Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Newralgiczne miejsca podatne na korozję (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207320)

maymall 29-06-2014 16:48

Newralgiczne miejsca podatne na korozję
 
Witam. Zauważyłem ostatnio że mój samochód też dopadła nieszczęsna przypadłość, czyli wycieranie się lakieru pomiędzy tylnym nadkolem i zderzakiem. W tym miejscu zaczyna się lekka korozja i wybrzuszenia lakieru. Postąpiło to dość szybko i wiem że do zimy muszę to zrobić. Proszę o poradę na jakie miejsca karoserii i podwozia zwrócić uwagę żeby na przyszłość ustrzec się od podobnej sytuacji związanej z możliwością wystąpienia korozji ???

arti_100 29-06-2014 17:01

Odp: Focus i newralgiczne miejsca podatne na korozję
 
Napewno na rantach drzwi, próg pomiędzy tylnymi drzwiami a nadkolem.

2marekm 29-06-2014 17:49

Odp: Focus i newralgiczne miejsca podatne na korozję
 
U mnie największa rdza po tej zimie wyszła na przednich błotnikach i w okolicy progów przylegających do błotników /nie miałem przednich chlapaczy/, a także między nadkolem i tylnym zderzakiem. Oddałem do lakiernika i kupiłem przednie oryginalne chlapacze. Zrobione dobrze, ale kto to wie ile wytrzymają te miejsca ?
Pierwsza "jedynka" rdzewiała już po 3 latach, a tu okazało się, ze "dwójka" także, może tylko później. Po raz trzeci nie dam już szansy Fordowi, przejdę do innej firmy.

rafalg 29-06-2014 21:22

Odp: Focus i newralgiczne miejsca podatne na korozję
 
Co do tych przednich błotników i braku chlapaczy to jest to normalka, dlatego też w późniejszych wersjach dołożyli plastikowe nakładki. Ja mam tam cały lakier obity i rdzawy nalot. Na dzień dzisiejszy położyłem minię i będę na jesień zakładał chlapacze. Tylne nadkola też są narażone ja już miałem tam odpryski i rdzę wyczyściłem zamalowałem i zobaczę czy się utrzyma. No i jeszcze jedno miejsce na łączeniu zderzaka tylnego i błotnika ma odprysk z jednej strony. Rant drzwi od strony kierowcy. Tak poza tym nie widziałem nigdzie indziej jakichś ubytków.

DjLeo 29-06-2014 22:58

Odp: Focus i newralgiczne miejsca podatne na korozję
 
No ja niestety zauważyłem rdzę, takie kropki pomiędzy zderzakiem a klapą bagażnika. Tam gdzie w kombi spływa woda z klapy. Makabrycznie to ktoś wymyślił, woda sobie pływa w tej rynience i ścieka 3-4 dziurkami. Mi się one zatkały nie dostrzegłem tego i woda tam stała. Teraz są małe kropeczki rdzy. Kiedyś tez były ale przetarłem i zniknęło. Teraz się zadomowiły już w lakierze bardziej i nie da się tego zetrzeć. W końcu to nie metal a plastik (zderzak). Rozwiązanie odprowadzania wody w Fordzie kombi, dno.

W dodatku mam odbarwienia od spryskiwaczy na masce. Też załamka. Spryskiwacze chlapiące. Ford to fajne autko, ale ma kilka patentów wymyślonych przez umysłowo chorych inżynierów.


BTW. czy ktoś wie jak można zaradzić rdzy w tym rancie na wodę. To jest taki jakby nalot, na plastikowym zderzaku. Niektóry (część) da się zetrzeć, część nie. Może ktoś ma jakiś patent, albo środek, który by "upłynnił rdzę" nie uszkadzając lakieru, aby łatwiej było ją zetrzeć?

Może też ktoś wie czy można coś z tymi zaciekami na masce zrobić. Zastanawiam się czy to jest jeszcze do odratowania czy raczej tylko malowanie w przyszłości, albo polerka.

Fulara 30-06-2014 05:56

Odp: Focus i newralgiczne miejsca podatne na korozję
 
nalot od spryskiwaczy jest dlatego, że pewnie używasz biedronkowych za 3 zł bańka. kup taki spryskiwacz za 25 zł a nie bedziesz miał smug - choć nie wiem czy nie za późno

DjLeo 30-06-2014 07:26

Odp: Focus i newralgiczne miejsca podatne na korozję
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2233825)
nalot od spryskiwaczy jest dlatego, że pewnie używasz biedronkowych za 3 zł bańka. kup taki spryskiwacz za 25 zł a nie bedziesz miał smug - choć nie wiem czy nie za późno

Nalot, odbarwienie jest w tych miejscach gdzie spływa płyn. No teraz to już nic nie poradzę. Ale chyba nie powiesz, że to normalne. W każdym innym aucie takich jaj nie ma z głupiego płynu do spryskiwaczy.

Fulara 30-06-2014 07:44

Odp: Focus i newralgiczne miejsca podatne na korozję
 
to jest wina pseudo eco - lakierów. czyli tutaj ukłon dla UE i zielonych. Natomiast nalot jest dlatego, że te biedronkowe ( sam ich uzywam ) spryskiwacze są agresywne. kup sonaxa za 30 zł za bańkę i powinno byc OK. we fiacie miałem smugi jak pieron, a kumpel uzywal sonaxa i nie mial nic.

ale to juz dywagacja wyższości swiat bozego narodzenia nad wielkanoca

DjLeo 30-06-2014 12:42

Odp: Focus i newralgiczne miejsca podatne na korozję
 
Wiesz problem tu jest w ogóle inny. Problem jest w tym, że te spryskiwacze tak działają. Chlapią płynem na wszystkie strony. To jest główny problem. Muszę zainteresować się spryskiwaczami mgłowymi, a nie te sikawki.

maymall 30-06-2014 18:27

Odp: Newralgiczne miejsca podatne na korozję
 
Sprawdziłem i zgadza się że miejsce pomiędzy progiem a dolnym łukiem drzwi w stronę tylnego nadkola narażone jest na odpryski. Na razie korozji tam nie ma , ale lakier jest trochę wypiaskowany. Chlapaczy nie posiadam i to pewnie jest przyczyną narzucania piasku na całej linii progu. Gdyby fabrycznie natryskiwali „baranek” to by chroniło tą część samochodu, jednak w Focusach tego nie stosują. Zauważyłem że rdza zaczyna pojawiać się na rantach wnęk zawiasów klapy tylnej, tam gdzie chowają się w dachu. Ktoś też zauważył tam ten problem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.