Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Brak mocy 1.8 TDDi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=199184)

Jacek_88 16-02-2014 15:36

Brak mocy 1.8 TDDi
 
1 załącznik(i)
Witam,

Dwa tygodnie temu mechanik wymienił mi silnik i od tego czasu "nowy" silnik nie ma mocy. Mechanik nie potrafi stwierdzić dlaczego samochód nie ma mocy. Sytuacja wygląda mniej więcej tak: Czasami, ale nie zawsze załącza się turbina na biegach 1-2-3 ale później powyżej 80km/h samochód jest znowu mułem. Jak silnik popracuje tak z około 5 min to nawet na biegach 1-2-3 turbina się już włącza. Próbowałem się bawić w zmianę podłączenia wężyków na momemnt jakby slinik dostawał "kopa" ale później znowu było to samo.

Silnik 1,8 TDI Focus MK1 1999

Uziu 16-02-2014 16:49

Odp: Brak mocy Focus MK1
 
1 załącznik(i)
te 2 wezyki bardziej po prawej to jeden jest od sterowania podcisnieniem EGRa a 2 gi i dzie do pompki vacum , one na prace silnika nie wplyna. Sprawdz ten co idzie od kolektora ssacego do mapa , bo jakos dziwnie tam z tylu ucieka. Widac go u Ciebie na fotce zaraz przy wyciszeniu silnika, srednica fi 4 bodajrze.

Bump: zaznaczylem Ci go na czerwono , on jest najwazniejszy.

Jacek_88 16-02-2014 20:16

Odp: Brak mocy Focus MK1
 
1 załącznik(i)
Wężyk ten jest podpięty normalnie do kolektora ssącego oraz mapa.

Uziu 16-02-2014 20:34

Odp: Brak mocy Focus MK1
 
wypnij go z kolektora, jak go wypniesz bedzie taki krociec na ktory sie wsuwa ten przewodzik, zobacz czy nie jest zawalony w srodku sadza , olejem itp. Dalej sprawdz jeszcze czy jest podpieta wtyczka do czujnika w IC z lewej strony.
i pytanko ? przekladales sam slupek czy caly silnik z osprzetem ?

Jacek_88 17-02-2014 17:57

Odp: Brak mocy Focus MK1
 
Przekładany był sam słupek. Wyczyściłem króciec, był zawalony jakimś samarem, ale nic to nie dało. Odpiłem te dwie rurki od sterowania podcisnieniem EGRa i od pomki vacum przez chwile miał kopa około 3 min.

Uziu 17-02-2014 20:26

Odp: Brak mocy Focus MK1
 
kolektor ssacy i EGR mechanik czyscil ?

Jacek_88 20-02-2014 15:54

Odp: Brak mocy Focus MK1
 
Z tego co wiem nie czyścił. Problem nadal pozostaje nie rozwiązany.

boszax 20-02-2014 16:55

Odp: Brak mocy Focus MK1
 
Mechanik montujac silnik powymieniał uszczelki osprzętu czy złożył na starych ? Moze "para" gdzieś ucieka bokiem ;)

Jacek_88 20-02-2014 17:09

Odp: Brak mocy Focus MK1
 
Uszczelki wymienił na nowe.

Bump: Może map sensor ?

Uziu 20-02-2014 18:49

Odp: Brak mocy Focus MK1
 
ja tez bym celowal w map sensor albo egr , ale co do tego 2 nie jestem pewien na 100 % czy moglby powodowac taki spadek mocy, bo niby czujnik polozenia w nim jest , jezeli odlaczymy podcisnienie to nie bedzie dzialal , ale kiedys w poczatkach chlopaki wlasnie tak odlaczali EGR zaslepiajac wezyk podcisnienia i tak jakos latali , nikt nie pisal ze jest brak mocy. Musialbym u siebie dla eksperymentu odlaczyc podcisnienie od EGRa i zobaczyc .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.