Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   Jaki olej wlać i ile ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=198425)

klocky 04-02-2014 20:24

Jaki olej wlać i ile ?
 
Jak w temacie.
Potrzebuję informacji, jaki olej w moim roczniku, ewentualnie jak to sprawdzić. Jak mogę sprawdzić dokładny typ skrzyni?? Ile oleju wchodzi przy statycznej wymianie, opis (lokalizacja)korka wlewowego(przelewowego-kontrolnego) i spustowego.

PS> Jest to moje pierwsze auto z ASB, nie mam żadnej praktyki z ASB -proszę o konkretne odpowiedzi bez "jazgotania" nie na temat :D

tedi_k 04-02-2014 22:45

Odp: Jaki olej wlać i ile ?
 
Ale kolega pyta o tą swoją Alhambrę?
Ona ma na pewno taką samą skrzynię jak w Galaxy?
Jeśli tak - to było o tym tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

klocky 05-02-2014 08:19

Odp: Jaki olej wlać i ile ?
 
Link niewiele wyjaśnia jedynie tyle iż mogę mieć skrzynię ag5 bo to 5cio biegowa.
Przegrzebałem trochę forum ale nic ciekawego nie znalazłem. Są wypowiedzi, że filtra się nie wymienia bo w tej skrzyni jest wewnątrz i wymienia się go tylko przy remoncie bo skrzynie trzeba "rwać". Ma ktoś może jakieś rysunki z TISa tej skrzyni:>??

tedi_k 05-02-2014 11:43

Odp: Jaki olej wlać i ile ?
 
Ciekaw jestem dlaczego mnie Google lubi i umie odpowiedzieć na proste pytanie, a innych jakoś nie koniecznie. Jeśli to AG5 to tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest całkiem zgrabny podręczniczek z takimi oto info na 5 stronie:

ATF oil G 052 990
Capacity 9 l
Oil-change quantity 5 l
7 l when changing the converter

klocky 05-02-2014 20:29

Odp: Jaki olej wlać i ile ?
 
Dzięki kolego za Twoją pomoc.Ale ja potrzebuję odpowiedzi na swoje zadane pytania a nie wklejanie linków do artykułów mało na temat. (ten dokument tyczy się lupo i polo) Nie pomogły mi linki w niczym bo nie wiem jaką mam nadal skrzynię, a mogą być ponoć dwa rodzaje. Nadal nie wiem jaki olej bo również mogą być dwa różne nie mieszalnej klasy. Nie mówię tego złośliwie, potrzebuję konstruktywnych podpowiedzi a nie pierwszych wyników z google.

RobekK4 05-02-2014 21:35

Odp: Jaki olej wlać i ile ?
 
Cytat:

Napisał klocky (Post 2154079)
... nie wiem jaką mam nadal skrzynię, a mogą być ponoć dwa rodzaje. ... Nadal nie wiem jaki olej bo również mogą być dwa różne nie mieszalnej klasy. Nie mówię tego złośliwie, potrzebuję konstruktywnych podpowiedzi a nie pierwszych wyników z google.

Adresatem Twoich wątpliwości powinno być raczej ASO Seat (na podstawie nr VIN powinni chyba rozkminić który rodzaj ASB masz zamontowany) i/lub forum poświęcone tejże marce.

tedi_k 05-02-2014 21:45

Odp: Jaki olej wlać i ile ?
 
Cytat:

Napisał klocky (Post 2154079)
Dzięki kolego za Twoją pomoc.Ale ja potrzebuję odpowiedzi na swoje zadane pytania a nie wklejanie linków do artykułów mało na temat. (ten dokument tyczy się lupo i polo) ...

Kurczę, zaczynam się denerwować... Czy Ty w ogóle umiesz czytać?
Co tu jest w pierwszym wierszu tej tabeli na 5 stronie dokumentu napisane:
Designation A-platform 09A/09B Sharan
Czy Sharon to jest Lupo albo Polo? Czy może jednak Sharon to brat Alhambry Twojej...
To, że w pierwszym zdaniu dokumentu (które ewidentnie przeczytałeś bez zrozumienia) piszą, że skrzynia podobnie jak wcześniej 4-biegowa stosowana w Polo i Lupo zbudowana jest przez Jatco nie oznacza to, że ta też jest jest do Polo i Lupo...
Zalecam kurs czytania ze zrozumieniem!

klocky 06-02-2014 05:24

Odp: Jaki olej wlać i ile ?
 
ok,ok:) zwracam HONOR:D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.