Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Dziwne dźwięki po przekręceniu stacyjki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=199099)

przemas1712 15-02-2014 09:20

Dziwne dźwięki po przekręceniu stacyjki
 
Witam . Przy "odpalaniu" w zasadzie już po przekręceniu stacyjki (przed zapłonem) słuchać niepokojące dźwięki , "chrobotanie" z środkowego panela (wentylator) . Dźwięki te powtarzają się dwukrotnie i to niezależnie czy jest włączona klima ,nawiew itp . Już jakiś czas temu zauważyłem tą usterkę ale jakiś czas było ok znaczy się cisza . Od dwóch tygodni to wróciło i mnie wkurza. Te chrobotanie występuje przy każdorazowym odpalaniu auta zarówno po postoju na wolnym powietrzu jak i np po nocce w garażu. Z góry dziękuje za pomoc . Chciałem się najpierw Was poradzić i dopiero "walić" do ASO

piotrekone12 15-02-2014 13:51

Odp: Dziwne dźwięki ???
 
Zdiagnozować przez neta będzie ciężko.
Może ten dźwięki dociera z okolic schowka - przekaźniki czasem tak hałasują

bleedingman 15-02-2014 15:59

Odp: Dziwne dźwięki ???
 
Mam focusa 1.8 tdci 2004 rok. Po włączeniu silnika na wolnych obrotach zaczyna tak jakby buczeć słychać go za przednim panelem głównie na zimnym silniku, oraz zaraz po wyłączeniu silnika słychać odgłos jakby coś się zatrzymywało też za głównym panelem, od strony komory silnika nie słychać tych dźwięków... co to może być za przyczyna?? Dodam iż nie jest to dmuchawa nawiewu.

przemas1712 18-02-2014 08:54

Odp: Dziwne dźwięki po przekręceniu stacyjki
 
Witam. Wydaje sie że namierzylem problem ??? Problem występuje przy ustawieniu nawiewu na szybe przednią ??? Cały czas było to ustawienie i przy odpalaniu słyszałem te "chrobotania" Dzisiaj podrzucając córkę do szkoły w trakcje jazdu przesunąłem ustawienie nawiewu na "samochód" i pojawiło się to podwójne chrobotanie . Także problem tkwi gdzies w tym "ustrojstwie".Jeszcze poobserwuje problem i jak coś walę do ASO bo mnie to drażni !!! Pozdrawiam

princeas 18-02-2014 09:04

Odp: Dziwne dźwięki po przekręceniu stacyjki
 
a nie jest tak, ze po chwili przestaje? mi też wydaje się, że coś tam się kręci ciut za głośno (ale to trzeba się wsłuchać dobrze) po odpaleniu auta, ale po minucie max dwóch już tego nie ma. Ja bym się zbytnio nie przejmował. Chcąc to zdiagnozować zepsują Ci jeszcze kilka innych rzeczy.

przemas1712 18-02-2014 09:38

Odp: Dziwne dźwięki po przekręceniu stacyjki
 
Kurde w sumie to przestaję po dwóch trzech razach... trochę mnie nastraszyłeś że w ASO moga coś więcej zepsuć???? Ale popatrze jeszcze i chyba podjadę do nich zaryzykuję !! W końcu coś tam musi byc nie tak !!!! a czym dłużej słyszę te chrobotania to mnie bardziej deprymuje !!!! DAm znac jak załatwie ten temat .

Bump: acha ja nie musze sie wsłuchiwć !! dźwięk ten jest dobrze słyszalny

smuk 18-02-2014 17:23

Odp: Dziwne dźwięki po przekręceniu stacyjki
 
Zamykają/otwierają się klapki kierujące nawiew na szybe itp.
Nie przejmowałbym się tym.

zombie6 19-02-2014 09:06

Odp: Dziwne dźwięki po przekręceniu stacyjki
 
Cytat:

Napisał smuk (Post 2162075)
Zamykają/otwierają się klapki kierujące nawiew na szybe itp.
Nie przejmowałbym się tym.

Dokładnie :wink:

boncio 19-02-2014 15:23

Odp: Dziwne dźwięki po przekręceniu stacyjki
 
A to nie jest przypadkiem otwieranie obiegu zewnętrznego powietrza, który jest zamykany po wyłączeniu silnika?

Atlis 19-02-2014 18:21

Odp: Dziwne dźwięki po przekręceniu stacyjki
 
klapki sie otwieraja. to nie usterka, tylko prawidlowe dzialanie... pierwsze auto z klimatyzacja masz?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.