Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zaparowane szyby w kabinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=20067)

Kusek 10-01-2007 20:05

Zaparowane szyby w kabinie
 
W ostatnich dniach dosc troche pada,co powoduje ze paruja mi szyby w aucie.
Zauwazylem to juz przed wyjazdem do polski,ale ostatnie dni to juz katastrofa,na tylnej szybie/klapie po dluzszym postoju na szybie az woda zcieka .
Wnetrze auta i podloga jest sucha,w sobote odkurzelem i specjalnie zwrocilem uwage czy dywan jest suchy.W bagazniku tez jest sucho
Filtr kabinowy- ten w podszybiu (chyba tak sie nazywa)sprawdzalem jesienia-nie wymienialem tylko wyciagnalem i przedmuchalem powietrzen z kompresora-i jest czysty-chyba w porzadku.
Czy wie ktos co jeszcze moze byc przyczyna zapaparowanych szyb.

Pinki 10-01-2007 20:15

wymień filtr pyłkowy własnie ten z podszybia. umnie tez tak było ,ze podparowywało filtr tez wyglądał ok przedmuchałem kompresorem i niby ok ale dalej parowało . po wymianie jak reką odją nic nie paruje nawet przy 4 osobach w aucie i deszczu .

Wolv 10-01-2007 20:37

No wymiana pylkowego to podstawa - tylko oczywiscie montaz w prawidlowym polozeniu i dojkladne zatrzasniecie mocowania filtra... Ja swoj w MkI niedokladnie zamknalem i troche kapalo na dywanik pasazera, jednak generalnie proponuje zaczac od wymiany pylkowego...

llechu 10-01-2007 21:41

Wyłącz wewnętrzny obieg powietrza :fcp12

abuser 11-01-2007 07:46

jezeli juz bedziesz wymienial filtr kabinowy to polecam od razu w weglem aktywnym.. koszt okolo 45 zl.. a roznica od razu widoczna (w sumie czuc - lepsze powietrze w aucie, no i filtruje nieprzyjemne zapachy w pewnym stopniu)

i tak na marginesie, przydalo by sie tez zobaczyc kanalik odplywowy czy sie przypadkiem nie zapchal i nie jest mokro w odplywie, bo to wlasnie tez jest czesto przyczyna parowania szyb w aucie. no i tak wogole - to jak juz rozbierzesz - mozesz spokojnie przeczyscic uklad dolotowy powietrza do kabiny srodkiem do dezynfekcji bakteri i zarakow - Frionette... francuski srodek uzywany w przemysle dezynfekcyjnym w szpitalach

darek_krakow 11-01-2007 14:24

Z tego co słyszałem, wystarczy włączyć klimę na 2 lub 3 minuty i potem powinnien być już spokój. No i tak jak pisał Ilechu bez obiegu wewnętrznego. U mnie działa i u kilku znajomych też.

llechu 11-01-2007 17:42

No nie wiem. U mnie włączenie klimy na szybę faktycznie szybko szybę osusza, ale jak się ją raz włączy, tak potem po wyłączeniu jeszcze szybciej zaparowuje. I tak w kółko. Trzeba wtedy równocześnie ogrzewanie dać i po pewnym czasie przestaje parować, ale nieraz to długo trwa.

Kusek 11-01-2007 17:43

Cytat:

Napisał llechu
Wyłącz wewnętrzny obieg powietrza

jest wylaczony ,ale jak wlacze klime to od razu odparowuja
Cytat:

Napisał abuser
e="abuser"]przydalo by sie tez zobaczyc kanalik odplywowy czy sie przypadkiem nie zapchal i nie jest mokro w odplywie, bo to wlasnie tez jest czesto przyczyna parowania szyb w aucie

gdzie znajde ten kanal odplywowy,i co jest konieczne do zdemontowania ,aby do niego dojsc?

darek_krakow 12-01-2007 08:50

Cytat:

Napisał llechu
U mnie włączenie klimy na szybę faktycznie szybko szybę osusza, ale jak się ją raz włączy, tak potem po wyłączeniu jeszcze szybciej zaparowuje. I tak w kółko

Ja włączam klimę na 17 stopni po 2-3 minutach wyłączam i co chwila zwiększam temperature co 1 stopień u mnie raz wystarczan, nie ma powtórek.
Pytałem kumpla co ma manualną klimę i też chłodzi na maksa a następnie powoli zwiększa temperature - mówił mi, że jak otworzy okno to się czasem akcja z parowaniem powtarza.

abuser 13-01-2007 08:08

lewa kratke podszybia musisz zdjac.. jest mocowana na 2 sruby... na poczatku musisz zdjac jeszcze ta gume na rancie.. jak juz zdemontujesz ta oslone - zobaczysz filtr kabinowy - taki prostokatny - jest zaczepiony na 2 zatrzaski sprezyste... wyjmujesz go i na dole (juz nie pamietam w ktorym rogu) jest otworekdo odplywu wody i czasami tam wlasnie zbieraja sie "farfocle" roznego pokroju.

jak juz rozbierzesz - to warto przeczyscic uklad srodkiem grzybobojczym - powietrze bedzie czystsze...

u mnie jak wlaczylem nawiew - to czuc bylo stechlizne... zainwestowalem w zgrzewke piwa dla kolegi i po klopocie za srodek do czyszczenia wentylacji i miodzio... od razu zdecydowanie lepszy efekt.. + filtr weglowy... no kurde.. lepiej niz u mojego ojca w stratusie sie czulem... hehe


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.