Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wentylator chłodnicy pracuje prawie cały czas (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207058)

slawekz1 24-06-2014 20:52

Wentylator chłodnicy pracuje prawie cały czas
 
Jaki jest przedział temperatur pracy wentylatora chłodnicy? pytam ponieważ u mnie wentylator załącza się przy temp. ok. 85 st.c i pracuje cały czas aż do wyłączenia silnika. Wówczas silnik musi ostygnąć do temp. ok.55 st.C inaczej przy każdym odpaleniu silnika powyżej temp. 55 st.C wiatrak pracuje. Klimatyzacja wyłączona, nawiew na nogi. Jaka może być przyczyna tej usterki?

slawekz1 25-06-2014 19:53

Odp: Wentylator chłodnicy pracuje prawie cały czas
 
W związku iż nikt nie odpowiedział na pytanie zadam inne: Jak sprawdzić czy czujniki klimatyzacji są sprawne. Pytam bo być może one są sprawcą wyżej wymienionej usterki.

kacper69 25-06-2014 19:59

Odp: Wentylator chłodnicy pracuje prawie cały czas
 
sprawdź przekaźnik załączający wentylator, może się "zespawał"

slawekz1 25-06-2014 20:04

Odp: Wentylator chłodnicy pracuje prawie cały czas
 
Cytat:

Napisał kacper69 (Post 2231555)
sprawdź przekaźnik załączający wentylator, może się "zespawał"

Dzięki za podpowiedź, ale raczej to nie to, ponieważ on rozłącza ale poniżej 55 st.C a załącza powyżej ok. 85 st.C i wiatrak chłodnicy pracuje na najniższym biegu. Prawie wcale go nie słychać.

Cien77 25-06-2014 20:20

Odp: Wentylator chłodnicy pracuje prawie cały czas
 
Jest czujnik temperatury. Nie wiem tylko czy steruje wentylatorem bezpośrednio czy poprzez komputer. Kosztuje kilkadziesiąt złotych.
Te ze sterowaniem bezpośrednim, w starszych Focusach, włączają wentylator przy 102C a wyłączają przy 97C.

slawekz1 25-06-2014 21:29

Odp: Wentylator chłodnicy pracuje prawie cały czas
 
Cytat:

Napisał Cien77 (Post 2231586)
Jest czujnik temperatury. Nie wiem tylko czy steruje wentylatorem bezpośrednio czy poprzez komputer. Kosztuje kilkadziesiąt złotych.
Te ze sterowaniem bezpośrednim, w starszych Focusach, włączają wentylator przy 102C a wyłączają przy 97C.

Czujnik temperatury też jest chyba dobry ponieważ rano było 11st.C i temperatura silnika przed odpaleniem też wynosiła 11st.C. W jaki sposób sprawdzić ten czujnik i czujniki klimatyzacji? A może w czym innym jest problem? Komputer poprzez ELM nie pokazuje błędów.

Cien77 25-06-2014 22:52

Odp: Wentylator chłodnicy pracuje prawie cały czas
 
Cytat:

Napisał slawekz1 (Post 2231638)
Czujnik temperatury też jest chyba dobry ponieważ rano było 11st.C i temperatura silnika przed odpaleniem też wynosiła 11st.C. W jaki sposób sprawdzić ten czujnik i czujniki klimatyzacji? A może w czym innym jest problem? Komputer poprzez ELM nie pokazuje błędów.

Czujnik włączający wentylator, w starych Focusach, a czujnik temperatury to dwa różne. Jeden mierzy i podaje sygnał na wskaźnik a drugi włącza (102C) i wyłącza (97C) wentylator. W nowszych może być inaczej...

Maciej78 26-06-2014 06:49

Odp: Wentylator chłodnicy pracuje prawie cały czas
 
Miałem podobnie tylko z tym ze wentylator załączał mi się jak silnik osiągnął tem roboczą. Komputer zero błędów. Wymieniłem ten czujnik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , on pokazuje tem na desce i załącza wentylator chłodnicy tak jest u mnie.

bankarobert 26-06-2014 07:22

Odp: Wentylator chłodnicy pracuje prawie cały czas
 
a gdzie ten czujnik się znajduje?

Maciej78 26-06-2014 08:04

Odp: Wentylator chłodnicy pracuje prawie cały czas
 
Ja mam go w głowicy po prawej stronie pod separatorem oleju.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.