takim sprzęgłem (dystans ok 300-400 km)? Czy oprócz sprzęgła / dwumasy / wysprzęglnika może coś uszkodzić się?

Ślizga się i tyle. Grozić to może stanięciem w szczerym polu ale to czarny scenariusz. Ze swoim ślizgającym się sprzęgłem jeździłem jeszcze z pół roku zanim zabrał się za niego warsztat, także przejechanie 300-400 km nie powinno być specjalnym wyczynem - oczywiście nie należy doprowadzać do ślizgania się więc rozsądnie z pedałem gazu.

Dwumasę, wysprzęglik i uszczelnienie wału + półosi przy okazji też zrób, bo ten zestaw będzie już z autem do końca. Musisz tylko uważać na panów Mietków i pytać czy mają i używają klucza do tzw. sprzęgieł samonastawnych (to z powodu tej technologii nie odczuwasz zmian w twardości pedału sprzęgła mimo, że się kończy). Jak wywalają oczęta lub twierdzą, że "20 lat robią i nie potrzebują" to się może skończyć tak, że po tygodniu nowe sprzęgło zacznie się ślizgać a gwarancji niet bo nieprawidłowo założone (trzeba wtedy kupić nowy docisk). Lepiej dołożyć kilka stówek i mieć pewność.

salom 05-01-2015 17:55

Odp: Czy to oznaki ślizgającego się sprzęgła?
 
mti, dobrze prawi.

Fulara 05-01-2015 19:47

Odp: Czy to oznaki ślizgającego się sprzęgła?
 
klucz do sprzegła samonastawnego potrzebne jest wtedy, kiedy ściągamy takie sprzęgło i trzeba je ustawić do pozycji "startowej" bo zakładamy je ponownie

nowe, ma pozycje startową już w pudełku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.