Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Jakie klocki sportowe ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=21576)

STraits 21-02-2007 07:40

Jakie klocki sportowe ?
 
Przymierzam sie powoli do wymiany układu hamulcowego. Narazie kompletuje graty - przewody teflon/oplot stal już mam, zaciski pod większe klocki do V6 -97 też. Tarcze prawdopodobnie Zimmermann Sport, ale waham się nad klockami. Skłaniam się ku Ferodo DS Performance FDS767, ale widziałem też ofery na EBC Greenstuff o ponad 100 PLN taniej na komplecie. Czy ktoś jeździ na takich klockach ? Jak wrażenia ? I jakie klocki na tył ? Oryginał czy coś innego ? Dotychczas turlałem sie na FDB913 Ferodo.

robson0 21-02-2007 11:30

Aktualnie tez zastanawiam sie nad poprawa hamulcow. Biore pod uwage te same klocki co Ty jednak ze wzgledu na korzystniejsza cene zdecyduje sie pewnie na GREENSTUFFA.
Co do tarcz to biore pod uwage m.in. tarcze firmy National
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Podobno jakosciowo bardzo dobre. Cena w Polsce okolo 560zl za przednie sportowe tarcze.
Co do zaciskow to nie mam na razie koncepcji. Moze od Mondeo Mk3 - podobno sa znacznie lepsze.
W ostatecznosci zestaw Tarox`a (sportowe zaciski, tarcze i klocki) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zestaw ten wymaga zastosowania felg przynajmniej 17 calowych.

STraits 21-02-2007 16:16

Zaciski od mk3 podejdą, ale problem jest z zimowymi kołami - 15" nie założysz, a 16" na zime stalówek nie znajdziesz na 4 sruby. Tarcze wtedy od Focusa RS podchodzą - 4x108 300x24mm. Chce Zimmermana bo to jest znana firma. A 500 PLN na tarcze to nie mało, żeby potem kombinować bo o reklamacji i tak mozna w zasadzie zapomnieć.

matzone 21-02-2007 18:05

Jeśli interesują Was tanie sportowe tarcze dobrej jakości to tylko Zimmermann sport. Greennstaff absolutnie nie pasuje do ciężkich samochodów-przy mocnym hamowaniu potrafią się stopić. EBC są przereklamowane i można je dać na tył bo nie pylą tak bardzo (ale to chyba ich jedyna zaleta).
Nie traktujcie klocków po macoszemu bo jak zauważyłem to onę mają większe znaczenie podczas hamowania. Poleciłbym Wam moje Galfery ale czasami lubią popiskiwać przy lekkim ham. To ich jedyna wada bo tak to są super. Popytajcie o FERODO DS PERFORMANCE . Bardzo ładnie jeździ się na niebieskich klockach Pagid (montowane w subarakach podczas rajdów)
Nie do każdego modelu można kupić wymienione wcześniej klocki
I jeszcze jedna uwaga: nie oczekujcie, że takie zestawy będą działać dłużej od seryjnych. Coś za coś. U mnie klocki mało zjechane ale tarcze troszkę spiłowane (nie mają lekkiego życia :fcp3 )
Zastanowić się dobrze przed kupnem.

leszek 21-02-2007 20:10

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ten zestaw kosztuje ok 7,5tyś cena zaporowa

STraits 25-02-2007 21:58

Taroxa odrzucam bo cena zaporowa totalnie. Klocki kupiłem Ferodo DS Performance FDS767. Na tył wrzuce Motorcraft. Ferodo są już zamówione, motorcraft leży na półce od ręki. Decyzje o zakupie tarcz podejmę w okolicach maja - teraz i tak nie założe tego zestawu bo nie ma warunków na prawidłowe docieranie takiego zestawu. Zrobi się cieplej i sucho to będziemy myśleć :-) Dzieki za odpowiedzi.

1olek 26-02-2007 11:20

STraits, przejrzyj sobie ten temat, jest tam o tarczach i klockach ;)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

matzone 26-02-2007 23:01

Cytat:

Napisał 1olek
STraits, przejrzyj sobie ten temat, jest tam o tarczach i klockach ;)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Było tam parę postów na temat hamulców ale tu są podane najświeższe informacje, poparte testami samych użytkowników.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.