Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Gdzie znajduje się filtr oleju, jak go wymienić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204024)

shownjam 01-05-2014 10:17

Gdzie znajduje się filtr oleju, jak go wymienić?
 
Witam.

Mam Forda od niedawna, chciałem po raz pierwszy zabrać się sam do wymiany oleju i filtra oleju. Nie wiem, gdzie w silniku umiejscowiony jest ten filtr - może ktoś podpowiedzieć? Poza tym wie ktoś może, gdzie znajduje się korek spustowy? I czy jest on dopasowany do klucza imbusowego czy nasadowego?

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam serdecznie

Elmo86 01-05-2014 11:23

Odp: Gdzie znajduje się filtr oleju, jak go wymienić?
 
Wiesz co, mam focusa c-maxa 1,6TDCI u mnie jest po prawej stronie stojąc z przodu auta. Musiałem wyciągnąć filtr powietrza z tą rurą co do Turbiny idzie. Korek spustowy masz na dole :) trzeba ściągnąć osłonę silnika od dołu. Jaki klucz nie pamiętam.
Może ktoś coś więcej powie.

tedi_k 01-05-2014 19:30

Odp: Gdzie znajduje się filtr oleju, jak go wymienić?
 
Cytat:

Napisał shownjam (Post 2203740)
... chciałem po raz pierwszy zabrać się sam do wymiany oleju i filtra oleju. ....

Ciągle nie mogę pojąć ludzi, którzy sami pod domem biorą się za wymianę oleju (do tego nie wiedząc chyba jak wygląda filtr, bo inaczej przecież by go zlokalizowali wizualnie bez problemu... :027:).
Przecież ta usługa kosztuje chyba u każdego mechanika ok. 30zł!

BTW - co kolega ma zamiar zrobić z przepracowanym olejem? Do studzienki kanalizacyjnej?:shock:

shownjam 01-05-2014 19:50

Odp: Gdzie znajduje się filtr oleju, jak go wymienić?
 
Dzięki kolego Elmo86 za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

SRS 01-05-2014 22:24

Odp: Gdzie znajduje się filtr oleju, jak go wymienić?
 
Tadziu , klient kupił furę żeby się pokazać i zabrakło mu już na wymianę oleju :)

Elmo86 01-05-2014 22:28

Odp: Gdzie znajduje się filtr oleju, jak go wymienić?
 
Ja tam was nie rozumiem, pytanie w prawdzie banalne ale jakby nie bylo dojscie do filtra jest utrudnione.
Pytanie o to jak zlozyc lusterka (inny temat) uwazam za bardziej banalne!

tedi_k 01-05-2014 22:39

Odp: Gdzie znajduje się filtr oleju, jak go wymienić?
 
Cytat:

Napisał Elmo86 (Post 2204094)
Ja tam was nie rozumiem, pytanie w prawdzie banalne ale jakby nie bylo dojscie do filtra jest utrudnione.
Pytanie o to jak zlozyc lusterka (inny temat) uwazam za bardziej banalne!

Nie chodzi o pytanie, tylko o pomysł samodzielnej wymiany oleju pod domem!
Ponownie pytam - ten przepracowany olej to do kanalizacji burzowej idzie po takie wymianie?

luki6262 01-05-2014 22:44

Odp: Gdzie znajduje się filtr oleju, jak go wymienić?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2203971)
Ciągle nie mogę pojąć ludzi, którzy sami pod domem biorą się za wymianę oleju

Co mechanik to partacz. Jak sobie sam wymieniam olej pod domem to sobie tu zaglądnę, tam zaglądnę, tu przeczyszczę. Kiedyś mi w serwisie tak przykręcili obudowę filtra olej, że pękła i pogubili śrubki od dolnej osłony silnika. Wole sobie to sam zrobić i spać spokojnie. Jeżeli ktoś ma czas i miejsce- moim zdaniem warto sobie samemu zrobić wymianę oleju. Przynajmniej wiem co mam.

Bump:
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2204098)
Ponownie pytam - ten przepracowany olej to do kanalizacji burzowej idzie po takie wymianie?

Ja zawożę do sklepu, gdzie kupuję olej. Bez problemu przyjmą.

tedi_k 01-05-2014 22:50

Odp: Gdzie znajduje się filtr oleju, jak go wymienić?
 
Cytat:

Napisał luki6262 (Post 2204100)
...Jak sobie sam wymieniam olej pod domem to sobie tu zaglądnę, tam zaglądnę, tu przeczyszczę. ....

A ja sobie sam kupuję ("wiem co mam"), jadę do warsztatu i stoję nad mechanikiem patrząc na ręce a pryz okazji "tu popatrzę, tam sprawdzę".

Efekt taki, że auto na podnośniku dużo łatwiej obejrzeć dokładnie a ręce, ubranie i buty mam czyste (mechanik nie koniecznie...).
Efekt taki sam albo lepszy (na podnośniku warsztatowym dużo lepiej jednak widać zawieszenie np....)
Czyli kwestia mechanika po prostu!

Pozdrawiam Pana Sławka z Ford-Sławek w Katowicach!

luki6262 01-05-2014 22:57

Odp: Gdzie znajduje się filtr oleju, jak go wymienić?
 
Póki sobie przypilnujesz mechanika to jest dobrze. Jeżeli natomiast nie znasz mechanika, a spuścisz go z oka, to efekt może być niezbyt ciekawy:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.