Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Świecąca kontrolka poduszki powietrznej. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209893)

robson3231 18-08-2014 03:16

Świecąca kontrolka poduszki powietrznej.
 
Witam ostatnio zaswiecila mi sie kontrolka poduszki powietrznej co zrobic by zgasla

tedi_k 18-08-2014 09:02

Odp: Świecąca kontrolka poduszki powietrznej.
 
Naprawić to co się popsuło... (Podłączyć tę wtyczkę, która się rozłączyła).

Atlis 18-08-2014 10:30

Odp: Świecąca kontrolka poduszki powietrznej.
 
Sztuka kupiona nowa? Bita? Gwarancja? Serwis?

MarSz 19-08-2014 07:08

Re: Świecąca kontrolka poduszki powietrznej.
 
Obawiam się, że samo podłączenie tego co się rozłączyło (jeśli rzeczywiście to wynika z takiej prostej przycyzny) nie wystarczy I nie obejdzie się bez fabrycznego resetu błędów - no chyba, że Ford ma bardzo kiepskie moduły poduszek - ale tego nie wiem bo z tymi nie miałem do czynienia.

tedi_k 19-08-2014 08:16

Odp: Świecąca kontrolka poduszki powietrznej.
 
A ja miałem... Na razie nic nie było mówione o tym, że poduszki jakiekolwiek "odpaliły"...
No i nie wiem skąd wniosek o "kiepskich modułach":shock: Puki co dyskusja o zapalonej lampce - standardowym sposobie sygnalizacji jakiejś niesprawności...

robson3231 21-08-2014 14:42

Odp: Świecąca kontrolka poduszki powietrznej.
 
Witam.Ostatnio bylem na diagnostyce i błędu nie można usunąć kontrolaka caly czas się świeci albo uszkodzone przewody lub padnięty moduł.

tedi_k 21-08-2014 21:02

Odp: Świecąca kontrolka poduszki powietrznej.
 
Ciągle nie napisałeś:
- czy samochód jest po "przygodzie" skutkującej uzewnętrznieniem zawartości poduszek
- jak już byłeś na tej diagnostyce, to może warto się było dowiedzieć a co to za błąd jest - kod i pełen opis.
Było by dużo łatwiej coś sensownego powiedzieć niż standardowa odpowiedź ASO: "moduł być może chyba niewykluczone, że uszkodzony, na pewno na 100% bezzwłocznie trzeba go wymienić, koszt mayslion złotych...".

marecki.marekk 31-08-2014 09:41

Odp: Świecąca kontrolka poduszki powietrznej.
 
Czy kolega nie wpuszczał jakiegoś ustrojstwa w kanały wentylacyjne celem "czyszczenia" klimy?

W poprzednim aucie (corolla e12) takie kwiatki właśnie się potrafiły dziać jak ktoś za dużo tam popsikał... może podlewało jakąś wiązkę/sterownik/moduł..

robson3231 01-09-2014 21:28

Odp: Świecąca kontrolka poduszki powietrznej.
 
Witam.Po wizycie w serwisie okazało sie do wymiany moduł .Do forda Escape musze sprowadzic z USA z Kugi 2 nie pasuje.

karole 02-09-2014 12:42

Odp: Świecąca kontrolka poduszki powietrznej.
 
U znajomej trochę inny problem.

Po roku w czasie trasy (po jakiś 300km) zapaliła się lampka poduszki powietrznej.
Następnego dnia wizyta w serwisie, lecz niestety po nocy lampka się już nie paliła. Pojechałem, skasowano błąd z historii a na moje pytanie co było, to dowiedziałem się, że ten błąd oznaczał problem z wyłącznikiem poduszki pasażera, tyle, że ten egzemplarz takiego wyłącznika nie ma.
Niestety nie było tego wątku i o numer błędu nie zapytałem.

Po jakiś 3 tygodniach wyjazd i po niecałych 300km zapala się lampka. Po kilku godzinach postoju gaśnie. Następnego dnia powrót i po jakiś 200km zapala się ponownie. Po powrocie oczywiście za późno na podjazd do serwisu. Po nocy lampka gaśnie.

W czasie jazdy po mieście wszystko jest OK, samochód nie miał żadnego stuknięcia, gwarancja, pierwsza właścicielka, nie było czyszczenia klimy.

Czeka mnie wyjazd do serwisu, tylko pytanie co zrobią...

Zapytam o kody błędów. Na coś jeszcze zwrócić uwagę?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.