Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zamiennik przewodu paliwowego - gdzie kupić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=210019)

krzychufrodzik 20-08-2014 11:56

Zamiennik przewodu paliwowego - gdzie kupić?
 
witam ostatnio w moim mondeo pękł przewód doprowadzający paliwo do listwy wtryskiwaczy. Numer tej części to: 6g91-9j280-bf , w serwisie forda życzą sobie za niego 228 zł... Może ktoś wie gdzie mogę kopic zamiennik lub po prostu znaleźć go gdzieś taniej?

mondas1973 20-08-2014 12:01

Odp: zamiennik przewodu paliwowego mondeo mk4
 
witam mialem ten sam problem tylko serwis posiada taki przewód pozdr.

Mariusz 20-08-2014 12:16

Odp: zamiennik przewodu paliwowego mondeo mk4
 
A może używka?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

krzychufrodzik 21-08-2014 15:10

Odp: zamiennik przewodu paliwowego mondeo mk4
 
wygląda podobnie ale to chyba nie ten, mój jest praktycznie prosty a ten ma zagiecia ;/
może próbował ktoś zrobić to w mniej fabryczny sposób i ma doświadczenie w naprawie tego typu usterki?

milap 21-08-2014 15:23

Odp: zamiennik przewodu paliwowego mondeo mk4
 
Jeżeli pękł Ci na części sztywnej to może dorób brakujący element z rurek miedzianych (takich jak do układów hamulcowych).
Możesz przeciąć rurke stalową, zarobić na niej końcówki na gwint jak do hamulców i reszte dorobić z miedzi (tą łatwo można uformować do właściwego kształtu)
Większość zakładów mechanicznych ma zaciskarki więc nie powinno być kłopotu.
Tak krótka rurka miedziana + końcowki to koszt max 10PLN

abu_lodz 21-08-2014 18:00

Odp: zamiennik przewodu paliwowego mondeo mk4
 
Cytat:

Napisał milap (Post 2258095)
może dorób brakujący element z rurek miedzianych

...a moze kup kawałek rurki w akwarystycznym ? :619: I dodatkowa gasnice proponuje.

Na boga przewody paliwowe rzezbic ? Klocki hamulcowe tez sobie wystrugasz bo sa drogie ?

kardavi 21-08-2014 18:05

Odp: zamiennik przewodu paliwowego mondeo mk4
 
Cytat:

Napisał abu_lodz (Post 2258166)
Klocki hamulcowe tez sobie wystrugasz bo sa drogie ?

najlepiej z Massaranduba... jest najtwardsze na świecie :619::619::mrgreen:

milap 21-08-2014 18:22

Odp: zamiennik przewodu paliwowego mondeo mk4
 
Cytat:

Napisał abu_lodz (Post 2258166)
...a moze kup kawałek rurki w akwarystycznym ? :619: I dodatkowa gasnice proponuje.

Na boga przewody paliwowe rzezbic ? Klocki hamulcowe tez sobie wystrugasz bo sa drogie ?

Nie wiem w czym widzisz problem...?
Nie chodzi mi o to żeby bez stosownej wiedzy i narzędzi samemu sie za to zabierać.
Zarówno elementy sztywne układu hamulcowego jak i paliwowego dorabia się z miedzi zakładając stosowne koncówki i prasując rurki:

http://przewody-hamulcowe.pl/img/rurka1.jpg

Ostatnio jak pytałem ASO o cene sztywnego układu hamulcowego (części) okazało się że przecinają oni skorodowany fragment przechodzą na gwint i wstawiają odcinek na wymiar...

SRS 21-08-2014 18:51

Odp: zamiennik przewodu paliwowego mondeo mk4
 
Cytat:

Napisał milap (Post 2258178)
Ostatnio jak pytałem ASO o cene sztywnego układu hamulcowego (części) okazało się że przecinają oni skorodowany fragment przechodzą na gwint i wstawiają odcinek na wymiar...

i tylko z z tego powodu że FORD nie dostarcza sztywnych przewodów hamulcowych na wymiar i wyprofilowanych, a tylko na metry i do zarobienia końcówki.

milap 21-08-2014 19:26

Odp: Zamiennik przewodu paliwowego - gdzie kupić?
 
Jak by nie patrzeć zarabianie końcówek jest powszechnie stosowaną praktyką zarówno w przypadku układów hamulcowych jak i paliwowych.
Jeżeli ktoś ma obiekcje co do miedzi to sa firmy które dorabiają na wymiar przewody stalowe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.