Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Silnik szarpie przed przełączeniem na lpg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=210717)

szantymen 01-09-2014 20:43

Silnik szarpie przed przełączeniem na lpg
 
Witam. Silnik 2,3 z lpg gdy jest zimny szarpie. Po przełaczeniu na gaz wszystko ustaje. Mam nowe kable, świece oraz cewke. Komputer także wypowiada sie o silniku pozytywnie. Prosze o pomoc.

rodxynek 01-09-2014 23:18

Odp: silnik szarpie przed przełaczeniem na lpg
 
Mam podobny objaw. Dziś wymieniłem świece i kable WN, jeszcze nie jeździłem i nie wiem, czy coś dało. Też jestem ciekaw powodu ;)

deku 02-09-2014 07:06

Odp: silnik szarpie przed przełaczeniem na lpg
 
Pojeździj trochę na benzynie i sprawdź czy tak jest zawsze.
Komputer benzynowy może mieć rozjechaną adaptację ze względu na złą regulację gazu (np. na gazie jest za ubogo więc komputer benzynowy wydłuża czasy wtrysku a na zimnym na benzynie też są wydłużone i suma sumarum auto jest przylewane).

1) Zakręć zawór przy butli gazowej i poczekaj aż auto przełączy się na benzynę,
2) odepnij klemę,
3) pojeździj trochę na benzynie (aż obroty się ustabilizują - powiedzmy 15km) i poczekaj aż auto ostygnie.
Wtedy sprawdź czy dalej jest problem. Jeżeli problem ustąpi to gaz do przeglądu. Jest jeszcze możliwość, że wtryski przepuszczają Ci gaz i w momencie przełączania szarpie, ale z tego co zrozumiałem to dzieje się to przed przełączeniem a nie w trakcie.

Ad. 1 to po to, żeby wykluczyć instalację gazową i lejące wtryskiwacze.
Ad. 2 to żeby wyzerować korekty krótko i długoterminowe.

maciaba 02-09-2014 09:07

Odp: silnik szarpie przed przełaczeniem na lpg
 
Deku, ale LTFT i STFT dość szybko się przestawia i szczerze wątpie żeby akurat te parametry miały wpływ na szarpanie.

W ogóle szarpanie na PB jest bardzo dziwne i rzadko spotykane. Wymiana elementów na pałę (Świece, cewki, kable) itp. mija się z celem. Brak błędów w ECU nie oznacza, że nie ma problemu, trzeba porobić odczyty parametrów pracy.

Poza tym, układ WN zawsze kuleje najpierw na LPG, nigdy na PB.

deku 02-09-2014 09:18

Odp: silnik szarpie przed przełaczeniem na lpg
 
Wiem, że rzadko się zdarza i korekty reagują szybko, ale dzięki temu można szybko i bezkosztowo sprawdzić czy to przypadkiem wina LPG.

Krzyzak-2005 03-09-2014 13:46

Odp: silnik szarpie przed przełaczeniem na lpg
 
Też tak miałem i po różnych kombinacjach zaryzykowałem wymianę listwy wtryskiwaczy benzynowych ( z allegro). Jak ręką odjął.

Marek-m 03-09-2014 21:12

Odp: silnik szarpie przed przełaczeniem na lpg
 
Powiem tak że gaz jest do kuchenek a poważnie jak długo smigamy na LPG to później są czary na PB wiec przełaczylem w audiolce 80 żony na PB i jazda po jakiś 10 km wróciło do normy po prostu co jakiś czas na PB i jazda od tego czsu jest ok. Pozdrawiam i szerokości

deku 04-09-2014 07:13

Odp: silnik szarpie przed przełaczeniem na lpg
 
@Krzyzak-2005 to też dobry pomysł a dodatkowo jak nie kupujesz na firmę to możesz w 10 dni oddać.

@Marek-m to oznacza złą regulację (nawet jak jedzie dobrze na gazie to nie powinno rozwalać adaptacji na benzynie)

jedi6667 04-09-2014 10:28

Odp: silnik szarpie przed przełaczeniem na lpg
 
@Marek-m czemu sądzisz że gaz to jest do kuchenek? Zapomniałeś standardowo dopisać że do zapalniczek. Ja mam zagazowany bo jazda wychodzi sporo taniej i nie wstydzę się tego bo nie ma czego.
U mnie butla na następny rok kończy 10 lat a auto śmiga świetnie czy na LPG czy na PB, wtryski stare MagigJet. Między LPG a PB na tak starej instalacji nie ma znaczenia na czym jadę i cieszę się z tego.

swip 04-09-2014 18:59

Odp: silnik szarpie przed przełaczeniem na lpg
 
Tylko wieśniaki w pastuchach na gnojówkę puszą się, że LPG do zapalniczek i kuchenek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.