Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zamykanie auta przy włączonym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214341)

lewy3015 06-11-2014 09:53

Zamykanie auta przy włączonym silniku
 
Witam,

Pytanie czy w Mondeo MK4 z przyciskiem POWER (więc odpalanie z kluczykiem w kieszeni), da się zamknąć drzwi z pilota podczas gdy jest włączony silnik.
Aktualnie u mnie jak auto ma włączony silnik to i w środku i na zewnątrz auta pilot nie działa.

pozdrawiam,

slawek-kali 06-11-2014 10:13

Odp: Zamkanie auta przy włączonym silniku
 
Nie da sie.
Jesli chcesz sobie zamknac drzwi to albo naciskasz na przycisk(zapadke) przy klamce od strony kierowcy, albo aktywujesz ELMConfig zamykanie automatyczne po ruszeniu z miejsca.

lewy3015 06-11-2014 13:14

Odp: Zamkanie auta przy włączonym silniku
 
Ale ja bym chciał zapalić silnik, zamknąć drzwi i iść do domu, albo podjechać pod sklep nie gasić silnika, zamknąć auto i iść do sklepu. A tak się nie da.

kapode 06-11-2014 13:53

Odp: Zamkanie auta przy włączonym silniku
 
Da się.

Opuszczasz szybę kierowcy. Ryglujesz drzwi z zewnątrz przez otwarte okno. Z pilota zamykasz szyby :D
Musi to komicznie wyglądać :)

Pejotwroc 06-11-2014 15:26

Albo zamykasz samochód za pomocą grota schowanego w pilocie.

jvc 06-11-2014 17:24

Odp: Zamkanie auta przy włączonym silniku
 
Można jeszcze zamknąć od środka drzwi przyciskiem przez otwartą szybę , następnie kliknąć zamykanie szyby o ile mamy domykanie szyb zaprogramowane i szybko wyciągnąć rękę :D
Z tym że lepiej to przetestować siedząć w środku czy z pilota otworzymy później szyby. Ewentualnie jak ktoś już pisał pozostaje grot.

maaariuszekkk22 06-11-2014 17:29

Odp: Zamkanie auta przy włączonym silniku
 
Nie można powyżej minuty mieć włączonego silnika na postoju :) A tak poważnie to nie da się zamknąć na włączonym silniku, sam próbowałem :)

arttk 07-11-2014 18:37

Odp: Zamkanie auta przy włączonym silniku
 
Cytat:

Napisał kapode (Post 2296014)
Opuszczasz szybę kierowcy. Ryglujesz drzwi z zewnątrz przez otwarte okno. Z pilota zamykasz szyby :D
Musi to komicznie wyglądać :)

Tyle że potem otwierasz drzwi grotem, bo centralny nie zadziała.

MaXyM 07-11-2014 19:07

Odp: Zamkanie auta przy włączonym silniku
 
Cytat:

Napisał lewy3015 (Post 2295990)
Ale ja bym chciał zapalić silnik, zamknąć drzwi i iść do domu, albo podjechać pod sklep nie gasić silnika, zamknąć auto i iść do sklepu. A tak się nie da.

Cytat:

Napisał maaariuszekkk22 (Post 2296140)
Nie można powyżej minuty mieć włączonego silnika na postoju :) A tak poważnie to nie da się zamknąć na włączonym silniku, sam próbowałem :)

Ale to jest zupelnie powaznie. Kodeks drogowy zakazuje opuszczania auta pozostawiajac w nim wlaczony silnik.

kasztan 07-11-2014 21:30

Odp: Zamkanie auta przy włączonym silniku
 
Może i zakazuje, ale wyobraź sobie sytuację, że kolega na własnym podwórku (nie będącym drogą publiczną) chce sobie zimą ogrzać auto przed podróżą :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.