Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] Słuchanie muzyki przez bluetooth ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215261)

dominator1 22-11-2014 21:58

Słuchanie muzyki przez bluetooth ?
 
Witam. Posiadam focusa z 2007 z oryginalnym radiem. Czy istnieje możliwość słuchania mp3 z telefonu przez bluetooth ? Pozdrawiam

weuek 22-11-2014 23:37

Odp: Słuchanie muzyki przez bluetooth ?
 
A bluetooth masz? Łączy się telefon z radiem? Jakie to radio? Obsługuje a2dp?

A z praktycznego punktu widzenia to ci doradzę, że jakość takiego słuchania jest marna, do muzyki to się nie nadaje.

dominator1 23-11-2014 09:35

Odp: Słuchanie muzyki przez bluetooth ?
 
Tak normalnie można rozmawiać przez telefon i rozmawiającego słychać w głośnikach. Jednak nie wiem czy się da skonfigurować jakoś to aby muzykę było słychać. Nie wiem jakie radio i co obsługuję. Ale to fabryczne radio focusa 2007

Bump: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 24-11-2014 19:58

Odp: Słuchanie muzyki przez bluetooth ?
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2305175)
...ci doradzę, że jakość takiego słuchania jest marna, do muzyki to się nie nadaje.

No to słabo doradzisz. Jakość A2DP niczym nie odbiega od grania z USB. Jedynie sposób zakodowania MP3 wpływa na jakość.

Cytat:

Napisał dominator1 (Post 2305233)
...fabryczne radio focusa 2007
...

Czyli masz BT/VC bez USB. A2DP chodzi tylko na modułach BT/VC z USB (czyli po 2008 roku).

weuek 24-11-2014 20:58

Odp: Słuchanie muzyki przez bluetooth ?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2306295)
No to słabo doradzisz. Jakość A2DP niczym nie odbiega od grania z USB. Jedynie sposób zakodowania MP3 wpływa na jakość.

Testowałem te same ścieżki grane z USB (w radiu alpine 235bt, głośniki tez alpine, drzwi wylepione matami, osłuch w cichym garażu, muzyka, która bardzo dobrze znam) oraz przez a2dp i trzeba mieć znacznie upośledzone ucho żeby różnicy nie dostrzec od razu.

tedi_k 24-11-2014 21:32

Odp: Słuchanie muzyki przez bluetooth ?
 
Nie znam Alpine 235BT, mówię o słuchaniu z Ford BT/VC/USB i navi NX.
Nie ma różnicy.

weuek 24-11-2014 22:21

Odp: Słuchanie muzyki przez bluetooth ?
 
No to pisałem właśnie, że testowane na prawdziwym radiu do słuchania muzyki, a nie... :-)

tedi_k 24-11-2014 22:29

Odp: Słuchanie muzyki przez bluetooth ?
 
NXa nie słyszałeś jak gra. Nie jestem żadnym melomanem, ale uważam, że zupełnie wystarczy do grania.

weuek 24-11-2014 22:36

Odp: Słuchanie muzyki przez bluetooth ?
 
Właściwie to słyszałem, bo bardzo mi się podobał focus titanium z takim właśnie radiem, ale śmierdział fajkami i dlatego nie zdecydowałem się na niego.
Odpuszczam już temat, bo wiadomo, że subiektywnie każdy ma rację. Moim zdaniem każde fabryczne/dedykowane radio jest słabe w porównaniu z alpine. Niestety, strasznie ciulowato wygląda moje świetne, stare radio w desce fokusa. A do tego dochodzi kwestia przejściówek/ramek i sterowania przy kierownicy.

Dlugi1 25-11-2014 08:30

Odp: Słuchanie muzyki przez bluetooth ?
 
Mam FX-a, samochód z 2009r (końcówka) - da się puścić MP3 na stację czy nie? A jeśli da się to jak to zrobić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.