Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Klima nie daje zimnego powietrza. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207871)

Sebastian8844 09-07-2014 15:06

Klima nie daje zimnego powietrza.
 
Od dłuższego czasu mam problemy z klimatyzacją, najpierw strzelił przewód od osuszacza do sprężarki. Wymieniłem go, szczelność jest. Pojechałem nabić klimatyzację i po nabiciu okazało się że sprężarka się nie załącza. Tak jakby nie dochodził do niej prąd. Odpiąłem spinkę przy sprężarce, włączyłem klimę, zmierzyłem napięcie i faktycznie nie ma napięcia w przewodzie. Jednak problem jest w tym że jak podłączę sprężarkę na krótko to sprężarka się uruchamia (sprzęgiełko zaskakuje) ale z nawiewu nadal nie leci zimne powietrze. Natomiast przewody klimy są ciepłe. Zastanawiam się czy to uszkodzenie sprężarki czy osuszacza? Mechanik powiedział że może być zabity osuszacz, a pompa może działać ale nie mieć kompresji. Od czego zacząć? od pompy czy osuszacza? Proszę o pomoc.

Mondeo 1.8 benzyna 2000 rok, klima manualna.

Tvvardy 09-07-2014 16:00

Odp: Klima nie daje zimnego powietrza.
 
Zanim post poleci do zsypu to poczytaj sobie to >> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] <<

Sebastian8844 09-07-2014 21:44

Odp: Klima nie daje zimnego powietrza.
 
Wiec zanim poleci do zsypu bardzo Ci dziękuję za wklejenie tego linku bo rozwiązał mój problem.:-)

Sebastian8844 10-07-2014 07:55

Odp: Klima nie daje zimnego powietrza.
 
Jeszcze jeden mankament. Po włączeniu klimy uruchamia mi się też wiatrak, jakieś propozycje co może być przyczyną?

bmisiek1 10-07-2014 08:34

Odp: Klima nie daje zimnego powietrza.
 
Tak ma być.

Sebastian8844 10-07-2014 13:12

Odp: Klima nie daje zimnego powietrza.
 
Cytat:

Napisał bmisiek1 (Post 2239403)
Tak ma być.

Z tym że on się kręci bardzo szybko mimo że temperatura na wskazówce jest w porządku. A z tego co się dowiedziałem to ma dwie prędkości i powinien się kręcić powoli. Faktycznie tak jest?

TomCat 10-07-2014 15:57

Odp: Klima nie daje zimnego powietrza.
 
najprawdopodobniej uszkodzony rezystor przy wiatraku, temat przewałkowany na wszystkie strony. Wiatrak powinien się włączyć na 1szej prędkości.

Sebastian8844 10-07-2014 17:47

Odp: Klima nie daje zimnego powietrza.
 
Jak można go prawdzic? jest możliwość wymiany samego rezystora? Miałeś z tym doczynienia?
Właśnie jestem w garażu i wyjmuje wiatrak i będę go sprawdzał;-)

olczus9012 10-07-2014 21:32

Odp: Klima nie daje zimnego powietrza.
 
Temat rzeczywiście wałkowany tysiąc razy tu na forum ale objawy takie jak upalony rezystor...to niestety przypadłość tych aut ;) Wymień i po sprawie...po włączeniu klimy powinien normalnie załączyć się wentylator ale chodzić powinien po ciuchu na pierwszym biegu

Sebastian8844 11-07-2014 07:16

Odp: Klima nie daje zimnego powietrza.
 
Sprawdziłem rezystor miernikiem i ma przejście, tak samo spiralka obok niego. Czy w wiatraku jest jakiś dodatkowy rezystor? Ja mam jeden wiatrak z rezystorem stojąc przodem do samochodu po prawej stronie na dole.

Gdzie można kupić coś takiego> Na allegro znalazłem jedną używkę w nie lepszym stanie niż mój.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.