Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Naprawa silnika benzyna co z nim jeszcze jest nie tak ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=205465)

Otizon 26-05-2014 08:29

Naprawa silnika benzyna co z nim jeszcze jest nie tak ?
 
Proszę o wyrozumiałość pierwszy post, potrzebuje pilnej pomocy otóż posiadam forda mondeo mk3 1,8 benzyna (125 Km) wpadł pręt od klapek i zniszczył silnik, obecnie blok silnika po szlifie, głowica wyremontowana, nowe pierścienie, łańcuch rozrządu, pompa wody, panewki a najgorsze jest to, że silnik po odpaleniu pracuje nierówno i nie ma mocy do tego podczas postoju prędkościomierz czasami pokazuje, że auto jest w ruchu, po odpięciu czujnik a położenia wałków silnik dalej pracuje (komp nic nie pokazuje) nie ma już pomysłów

MIREKTERAZPOLSKA 26-05-2014 17:04

Odp: Naprawa silnika benzyna co z nim jeszcze jest nie tak ?
 
Zmieniłeś sam łańcuch rozrządu????

mk2 1.8 16v 100pb 26-05-2014 17:26

Odp: Naprawa silnika benzyna co z nim jeszcze jest nie tak ?
 
To jak szukanie teraz igły w stogu siana. Rozrząd nie ustawiony,kostka jakaś wypięta,lub zamieniona z inną. Wiele rzeczy może być

Otizon 27-05-2014 06:19

Odp: Naprawa silnika benzyna co z nim jeszcze jest nie tak ?
 
Tak wymieniłem sam łańcuch bo stary miał już nakręcone 200 tys. km ( z tego co wiem powinno wymieniać się razem z kołami zębatymi i ślizgami czyi kpl.) wczoraj:przestawiłem rozrząd jest trochę lepiej ale dalej coś go męczy do 2000 czasami szarpie a później dostaje rogów jedzie normalnie jak na 1, 8, przystało mam wrażenie, że auto za dużo pali. Wyskoczył również check engine podepnę się pod kompa, dołożyłem również dodatkową masę łącząca silnik z nadwoziem. Dzisiaj wymienię świece i przewody WN. Bardzo ważne pytanie do jaka jest różnica miedzy tymi cewkami ??? (patrz poz. mondeo MK3) czy różnice mogą mieć wpływ na pracę silnika ???
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Trochę chaotycznie opisane - Przepraszam

1olek 27-05-2014 06:50

Odp: Naprawa silnika benzyna co z nim jeszcze jest nie tak ?
 
Cytat:

Napisał Otizon (Post 2217530)
wczorajrzestawiłem rozrząd jest trochę lepiej

Rozrzadu nie ustawia sie wedlug widzimisie tylko wedlug znakow. Silnik bedzie pracowal poprawnie ale tylko i wylacznie wtedy jak rozrzad bedzie na 100% dobrze ustawiony.

Bump:
Cytat:

Napisał Otizon (Post 2217530)
stary miał już nakręcone 200 tys. km

Przebieg masz chyba 2 razy taki skoro pret od klapek sie przetarl i wpadl do silnika.

mick1973 27-05-2014 06:52

Odp: Naprawa silnika benzyna co z nim jeszcze jest nie tak ?
 
Cytat:

Napisał Otizon (Post 2217530)
jaka jest różnica miedzy tymi cewkami ??? (patrz poz. mondeo MK3) czy różnice mogą mieć wpływ na pracę silnika ???

Żadna . Visteon to zamiennik forda ,znając życie różnią się pudełkiem z logo ford i ceną oczywiście .Na zdjęciu przy oryginale jak dobrze widzę jest bosch . Ja skłonił bym sie nawet do beru [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Otizon 27-05-2014 08:01

Odp: Naprawa silnika benzyna co z nim jeszcze jest nie tak ?
 
Co do przebiegu auta to nie będę się wypowiadał mniejsza z tym od zakupu auta jeździłem równo rok bez żadnego wkładu finansowego w części. Problem polegał na tym, że jakiś domorosły mechanik wywalił klapy pozostawiając pręt w kolektorze dolotowym a o tym nie wiedziałem pręt się przełamał i wpadł na 3 garnek. Zgadzam się rozrząd ustawia się na znakach na wale korbowym są dwie lokalizacje gdzie można wkręć blokadę wału mój błąd machnąłem się. Pytanie te ustrojstwo sterujące klapami zasysa delikatnie lewe powietrze czy tak powinno być ??

Jakub 27-05-2014 10:02

Odp: Naprawa silnika benzyna co z nim jeszcze jest nie tak ?
 
Zaślep króciec kolektora który zasysa powietrze.

MIREKTERAZPOLSKA 27-05-2014 10:42

Odp: Naprawa silnika benzyna co z nim jeszcze jest nie tak ?
 
Cytat:

Napisał Jakub (Post 2217603)
Zaślep króciec kolektora który zasysa powietrze.

?????????????

Poziomka978 27-05-2014 23:40

Odp: Naprawa silnika benzyna co z nim jeszcze jest nie tak ?
 
Rozrządu nie ustawia się tylko na kole pasowym wału? Blokujesz wałki rozrządu w położeniu GMP, następnie wkręcasz w kadłub silnika trzpień blokujący wał korbowy i ostatnią czynnością jest założenie w odpowiednim położeniu koła pasowego wału. I powinno być wszystko ok, ja tak robiłem i po poskładaniu wszystkiego do kupy silnik chodził równo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.