Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Cena regeneracji/wymiany wtrysków? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207550)

mario4mr 03-07-2014 10:55

Cena regeneracji/wymiany wtrysków?
 
Witam! Prawdopodobnie czeka mnie regeneracja/wymiana (okaże się za kilka dni u mechanika) wtrysków w Fusionie 1.4 TDCi. Ktoś robił może ostatnio coś podobnego, orientujecie się ile to kosztuje? Dziś tylko telefonicznie rozmawiałem z mechanikiem (sprawdzony, solidny) i podałem mu objawy (kopcenie na czarno) i od razu powiedział, że wtryski.

GracKa 03-07-2014 20:00

Odp: Cena regeneracji/wymiany wtrysków?
 
Zależy co i jaki cennik ale lekką ręką można zostawić 1000zł a jak coś 'poważnego' to nawet 4000 zł za 4 wtryski razem z osprzętem jeżeli będą wymieniać wszystko bez sprawdzania. heh

mario4mr 03-07-2014 20:27

Odp: Cena regeneracji/wymiany wtrysków?
 
A jesli w gre wchodzi "uszczelnienie wtryskow"? Jak to kosztuje i na czym polega (jestem zielony w tym temacie)?

GracKa 04-07-2014 15:47

Odp: Cena regeneracji/wymiany wtrysków?
 
Kolego , polecam wątek:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jest tam dość duża wiedza na temat tych wtryskiwaczy i jeżeli zależy ci na kasie to jest opis jak sam możesz je przywrócić porządnie do życia.

Myślę że dzięki temu wątkowi nie będziesz przepłacał u rzeźniora :)

crk81 05-07-2014 11:26

Odp: Cena regeneracji/wymiany wtrysków?
 
co do samego "uszczelnienia" poczytaj tu Wymiana podkładek pod pompowtryskiwaczami 1.4TDCi

PacMan 06-07-2014 22:45

Odp: Cena regeneracji/wymiany wtrysków?
 
Witam.

Czy coś było grzebane w aucie i zaczęło kopcić czy było to samoczynne i stopniowo narastało..?


Próbę przelewową możesz zrobić wg. opisu z powyższego linku i na tym zabawa się kończy. Opisane tam wtryski to zupełnie inna bajka od tych co są w 1.4 tdci.

Odnośnie kopcenia na czarno to na początek sprawdź filtr powietrza i w razie potrzeby go wymień.
Sprawdź turbinę czy nie ma przedmuchów- w razie problemów wymienić dany element.
Następnie polecam wymienić filtr paliwa i zrobić płukanie wtryskiwaczy preparatem np: liqui moly diesel spulung, lub zrobić to w warsztacie który ma np JET CLEAN TRONIC.
Warto również sprawdzić stan EGR oraz kolektor dolotowy czy nie jest zawalony sadzą i olejem..

Jeśli to nie przyniesie efektów to dopiero można zabierać się za wtryski.
Można tęż oddać wtryski do dobrego warsztatu na czyszczenie metodą ultradzwiękową.

Tak dla informacji z tego co się orientuję to tych wtryskiwaczy się nie regeneruje- można je jedynie wyczyścić.

PS jeśli będziesz chciał sam przepłukać je czystym preparatem to kliknij do mnie to napiszę Ci co i jak podłączyć...

Pozdrawiam

mario4mr 07-07-2014 08:45

Odp: Cena regeneracji/wymiany wtrysków?
 
- filtr powietrza i paliwa wymieniłem na nowe,
- zaślepiłem zawór EGR (kopcenie zdecydowanie zmalało, ale nie zniknęło!)

PacMan 07-07-2014 20:10

Odp: Cena regeneracji/wymiany wtrysków?
 
Witam Ponownie...

To z tańszych rozwiązań warto sprawdzić dolot pod kontem zanieczyszczeń (kolektor pomiędzy podłączeniem EGR a Głowicą). Następnie czyścimy wtryski DOBRĄ płukanką lub w jakimś fachowym serwisie(których mało, dlatego możliwie wiele trzeba robić samemu)

Ja osobiście zastosowałem preparat: LIQUI MOLY DIESEL SPULUNG i zasilałem silnik czystym specyfikiem dla lepszego efektu.

A poza tym to diesel i on trochę dymi jak mu przydusisz powyżej 3 tys obr..

Krespo 08-07-2014 16:30

Odp: Cena regeneracji/wymiany wtrysków?
 
za uszczelki , mocowania do wtrysków (ponieważ mi wtryski wyszły... i z silnika mi kopciło...)oraz weżyki do wtrysków zapłaciłem 100 zł u wujka... czyli pewnie okolo 200-300 zł z robocizna...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.