Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Spryskiwacz przedniej szyby - wyciek. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207472)

Mediana 01-07-2014 23:16

Spryskiwacz przedniej szyby - wyciek.
 
1 załącznik(i)
Czy ten typ tak ma ?

Dotyczy - przedniego spryskiwacza szyby - po stronie kierowcy.

Po spryskaniu szyby mam z wspomnianego wyżej spryskiwacza wyciek płynu - a jak zaraz po użyciu spryskiwacza zatrzymam auto to mam wyciek płynu po masce od spryskiwacza aż do przedniego reflektora ! sic !! - na zdjęciu tego nie ma, bo trochę więcej pojeździłem, a pęd powietrza zrobił swoje.

Oprócz efektu estetycznego, mam problem tej natury, iż płyn zasychając na masce jest trudny do usunięcia.

Byłem na szybko w serwisie (mam gwarancję), ale serwis stwierdził, że na tym spryskiwaczu jest zawór końcowy i ten typ tak ma - nie miałem czasu na dłuższe rozmowy - pojechałem.
Zresztą mam w moim mieście serwis autoryzowany, konkurencyjny i jak się tamten wykaże - to ten w którym zakupiłem auto przestaje dla mnie istnieć. :)
Ale nie zmienia to faktu,że powyższa sytuacja wydaje mi się normalna, bo dookoła tego spryskiwacza jest już piękny zaciek.


Czy macie podobny wyciek z przedniego spryskiwacza (po stronie kierowcy) w sytuacji, kiedy spryskacie przednią szybę, po czym zatrzymacie auto na kilka godzin (wtedy oczywiście jest największy wyciek) ?

P.S.
Używałem płynu z Orlenu i jakiś z hipermarketu - efekt ten sam.

M...

1olek 01-07-2014 23:45

Odp: Spryskiwacz przedniej szyby.
 
Co spryskiwacz przedniej szyby ? Prosze popraw tytul zgodnie z tymi zaleceniami: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mediana 02-07-2014 00:13

Odp: Spryskiwacz przedniej szyby - wyciek.
 
Niesprawny, pewnie. :)

M...

savo 02-07-2014 01:11

Odp: Spryskiwacz przedniej szyby - wyciek.
 
Zaciek wygląda cudnie:D
Cytat:

Napisał Mediana (Post 2234885)
że na tym spryskiwaczu jest zawór końcowy i ten typ tak ma

Na pewno zaworek zwrotny nawalił, że tak zalewa. Zapewne wcześniej się tak nie działo, niech wymienią w ASO zaworek, a jak nie, to na forum w pewnym Focusie coś podobnego się działo i jest na to sposób: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mediana 02-07-2014 10:10

Odp: Spryskiwacz przedniej szyby - wyciek.
 
Rozumiem Savo, że u Ciebie nie ma takich zacieków i spryskiwacz nie "zalewa" maski ?

M...

Markoo 02-07-2014 20:03

Odp: Spryskiwacz przedniej szyby - wyciek.
 
Coś tam przed mim po użyciu zawsze jest nachlapane, ale żeby się sączyło aż na krawędź maski to nie kojarzę. Jak nie zapomnę to sprawdzę pryskając po zaparkowaniu...

Mediana 02-07-2014 21:40

Odp: Spryskiwacz przedniej szyby - wyciek.
 
Dzwoniłem do konkurencyjnego serwisu i tam przez telefon powiedzieli, że w ramach gwary to zrobią.
Pojadę zobaczę, jak im to w realu wyjdzie.

Marko sprawdz.
M...

volf31 03-07-2014 09:21

Odp: Spryskiwacz przedniej szyby - wyciek.
 
Miałem to samo. Dodatkowo po jakimś czasie od spryskania szyby z dyszy od kierowcy leciały bąbelki (płyn który znajduje się w przewodzie drugiej dyszy)

Zmieniłem oryginalny zaworek zwrotny, który znajduje się przed dyszą od kierowcy (Fiat Panda) i dołożyłem drugi na wyjściu z dyszy kierowcy do dyszy pasażera.
Efekt: brak zacieków, brak babelków :)

Piksel 10-07-2014 18:06

Odp: Spryskiwacz przedniej szyby - wyciek.
 
Tak przy okazji tematu zacieków ze spryskiwaczy w samochodach Forda. Do usunięcia zacieków na lakierze od spryskiwaczy polecam pastę TEMPO firmy K2. Najpierw niewielką ilością pasty flanelową szmatką należy z większą siłą nacisku usunąć ślady wycieku, a potem z mniejszą siłą oblecieć całą maskę. Czas wykonania ok 15 minut. Koszt wykonania oprócz zakupu pasty ok 9 PLN to stara piżama flanelowa i 2 piwa koszt ok 6 PLN :-) Potem maska wygląda jakby dzisiaj opuściła fabrykę.

leszcz 10-07-2014 22:42

Odp: Spryskiwacz przedniej szyby - wyciek.
 
Cytat:

Napisał Piksel (Post 2239621)
Tak przy okazji tematu zacieków ze spryskiwaczy w samochodach Forda. Do usunięcia zacieków na lakierze od spryskiwaczy polecam pastę TEMPO firmy K2. Najpierw niewielką ilością pasty flanelową szmatką należy z większą siłą nacisku usunąć ślady wycieku, a potem z mniejszą siłą oblecieć całą maskę. Czas wykonania ok 15 minut. Koszt wykonania oprócz zakupu pasty ok 9 PLN to stara piżama flanelowa i 2 piwa koszt ok 6 PLN :-) Potem maska wygląda jakby dzisiaj opuściła fabrykę.

Oj nie nie .
Ręcznie lub maszynowo FG 400/500 i potem PF 4000.Lub Tricolorem i Megs UC .
Chyba kolega nie widział jakie szkody na lakierze robi Tempo...... jak nie polecam [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i poszukać sobie co robi TEPO na lakierze .


leszcz

ps. jak ktoś ma taki problem i ma blisko do Bydgoszczy zapraszam na PW i damy sobie radę .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.