Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Alarm Cobra właczajacy sie po 30 minutach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=19895)

batman_ 06-01-2007 10:14

Alarm Cobra właczajacy sie po 30 minutach
 
Witam Szanownych Forumowiczow

Odebralismy nowego Fusiona Gold X 1.4 TDCi

Po dwoch dniach samochod juz jest w serwisie :-(

Przyczyna: po uzbrojeniu alarmu po pol godzinie samochodzik wyje, przechodzi mu i potem znowu wyje i tak w kolko.

Przy otwieraniu z kluczyka z alarmem autko pika i miga 4 razy, w instrukcji jest napisane , jesli dobrze odczytalem, ze to klapa silnika

Serwis meczyl sie caly dzien , wlacznie z wymiana alarmu i jak na razie nie znalezli przyczyny lub nie umieja nic zrobic, tego nie wiem :-) Cos tam zamowili ma przyjechac i ma byc dobrze

Czy ktos z Was mial cos podobnego ?


Dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam

dr_Oktan 06-01-2007 15:47

U mnie też się męczyli z alarmem przy odbiorze z salonu / ale czy wył co 30 min nie wiem/

I musieli sprowadzić jakiś moduł który zamieniał polaryzację / + z -/, po założeniu go
wszystko było ok.

Cistu 06-01-2007 18:41

Re: Fusion alarm Cobra właczajacy sie po 30 minutach
 
Cytat:

Napisał batman_
po uzbrojeniu alarmu po pol godzinie samochodzik wyje, przechodzi mu i potem znowu wyje i tak w kolko

Witam!

Mam ten sam problem tylko, że nie zawsze po uzbrojeniu alarm włącza się samoczynnie. Odpowiedzialne są u mnie szyby a być może moduł ich domykania. Też byłem w serwisie i nie poradzili sobie z tym problemem. Proponują pozostawić samochód na jakiś czas w celu obserwacji. Na razie sam obserwuję i testuję alarm na różne sposoby.

bogch 08-01-2007 19:58

Witam w nowym roku! U mnie też były problemy z tym alarmem, nie miałem sygnalizacji zapalonych świateł przy wyłączonym silniku i kontrolka otwartych drzwi się nie zapalała. Serwis uporał się z tym w parę godzin. Nie była to wina czujnika przy drzwiach tylko w centralce coś się zatykało. Pozdrówka!

batman_ 09-01-2007 12:16

Solved
 
hej

u mnie tez zalozyli jakas złączke czy przejściówke i jest ok

podobnie jak dr_Oktan pisał


pozdrawaim

maniek 09-01-2007 20:20

cobra3100
 
u mnie wydaje sygnał akustyczny lub nie, jak mu się chce, a na dodatek jak zajeżdżam do naprawy alarmu to właśnie działa,syndrom dentysty,i tak w kółko,ale dzisiaj mi powiedział specjalista od alarmów że centralka to koszt 60 zł i chyba wiem gdzie jest problem to strasznie tani alarm jest i trzy lata działał bez zarzutu to sobie zasłużył na emeryture czas na zmiane.

Basia 09-01-2007 20:27

u mnie jest taka skrzyneczka na której jest potenciometr na którym ustawia się czułość czujników wewnętrznych może to jest przyczyną ciągłego załanczania się alarmu.

Sergiej 10-01-2007 06:22

Sam zakładałem to też sie spotkałem z tym problemem.
W Fusion/Fiesta V jest układ GEM który po 30min od zmaknięcia ostatnich drzwii odcina zasilanie na moduły "zbędne" :).
W stanie normalnym czujnik drzwiowy ma zasilanie +12V (po otwarciu znika +12 V).
Więc jak zadziała GEM po 30 min. znika +12V i alarm twierdzi że drzwi są otwarte.

abra17 15-03-2011 08:09

Odp: Fusion alarm Cobra właczajacy sie po 30 minutach
 
Jak poradzić sobie z tym problemem? Z góry dzięki ;)

Klocek7 20-03-2011 18:52

Odp: Alarm Cobra właczajacy sie po 30 minutach
 
Witaj!
Na początek:
- jaką "Cobrę" masz ?
Instrukcję do Cobra 3100 masz tu:
- [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
lub szukaj na elektroda.pl
bo może to problem z ustawieniami - chociaż nie sądzę.
Powodzenia
Klocek7


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.